Kilpailu 14.8.2016, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 borter Totte Grindstones Jubilee Street Party Laura Ahlblad BAT 38,39 3,78 -10,61 0 -10,61 LUVA
2 5 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 50,48 2,87 1,48 5 6,48  
3 9 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA 54,15 2,68 5,15 10 15,15  
4 7 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA 60,13 2,41 11,13 10 21,13  
  1 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA         HYL  
  2 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  8 boster Pepe East Bostons Benedictus Saana Harjula ATT         HYL  
  10 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RIMA         HYL  
  6 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen KIRSUT         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 espves Muru Contentos As White Elegant Ida Auvinen AGRY 31,29 4,63 -17,71 0 -17,71 SERT
2 14 shelam Baron New Spices Fennel`s Force Tiina Korpela LÄGI 43,70 3,32 -5,30 0 -5,30 LUVA
  13 cocspa Melli Lahjakas Aamelli Minna Laine LÄGI         HYL  
  18 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI         HYL  
  19 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  21 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  22 espves Maddy Pacoritas Crisalida Jelena Jokinen HANKO         HYL  
  23 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI         HYL  
  24 kromfo Veto Jazzmo Grazioso Anu Niemi SPOK         HYL  
  25 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  15 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT         POIS  
  20 cocspa Lumia Lahjakas Brilliant Maija Hiekkala LÄGI         POIS  

A agilityrata, maksi 1, kello 9:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 19, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 borcol Karl Karl Kemi Anne Maria Riihimäki HAU 32,17 4,51 -16,83 0 -16,83 SERT
2 37 belpat Wia Kuunsirpin Always Ready Annika Lundell KIRSUT 38,01 3,82 -10,99 0 -10,99 LUVA
3 42 barbet Ronda Nuts Over Ronda Reetta Ahola HAU 38,13 3,80 -10,87 0 -10,87 SERT
4 31 labnou Qelmi Qelmi Katja Taskinen SWAT 38,57 3,76 -10,43 0 -10,43 SERT
5 39 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT 36,73 3,95 -12,27 5 5  
6 27 labnou Ässä Waterfowler Damsen Asta Seppälä AGRY 37,14 3,90 -11,86 5 5  
7 41 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof KKK 47,77 3,04 -1,23 5 5  
8 38 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 54,27 2,67 5,27 0 5,27  
9 45 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 44,06 3,29 -4,94 10 10  
10 35 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD 29,23 4,96 -19,77 15 15  
  28 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  29 lagrom Kaapo Hopeanuolen Komea Kullervo Raija Kiili HANKO         HYL  
  30 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen ATT         HYL  
  34 borcol Rae Quicket One Timo Eskola KKK         HYL  
  36 valpai Otto Mayhem Jonna Haapa KIRSUT         HYL  
  40 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  43 borcol Redi Tronic Printz Tiina Räty KIRSUT         HYL  
  44 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  46 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT         HYL  
  26 borcol Sanja Flowerfellow Black Cat Sari Laurikkala JAU         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 10:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RIMA 32,98 4,24 -14,02 0 -14,02 LUVA
2 1 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA 36,67 3,82 -10,33 0 -10,33 SERT
3 11 borter Totte Grindstones Jubilee Street Party Laura Ahlblad BAT 40,48 3,46 -6,52 0 -6,52 SERT
4 7 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA 46,53 3,01 -0,47 0 -0,47 LUVA
5 9 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA 48,33 2,90 1,33 0 1,33  
  2 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  5 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  8 boster Pepe East Bostons Benedictus Saana Harjula ATT         HYL  
  6 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen KIRSUT         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 10:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI 41,03 3,41 -5,97 0 -5,97 LUVA
2 21 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH 41,64 3,36 -5,36 0 -5,36 LUVA
3 23 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI 45,05 3,11 -1,95 0 -1,95 LUVA
4 24 kromfo Veto Jazzmo Grazioso Anu Niemi SPOK 36,73 3,81 -10,27 5 5  
  13 cocspa Melli Lahjakas Aamelli Minna Laine LÄGI         HYL  
  14 shelam Baron New Spices Fennel`s Force Tiina Korpela LÄGI         HYL  
  18 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI         HYL  
  19 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  22 espves Maddy Pacoritas Crisalida Jelena Jokinen HANKO         HYL  
  25 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  12 espves Muru Contentos As White Elegant Ida Auvinen AGRY         POIS  
  15 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT         POIS  
  20 cocspa Lumia Lahjakas Brilliant Maija Hiekkala LÄGI         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 11:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 18, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT 35,94 3,89 -11,06 0 -11,06 LUVA
2 40 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI 37,14 3,77 -9,86 5 5  
3 45 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 32,13 4,36 -14,87 25 25  
  27 labnou Ässä Waterfowler Damsen Asta Seppälä AGRY         HYL  
  28 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  29 lagrom Kaapo Hopeanuolen Komea Kullervo Raija Kiili HANKO         HYL  
  30 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen ATT         HYL  
  32 borcol NINI Oakmeadow Little Starlight Jukka Hölsö LÄGI         HYL  
  33 belpag Mila No-How Fifth Element Daniela Roms CITYB         HYL  
  34 borcol Rae Quicket One Timo Eskola KKK         HYL  
  35 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         HYL  
  36 valpai Otto Mayhem Jonna Haapa KIRSUT         HYL  
  37 belpat Wia Kuunsirpin Always Ready Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  38 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU         HYL  
  41 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof KKK         HYL  
  43 borcol Redi Tronic Printz Tiina Räty KIRSUT         HYL  
  44 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  46 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT         HYL  
  26 borcol Sanja Flowerfellow Black Cat Sari Laurikkala JAU         POIS  
  31 labnou Qelmi Qelmi Katja Taskinen SWAT         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 12:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 4, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RIMA 28,27 5,13 -20,73 0 -20,73 SERT
2 4 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI 34,57 4,19 -14,43 0 -14,43  
3 3 lanhee Mogens Myheels Frenchman Sari Polvinen LÄGI 56,14 2,58 7,14 5 12,14  
  5 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  6 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen KIRSUT         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 12:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 cocspa Melli Lahjakas Aamelli Minna Laine LÄGI 39,88 3,64 -9,12 10 10  
  16 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST         HYL  
  17 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         HYL  
  18 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI         HYL  
  21 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  22 espves Maddy Pacoritas Crisalida Jelena Jokinen HANKO         HYL  
  23 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI         HYL  
  25 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  15 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT         POIS  
  20 cocspa Lumia Lahjakas Brilliant Maija Hiekkala LÄGI         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 13, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 borcol Redi Tronic Printz Tiina Räty KIRSUT 27,91 5,20 -21,09 5 5  
2 37 belpat Wia Kuunsirpin Always Ready Annika Lundell KIRSUT 40,01 3,62 -8,99 5 5  
3 39 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT 35,17 4,12 -13,83 15 15  
4 36 valpai Otto Mayhem Jonna Haapa KIRSUT 43,27 3,35 -5,73 15 15  
  28 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  29 lagrom Kaapo Hopeanuolen Komea Kullervo Raija Kiili HANKO         HYL  
  30 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen ATT         HYL  
  32 borcol NINI Oakmeadow Little Starlight Jukka Hölsö LÄGI         HYL  
  33 belpag Mila No-How Fifth Element Daniela Roms CITYB         HYL  
  34 borcol Rae Quicket One Timo Eskola KKK         HYL  
  40 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  41 belpag Trombi Workaholic Garreth Eija Grof KKK         HYL  
  45 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA         HYL  
  31 labnou Qelmi Qelmi Katja Taskinen SWAT         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 13:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 35,07 4,36 -11,93 0 -11,93 LUVA
2 50 kääsna Tiu Xtravaschnauza Isobel Anne Huotari LÄGI 40,07 3,82 -6,93 0 -6,93 LUVA
3 57 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT 48,72 3,14 1,72 0 1,72  
4 51 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 36,78 4,16 -10,22 5 5  
  52 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         HYL  
  53 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT         HYL  
  55 tiiter Riia Ajannan Bisaja Anna Väänänen KKK         HYL  
  58 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 13:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 32,23 4,75 -14,77 5 5  
2 62 beagle Athos Hessin Morris Tiina Nerep LÄGI 42,83 3,57 -4,17 5 5  
3 63 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH 52,66 2,90 5,66 0 5,66  
  61 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HAUHAU         HYL  
  64 schape Metku Hästängens Alltid Redo Tiina Terho IMPHA         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 13:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 43,95 3,48 -3,05 0 -3,05 LUVA
2 74 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 49,08 3,12 2,08 0 2,08  
3 68 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA 32,82 4,66 -14,18 10 10  
  66 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg RFF         HYL  
  67 auskel My Maiskis Kamyra Sari Hujanen KKK         HYL  
  69 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  70 novnou Inka Waterfox Red Inka Heidi Kurkinen KIRSUT         HYL  
  71 sakpai Kuru Willenskraft Uruk Anne Juntunen LÄGI         HYL  
  73 x-rotu Freyja Freyja Sini Hiltunen LÄGI         HYL  
  75 borcol Ilo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 14:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Elina Skogberg HI-HA 46,42 3,45 -2,58 0 -2,58 LUVA
2 50 kääsna Tiu Xtravaschnauza Isobel Anne Huotari LÄGI 48,45 3,30 -0,55 0 -0,55 LUVA
3 52 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK 50,05 3,20 1,05 5 6,05  
4 56 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 60,38 2,65 11,38 5 16,38  
5 48 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 69,03 2,32 20,03 10 30,03  
  49 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  51 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  53 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT         HYL  
  55 tiiter Riia Ajannan Bisaja Anna Väänänen KKK         HYL  
  58 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 14:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 beagle Athos Hessin Morris Tiina Nerep LÄGI 48,07 3,33 -0,93 0 -0,93 SERT
2 61 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HAUHAU 47,27 3,38 -1,73 5 5  
3 60 auskel Femto Cefeus Xylo Femto Ii Mira Heiskari KKK 52,99 3,02 3,99 15 18,99  
4 63 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH 63,25 2,53 14,25 10 24,25  
  59 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  
  64 schape Metku Hästängens Alltid Redo Tiina Terho IMPHA         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 14:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 14, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA 33,69 4,75 -15,31 10 10  
2 76 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 60,04 2,66 11,04 0 11,04  
3 74 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 60,38 2,65 11,38 0 11,38  
  42 barbet Ronda Nuts Over Ronda Reetta Ahola HAU         HYL  
  47 borcol Karl Karl Kemi Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  65 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  66 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg RFF         HYL  
  67 auskel My Maiskis Kamyra Sari Hujanen KKK         HYL  
  69 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  70 novnou Inka Waterfox Red Inka Heidi Kurkinen KIRSUT         HYL  
  71 sakpai Kuru Willenskraft Uruk Anne Juntunen LÄGI         HYL  
  72 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA         HYL  
  73 x-rotu Freyja Freyja Sini Hiltunen LÄGI         HYL  
  75 borcol Ilo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 15:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 9, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 tiiter Riia Ajannan Bisaja Anna Väänänen KKK 37,46 3,87 -11,54 0 -11,54 LUVA
2 48 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 49,99 2,90 0,99 0 0,99  
3 54 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Elina Skogberg HI-HA 41,77 3,47 -7,23 5 5  
  49 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  50 kääsna Tiu Xtravaschnauza Isobel Anne Huotari LÄGI         HYL  
  51 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  52 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         HYL  
  53 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT         HYL  
  56 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 15:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 auskel Femto Cefeus Xylo Femto Ii Mira Heiskari KKK 37,84 3,83 -11,16 10 10  
2 63 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH 63,62 2,28 14,62 10 24,62  
  59 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  
  61 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HAUHAU         HYL  
  64 schape Metku Hästängens Alltid Redo Tiina Terho IMPHA         HYL  
  62 beagle Athos Hessin Morris Tiina Nerep LÄGI         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 15:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 borcol Ilo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA 28,40 5,11 -20,60 0 -20,60 LUVA
2 67 auskel My Maiskis Kamyra Sari Hujanen KKK 30,67 4,73 -18,33 0 -18,33 LUVA
3 73 x-rotu Freyja Freyja Sini Hiltunen LÄGI 36,00 4,03 -13,00 0 -13,00  
4 76 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 50,48 2,87 1,48 0 1,48  
5 71 sakpai Kuru Willenskraft Uruk Anne Juntunen LÄGI 38,12 3,80 -10,88 15 15  
  65 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  66 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg RFF         HYL  
  70 novnou Inka Waterfox Red Inka Heidi Kurkinen KIRSUT         HYL  
  72 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA         HYL  
  74 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL