Kilpailu 15.10.2016, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 6, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 ranbul Martti Tanderoza Gangsta's Paradise Riikka Reikko VEIKK 50,02 3,18 -4,98 0 -4,98 LUVA
2 12 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 44,70 3,56 -10,30 10 10  
3 11 lägpys Rudi Tulikäpälän Nokiliekki Lotta Seppälä LÄGI 55,62 2,86 0,62 10 10,62  
4 10 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT 48,15 3,30 -6,85 15 15  
  7 kääsna Fargo Beries Frosty Zack Laura Rajala A-KOT         HYL  
  8 shelam Kaisa Pilvimarjan Hope-In Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  9 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 8, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 32,55 4,89 -22,45 0 -22,45 LUVA
2 14 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT 44,73 3,56 -10,27 0 -10,27 LUVA
3 25 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Emmiina Abrahamsson LÄGI 44,68 3,56 -10,32 5 5  
  20 espves Camu Concurrido Dado Minna Mertjärvi KAT         HYL  
  21 espves Leon Concurrido Dardo Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  22 katpai Ami Eloise De Bellagosca Sanna Karonen VEIKK         HYL  
  23 shelam Baron New Spices Fennel's Force Tiina Korpela LÄGI         HYL  
  24 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 9:35, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 25, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 novnou Pablo Höpöhännän American Wonder Outi Perkiömäki LÄGI 43,18 3,68 -11,82 0 -11,82 LUVA
2 53 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU 36,65 4,34 -18,35 5 5  
3 46 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI 36,80 4,32 -18,20 5 5  
4 43 doberm dPadi Yenicerin Animus Minna Forsell KIRSUT 43,43 3,66 -11,57 5 5  
5 51 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 43,78 3,63 -11,22 5 5  
6 56 belpat Aava Hard Candy´s Cindy Lane Minttu Mantere I-HAH 45,62 3,48 -9,38 5 5  
7 48 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY 46,66 3,41 -8,34 5 5  
8 26 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 30,31 5,25 -24,69 10 10  
9 34 parcol Mysi Ovenslope Dancing Queen Eija Kansanaho-Palonen LÄGI 50,24 3,16 -4,76 10 10  
  27 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU         HYL  
  28 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  29 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA         HYL  
  30 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  31 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  32 x-rotu Hupi Hupi Johanna Muhonen HAU         HYL  
  33 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         HYL  
  39 borcol Kerttu Qma Kerttu Sanna Ketola TASSU         HYL  
  41 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  42 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  44 unkviz Lili Kallioalanteen Anna Reea Viljanen TSAU         HYL  
  45 mudi Velmu Takkutukan Velmu Ritva Mikkonen LÄGI         HYL  
  47 isovil Severi Jutajaisen Pan Riikka Koistinen LÄGI         HYL  
  49 auspai Ronda Ardiente Dorada Onda Elina Saartoala APK         HYL  
  54 pumi Artemis Fifikus Becker Johanna Tikkanen TASSU         HYL  
  55 auskel Kara Kelmi Kukkaronnyöri Jaakko Auvinen HAU         HYL  
  50 borcol KIIRA Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI         POIS  
  52 valpai Otto Mayhem Jonna Haapa KIRSUT         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 10:40, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 lägpys Rudi Tulikäpälän Nokiliekki Lotta Seppälä LÄGI 38,77 4,00 -14,23 0 -14,23 LUVA
2 6 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA 41,17 3,77 -11,83 0 -11,83 LUVA
3 10 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT 48,82 3,17 -4,18 5 5  
4 3 pitmäy Steve Maxi-Tax Rainbow Tomi Metsä KARKK 56,28 2,75 3,28 5 8,28  
5 8 shelam Kaisa Pilvimarjan Hope-In Sirpa Arminen HI-HA 35,05 4,42 -17,95 10 10  
  5 ranbul Martti Tanderoza Gangsta's Paradise Riikka Reikko VEIKK         HYL  
  12 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  9 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 10:40, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 10, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 30,02 5,16 -22,98 0 -22,98 LUVA
2 18 parson Biitti Pitmywits Let The Beat Go On Emmi Hautala TSAU 41,03 3,78 -11,97 0 -11,97 LUVA
3 25 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Emmiina Abrahamsson LÄGI 36,16 4,29 -16,84 5 5  
4 14 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT 41,65 3,72 -11,35 20 20  
  16 x-rotu Pepe - Janita Kukkonen KISA         HYL  
  20 espves Camu Concurrido Dado Minna Mertjärvi KAT         HYL  
  21 espves Leon Concurrido Dardo Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  22 katpai Ami Eloise De Bellagosca Sanna Karonen VEIKK         HYL  
  23 shelam Baron New Spices Fennel's Force Tiina Korpela LÄGI         HYL  
  24 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 11:15, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 23, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 32,52 4,77 -20,48 0 -20,48 LUVA
2 53 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU 35,85 4,32 -17,15 5 5  
3 42 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 38,54 4,02 -14,46 5 5  
4 44 unkviz Lili Kallioalanteen Anna Reea Viljanen TSAU 56,41 2,75 3,41 5 8,41  
5 55 auskel Kara Kelmi Kukkaronnyöri Jaakko Auvinen HAU 34,89 4,44 -18,11 10 10  
6 54 pumi Artemis Fifikus Becker Johanna Tikkanen TASSU 35,82 4,33 -17,18 10 10  
7 38 dalmat Niala Zabavan Niala Susanna Nyberg PAWS 47,99 3,23 -5,01 10 10  
8 39 borcol Kerttu Qma Kerttu Sanna Ketola TASSU 36,69 4,22 -16,31 15 15  
9 29 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 35,84 4,32 -17,16 25 25  
  26 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  27 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU         HYL  
  28 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  30 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  31 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  32 x-rotu Hupi Hupi Johanna Muhonen HAU         HYL  
  33 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         HYL  
  40 borcol Nini Oakmeadow Little Starlight Jukka Hölsö LÄGI         HYL  
  46 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  47 isovil Severi Jutajaisen Pan Riikka Koistinen LÄGI         HYL  
  48 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY         HYL  
  49 auspai Ronda Ardiente Dorada Onda Elina Saartoala APK         HYL  
  51 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  56 belpat Aava Hard Candy´s Cindy Lane Minttu Mantere I-HAH         HYL  
  50 borcol KIIRA Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI         POIS  
  52 valpai Otto Mayhem Jonna Haapa KIRSUT         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 12:10, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 7, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 lägpys Rudi Tulikäpälän Nokiliekki Lotta Seppälä LÄGI 31,93 3,76 -5,07 5 5  
2 1 cottul Peppi Rose Roosa Örling KISA 40,22 2,98 3,22 5 8,22  
3 13 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Roosa Örling KISA 27,63 4,34 -9,37 10 10  
4 12 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 35,24 3,40 -1,76 10 10  
5 3 pitmäy Steve Maxi-Tax Rainbow Tomi Metsä KARKK 42,18 2,85 5,18 5 10,18  
  4 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK         HYL  
  6 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA         HYL  

C hyppyrata, medi 1, kello 12:10, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 9, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 mudi Å Vimmatun Varsinväkkärä Tintti Heinonen HSKH 22,33 5,37 -14,67 0 -14,67  
2 22 katpai Ami Eloise De Bellagosca Sanna Karonen VEIKK 23,75 5,05 -13,25 0 -13,25 LUVA
3 15 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 26,01 4,61 -10,99 5 5  
4 17 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST 40,27 2,98 3,27 10 13,27  
  16 x-rotu Pepe - Janita Kukkonen KISA         HYL  
  18 parson Biitti Pitmywits Let The Beat Go On Emmi Hautala TSAU         HYL  
  20 espves Camu Concurrido Dado Minna Mertjärvi KAT         HYL  
  24 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT         HYL  
  25 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:45, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 22, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 novnou Pablo Höpöhännän American Wonder Outi Perkiömäki LÄGI 26,69 4,50 -10,31 0 -10,31 LUVA
2 51 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 28,12 4,27 -8,88 0 -8,88 LUVA
3 48 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY 28,23 4,25 -8,77 0 -8,77 LUVA
4 38 dalmat Niala Zabavan Niala Susanna Nyberg PAWS 29,71 4,04 -7,29 0 -7,29 LUVA
5 49 auspai Ronda Ardiente Dorada Onda Elina Saartoala APK 33,99 3,53 -3,01 0 -3,01 LUVA
6 55 auskel Kara Kelmi Kukkaronnyöri Jaakko Auvinen HAU 22,50 5,33 -14,50 5 5  
7 37 borcol Minja Quicket In Love Janni Erkola HAU 23,56 5,09 -13,44 5 5  
8 32 x-rotu Hupi Hupi Johanna Muhonen HAU 29,11 4,12 -7,89 5 5  
9 35 x-rotu Lana Lana Neea Peltonen HI-HA 29,22 4,11 -7,78 5 5  
10 34 parcol Mysi Ovenslope Dancing Queen Eija Kansanaho-Palonen LÄGI 40,33 2,97 3,33 5 8,33  
11 36 isovil Piitu Bic-Cot's Amelie Leila Nieminen LÄGI 31,97 3,75 -5,03 10 10  
12 47 isovil Severi Jutajaisen Pan Riikka Koistinen LÄGI 35,08 3,42 -1,92 10 10  
13 31 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT 27,81 4,32 -9,19 15 15  
  26 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  29 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA         HYL  
  30 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  39 borcol Kerttu Qma Kerttu Sanna Ketola TASSU         HYL  
  40 borcol Nini Oakmeadow Little Starlight Jukka Hölsö LÄGI         HYL  
  42 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  43 doberm dPadi Yenicerin Animus Minna Forsell KIRSUT         HYL  
  46 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  56 belpat Aava Hard Candy´s Cindy Lane Minttu Mantere I-HAH         HYL  
  28 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         POIS  
  50 borcol KIIRA Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI         POIS  
  52 valpai Otto Mayhem Jonna Haapa KIRSUT         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 13:45, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 10, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT 33,38 3,89 -3,62 0 -3,62 LUVA
2 68 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 33,61 3,87 -3,39 0 -3,39 LUVA
3 62 shelam Sissi Snowglow's Exciting Cinderella Emmi Sarvikivi HAU 36,34 3,58 -0,66 0 -0,66  
4 63 pitmäy Bruce Maxi-Tax Offspring Tomi Metsä KARKK 37,85 3,43 0,85 0 0,85  
5 2 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI 30,61 4,25 -6,39 5 5  
6 59 lanhee Roope Coppercoat's Uncle Scrooge Heel Ida Tallqvist SWAT 32,84 3,96 -4,16 5 5  
  61 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         HYL  
  66 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja Carita Mäkinen TUUKK         HYL  
  70 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RIMA         HYL  
  72 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  73 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         POIS  

C hyppyrata, medi 2, kello 13:45, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 5, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou Nina Leminen TAMSK 23,65 5,50 -13,35 0 -13,35  
  74 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH         HYL  
  75 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen TSAU         HYL  
  76 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK         HYL  
  78 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 13:45, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 11, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 31,30 4,15 -5,70 0 -5,70 LUVA
2 85 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 38,69 3,36 1,69 0 1,69  
3 96 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 24,77 5,25 -12,23 5 5  
4 86 labnou Qelmi Qelmi Roosa Örling KISA 28,91 4,50 -8,09 5 5  
5 93 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 39,56 3,29 2,56 10 12,56  
6 91 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI 41,07 3,16 4,07 10 14,07  
7 87 borcol Jendi Quicket Way Of Life Janni Erkola HAU 28,40 4,58 -8,60 20 20  
  82 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA         HYL  
  88 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU         HYL  
  94 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         HYL  
  95 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT         HYL  
  83 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto ATT         POIS  

B agilityrata, mini 2, kello 14:50, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 16, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 39,14 3,70 -5,86 0 -5,86 SERT
2 62 shelam Sissi Snowglow's Exciting Cinderella Emmi Sarvikivi HAU 40,37 3,59 -4,63 0 -4,63 LUVA
3 72 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT 44,22 3,28 -0,78 0 -0,78 LUVA
4 2 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI 44,15 3,28 -0,85 5 5  
5 69 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Elina Skogberg HI-HA 44,43 3,26 -0,57 5 5  
6 71 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI 46,29 3,13 1,29 5 6,29  
7 60 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 49,21 2,95 4,21 5 9,21  
8 59 lanhee Roope Coppercoat's Uncle Scrooge Heel Ida Tallqvist SWAT 38,14 3,80 -6,86 10 10  
9 58 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI 43,29 3,35 -1,71 15 15  
10 61 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK 58,47 2,48 13,47 5 18,47  
  63 pitmäy Bruce Maxi-Tax Offspring Tomi Metsä KARKK         HYL  
  65 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT         HYL  
  66 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja Carita Mäkinen TUUKK         HYL  
  67 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         HYL  
  68 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI         HYL  
  70 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RIMA         HYL  
  73 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 14:50, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 shelam Wilson Foula's Secret Who Pia Helander VEIKK 41,29 3,51 -3,71 0 -3,71 LUVA
2 75 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen TSAU 43,17 3,36 -1,83 0 -1,83 SERT
3 76 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK 30,55 4,75 -14,45 10 10  
4 74 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH 42,95 3,38 -2,05 10 10  
  77 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou Nina Leminen TAMSK         HYL  
  78 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI         HYL  
  80 koohon Bene Bene Mervi Tammi KKK         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 14:50, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 12, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 89 hovawa Rokka Dagdahoff Aengus Fünfte Maija Nousiainen KARKK 35,24 4,11 -9,76 0 -9,76 SERT
2 93 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 46,46 3,12 1,46 0 1,46  
3 90 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 28,33 5,12 -16,67 5 5  
4 81 isovil Ginny Zanita's Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA 40,82 3,55 -4,18 5 5  
5 92 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 43,09 3,37 -1,91 5 5  
6 95 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT 45,49 3,19 0,49 5 5,49  
7 91 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI 49,01 2,96 4,01 5 9,01  
8 96 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 39,71 3,65 -5,29 10 10  
9 94 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK 49,47 2,93 4,47 10 14,47  
  82 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA         HYL  
  85 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  88 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU         HYL  
  83 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto ATT         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 16:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 12, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RIMA 32,22 4,50 -12,78 0 -12,78 SERT
2 65 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT 39,16 3,70 -5,84 0 -5,84 LUVA
3 62 shelam Sissi Snowglow's Exciting Cinderella Emmi Sarvikivi HAU 44,09 3,29 -0,91 0 -0,91 SERT
4 67 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU 37,78 3,84 -7,22 5 5  
5 71 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI 41,80 3,47 -3,20 5 5  
6 66 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja Carita Mäkinen TUUKK 37,46 3,87 -7,54 10 10  
7 61 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK 50,32 2,88 5,32 5 10,32  
8 60 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 52,28 2,77 7,28 5 12,28  
9 68 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 53,38 2,72 8,38 5 13,38  
  58 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  69 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Elina Skogberg HI-HA         HYL  
  2 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 16:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH 31,62 4,59 -13,38 5 5  
2 76 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK 36,44 3,98 -8,56 20 20  
  77 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou Nina Leminen TAMSK         HYL  
  78 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI         HYL  
  79 shelam Wilson Foula's Secret Who Pia Helander VEIKK         HYL  
  80 koohon Bene Bene Mervi Tammi KKK         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 16:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 11, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 airter Viiru Border Rock's Betty Boop Matti Siltala LÄGI 48,93 2,96 3,93 0 3,93  
2 94 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK 30,63 4,73 -14,37 5 5  
3 90 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 34,89 4,16 -10,11 10 10  
4 81 isovil Ginny Zanita's Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA 39,92 3,63 -5,08 10 10  
5 92 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 42,73 3,39 -2,27 10 10  
6 82 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA 49,74 2,91 4,74 15 19,74  
  84 espves Into Aquagruaz Frontinto Nina Koskinen VEIKK         HYL  
  88 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU         HYL  
  93 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  95 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT         HYL  
  96 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  
  83 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto ATT         POIS  
  89 hovawa Rokka Dagdahoff Aengus Fünfte Maija Nousiainen KARKK         POIS