Kilpailu 16.10.2016, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [A Mini 3] [A Medi 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 39, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK 32,13 5,29 -15,87 0 -15,87  
2 41 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT 32,50 5,23 -15,50 0 -15,50  
3 37 belpag Ruuti Eloisa Sinko Sari Nieminen NPKH 34,35 4,95 -13,65 0 -13,65  
4 31 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 36,27 4,69 -11,73 0 -11,73  
5 10 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 31,81 5,34 -16,19 5 5  
6 1 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 32,66 5,20 -15,34 5 5  
7 3 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 33,10 5,14 -14,90 5 5  
8 4 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW 33,50 5,07 -14,50 5 5  
9 42 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 33,56 5,07 -14,44 5 5  
10 38 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 36,77 4,62 -11,23 5 5  
11 19 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 36,80 4,62 -11,20 5 5  
12 5 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH 45,28 3,75 -2,72 5 5  
13 22 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD 33,05 5,14 -14,95 10 10  
14 27 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU 33,89 5,02 -14,11 10 10  
15 2 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 35,49 4,79 -12,51 10 10  
16 36 kroati Böödi Lark Con Maige Tommi Raita-aho TAMSK 35,73 4,76 -12,27 10 10  
17 20 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 37,29 4,56 -10,71 10 10  
18 7 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 41,50 4,10 -6,50 10 10  
  6 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  8 borcol Knack Hob Nob Knack For Knowing Soshana Dos (USA)         HYL  
  9 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  11 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK         HYL  
  13 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  16 borcol Gwen North Hill Gwen Sanni Husso ATD         HYL  
  17 borcol Riesa Bearpon's Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  18 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  21 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  23 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA         HYL  
  24 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  25 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  26 sakpai Armi MIRA VOM SCHOPPERWEG Henriikka Eloluoto TSAU         HYL  
  28 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  29 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  32 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  33 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD         HYL  
  34 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  35 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  40 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  43 borcol Verb On Target's A Little Less Talk Perry Dewitt (USA)         HYL  

B agilityrata, maksi 3, kello 10:15, tuomari Henri Luomala, koirakoita 43, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT 29,53 5,25 -14,47 0 -14,47  
2 30 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK 30,25 5,12 -13,75 0 -13,75  
3 43 borcol Verb On Target's A Little Less Talk Perry Dewitt (USA) 30,49 5,08 -13,51 0 -13,51 SERT-A
4 25 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 30,62 5,06 -13,38 0 -13,38  
5 27 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU 30,80 5,03 -13,20 0 -13,20  
6 28 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 30,81 5,03 -13,19 0 -13,19  
7 37 belpag Ruuti Eloisa Sinko Sari Nieminen NPKH 31,33 4,95 -12,67 0 -12,67  
8 33 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD 31,42 4,93 -12,58 0 -12,58  
9 42 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 31,79 4,88 -12,21 0 -12,21  
10 38 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 32,06 4,84 -11,94 0 -11,94  
11 7 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 32,47 4,77 -11,53 0 -11,53  
12 11 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK 33,27 4,66 -10,73 0 -10,73  
13 44 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 34,30 4,52 -9,70 0 -9,70  
14 26 sakpai Armi MIRA VOM SCHOPPERWEG Henriikka Eloluoto TSAU 34,33 4,51 -9,67 0 -9,67  
15 2 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 36,13 4,29 -7,87 0 -7,87  
16 34 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 44,35 3,49 0,35 0 0,35  
17 16 borcol Gwen North Hill Gwen Sanni Husso ATD 31,11 4,98 -12,89 5 5  
18 22 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD 31,40 4,94 -12,60 5 5  
19 18 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 31,97 4,85 -12,03 5 5  
20 19 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 34,75 4,46 -9,25 5 5  
21 24 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT 37,72 4,11 -6,28 5 5  
22 9 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 39,47 3,93 -4,53 5 5  
23 20 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 32,17 4,82 -11,83 10 10  
24 15 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK 38,31 4,05 -5,69 10 10  
25 3 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 31,35 4,94 -12,65 15 15  
  1 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  4 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  5 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  6 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  8 borcol Knack Hob Nob Knack For Knowing Soshana Dos (USA)         HYL  
  10 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  12 borcol Vip Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  13 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  14 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Anne Linsuri TSAU         HYL  
  17 borcol Riesa Bearpon's Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  21 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  23 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA         HYL  
  29 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  31 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  32 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  35 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  36 kroati Böödi Lark Con Maige Tommi Raita-aho TAMSK         HYL  
  40 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT         HYL  

C hyppyrata, maksi 3, kello 11:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 40, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 30,43 5,06 -11,57 0 -11,57  
2 10 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 30,47 5,05 -11,53 0 -11,53  
3 43 borcol Verb On Target's A Little Less Talk Perry Dewitt (USA) 31,01 4,97 -10,99 0 -10,99 SERT-H
4 23 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA 31,84 4,84 -10,16 0 -10,16  
5 16 borcol Gwen North Hill Gwen Sanni Husso ATD 32,13 4,79 -9,87 0 -9,87  
6 38 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 32,60 4,72 -9,40 0 -9,40  
7 4 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW 32,61 4,72 -9,39 0 -9,39  
8 42 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 33,41 4,61 -8,59 0 -8,59  
9 26 sakpai Armi MIRA VOM SCHOPPERWEG Henriikka Eloluoto TSAU 33,81 4,55 -8,19 0 -8,19  
10 30 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK 34,26 4,49 -7,74 0 -7,74  
11 24 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT 34,48 4,47 -7,52 0 -7,52  
12 29 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK 35,18 4,38 -6,82 0 -6,82  
13 25 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 31,39 4,91 -10,61 5 5  
14 22 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD 32,75 4,70 -9,25 5 5  
15 20 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 31,26 4,93 -10,74 10 10  
16 36 kroati Böödi Lark Con Maige Tommi Raita-aho TAMSK 33,99 4,53 -8,01 10 10  
17 32 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 34,78 4,43 -7,22 10 10  
18 37 belpag Ruuti Eloisa Sinko Sari Nieminen NPKH 36,47 4,22 -5,53 10 10  
19 7 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 38,08 4,04 -3,92 15 15  
20 6 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA 31,55 4,88 -10,45 20 20  
  2 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  3 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  8 borcol Knack Hob Nob Knack For Knowing Soshana Dos (USA)         HYL  
  9 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  12 borcol Vip Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  13 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  14 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Anne Linsuri TSAU         HYL  
  15 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK         HYL  
  17 borcol Riesa Bearpon's Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  18 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  19 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  21 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  27 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  28 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  31 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  33 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD         HYL  
  35 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  40 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  41 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT         HYL  
  44 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         HYL  
  5 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 12:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 27, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander HAU 32,22 4,90 -10,78 0 -10,78  
2 72 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 33,75 4,68 -9,25 0 -9,25  
3 63 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 33,97 4,65 -9,03 0 -9,03  
4 67 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU 35,34 4,47 -7,66 0 -7,66  
5 73 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 35,67 4,43 -7,33 0 -7,33  
6 52 parson Hariett Fouruse's Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK 35,92 4,40 -7,08 0 -7,08  
7 50 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 36,13 4,37 -6,87 0 -6,87  
8 57 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD 37,24 4,24 -5,76 0 -5,76  
9 47 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 38,59 4,09 -4,41 0 -4,41  
10 56 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 38,76 4,08 -4,24 0 -4,24  
11 70 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK 40,51 3,90 -2,49 0 -2,49  
12 60 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 40,54 3,90 -2,46 0 -2,46  
13 49 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Nelli Numminen LÄGI 40,82 3,87 -2,18 0 -2,18  
14 59 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 41,36 3,82 -1,64 0 -1,64  
15 74 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 41,82 3,78 -1,18 0 -1,18  
16 61 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI 38,70 4,08 -4,30 5 5  
17 66 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 39,49 4,00 -3,51 5 5  
18 71 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen I-HAH 44,16 3,58 1,16 5 6,16  
19 46 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen I-HAH 48,06 3,29 5,06 10 15,06  
  45 kääsna Minttu Raven´s Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI         HYL  
  54 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  55 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa EKK         HYL  
  62 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  64 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  65 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  75 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH         HYL  
  76 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL  

C hyppyrata, medi 3, kello 13:10, tuomari Henri Luomala, koirakoita 30, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 85 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 33,18 4,76 -9,82 0 -9,82  
2 84 shelam Kriisi Minimonsin Shockingcrisis Ilari Heikkinen VEIKK 33,75 4,68 -9,25 0 -9,25  
3 112 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 34,12 4,63 -8,88 0 -8,88  
4 110 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI 35,26 4,48 -7,74 0 -7,74  
5 79 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 36,09 4,38 -6,91 0 -6,91  
6 111 shelam Roope New Spices Chili Con Carne Katariina Kuiro POKS 36,16 4,37 -6,84 0 -6,84  
7 96 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 37,14 4,25 -5,86 0 -5,86  
8 97 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 38,57 4,10 -4,43 0 -4,43  
9 89 shelam Sandra Mutkis Sentraali-Santra Katarina Lassheikki KKK 42,27 3,74 -0,73 0 -0,73  
10 94 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 42,29 3,74 -0,71 0 -0,71  
11 90 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 43,69 3,62 0,69 0 0,69  
12 103 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 43,85 3,60 0,85 0 0,85  
13 93 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI 33,72 4,69 -9,28 5 5  
14 98 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT 33,27 4,75 -9,73 10 10  
15 109 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 41,14 3,84 -1,86 10 10  
16 99 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT 45,90 3,44 2,90 10 12,90  
  77 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK         HYL  
  78 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  80 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  81 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  82 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  83 kromfo Cinco Krumme Furche Festina Lente Annariina Kulmala FPUKO         HYL  
  87 shelam Mila Gonnabe In My Dreams Marilla Tanner HSKK         HYL  
  91 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  92 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  100 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK         HYL  
  101 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  104 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  106 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  107 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  88 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         POIS  
  95 shelam Yoda Tähtitomun Darrit Ria Juuti JAU         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 14:15, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 29, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU 37,62 4,52 -10,38 0 -10,38  
2 50 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 37,72 4,51 -10,28 0 -10,28  
3 73 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 39,28 4,33 -8,72 0 -8,72  
4 62 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI 40,39 4,21 -7,61 0 -7,61  
5 57 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD 41,31 4,11 -6,69 0 -6,69  
6 53 toyvil Doris Pudelpower's Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 42,48 4,00 -5,52 0 -5,52  
7 71 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen I-HAH 43,11 3,94 -4,89 0 -4,89  
8 59 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 43,32 3,92 -4,68 0 -4,68  
9 68 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 47,98 3,54 -0,02 0 -0,02  
10 48 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU 48,56 3,50 0,56 0 0,56  
11 52 parson Hariett Fouruse's Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK 39,25 4,33 -8,75 5 5  
12 47 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 43,07 3,95 -4,93 5 5  
13 55 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa EKK 44,83 3,79 -3,17 5 5  
14 46 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen I-HAH 46,72 3,64 -1,28 5 5  
15 69 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 49,56 3,43 1,56 5 6,56  
16 66 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 40,28 4,22 -7,72 10 10  
17 63 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 39,54 4,30 -8,46 15 15  
18 45 kääsna Minttu Raven´s Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI 53,04 3,20 5,04 10 15,04  
19 75 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH 55,62 3,06 7,62 10 17,62  
  49 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  51 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  54 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  58 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander HAU         HYL  
  60 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  61 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  64 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  65 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  72 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  76 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL  

B agilityrata, medi 3, kello 15:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 32, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 35,02 4,85 -12,98 0 -12,98  
2 110 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI 37,80 4,50 -10,20 0 -10,20  
3 79 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 37,98 4,48 -10,02 0 -10,02  
4 102 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO 39,66 4,29 -8,34 0 -8,34  
5 109 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 39,80 4,27 -8,20 0 -8,20  
6 77 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK 41,14 4,13 -6,86 0 -6,86  
7 94 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 47,77 3,56 -0,23 0 -0,23  
8 89 shelam Sandra Mutkis Sentraali-Santra Katarina Lassheikki KKK 47,91 3,55 -0,09 0 -0,09  
9 93 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI 38,04 4,47 -9,96 5 5  
10 105 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT 48,79 3,48 0,79 5 5,79  
11 92 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF 41,11 4,14 -6,89 10 10  
12 103 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 53,35 3,19 5,35 10 15,35  
  78 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  80 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  81 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  82 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  83 kromfo Cinco Krumme Furche Festina Lente Annariina Kulmala FPUKO         HYL  
  84 shelam Kriisi Minimonsin Shockingcrisis Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  85 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  86 shelam Leevi Black Classiel's Seville Katariina Kuiro POKS         HYL  
  87 shelam Mila Gonnabe In My Dreams Marilla Tanner HSKK         HYL  
  90 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  91 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  96 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  97 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  98 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  99 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  100 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK         HYL  
  101 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  104 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  107 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  108 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU         HYL  
  88 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         POIS  
  95 shelam Yoda Tähtitomun Darrit Ria Juuti JAU         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 16:10, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 24, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 43,27 4,21 -8,73 0 -8,73  
2 55 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa EKK 49,01 3,71 -2,99 0 -2,99 SERT-A
3 60 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 52,28 3,48 0,28 0 0,28  
4 64 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 44,95 4,05 -7,05 5 5  
5 48 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU 57,82 3,15 5,82 0 5,82  
6 53 toyvil Doris Pudelpower's Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 54,32 3,35 2,32 5 7,32  
7 63 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 44,65 4,08 -7,35 10 10  
8 113 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 57,61 3,16 5,61 5 10,61  
9 66 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 53,51 3,40 1,51 10 11,51  
10 68 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 56,68 3,21 4,68 10 14,68  
  45 kääsna Minttu Raven´s Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI         HYL  
  47 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  49 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  50 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  51 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  52 parson Hariett Fouruse's Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK         HYL  
  54 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  59 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH         HYL  
  62 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  65 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  67 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  72 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  75 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH         HYL  
  76 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  61 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 16:50, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 27, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 shelam Kriisi Minimonsin Shockingcrisis Ilari Heikkinen VEIKK 42,44 4,29 -9,56 0 -9,56  
2 109 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 46,52 3,91 -5,48 0 -5,48 SERT-A, FI AVA
3 79 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 46,68 3,90 -5,32 0 -5,32  
4 101 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 49,39 3,68 -2,61 0 -2,61  
5 82 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY 50,36 3,61 -1,64 0 -1,64  
6 103 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 52,50 3,47 0,50 0 0,50  
7 96 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 44,77 4,07 -7,23 5 5  
8 99 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT 55,60 3,27 3,60 5 8,60  
9 112 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 38,83 4,69 -13,17 10 10  
10 104 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 44,54 4,09 -7,46 10 10  
11 108 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU 57,45 3,17 5,45 10 15,45  
  77 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK         HYL  
  78 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  80 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  81 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  85 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  86 shelam Leevi Black Classiel's Seville Katariina Kuiro POKS         HYL  
  91 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  92 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  93 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  94 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  97 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  98 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  100 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK         HYL  
  105 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT         HYL  
  107 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  110 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  90 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         POIS  
  95 shelam Yoda Tähtitomun Darrit Ria Juuti JAU         POIS