Kilpailu 7.10.2017, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat

[A Maksi 1] [A Medi 1] [A Mini 1] [B Maksi 1] [B Medi 1] [B Mini 1] [C Maksi 1] [C Medi 1] [C Mini 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, maksi 1, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 15, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 espves Onni Milla Marina And Justice For All Hanni Sonkeri HI-HA 34,24 4,06 -12,76 0 -12,76 LUVA
2 17 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS 25,21 5,51 -21,79 5 5  
3 2 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 35 3,97 -12,00 5 5  
4 5 lappor Leimu Pihlajamäen Jukolan Lauri Emilia Lavonen BAT 40,55 3,43 -6,45 5 5  
5 19 lyhcol Dastan Fatikon Zeus Tarja Leppälä JANKK 42,43 3,28 -4,57 5 5  
6 20 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Auer I-HAH 31,34 4,43 -15,66 10 10  
7 6 labnou Muusi Brufinn Nigrita Ida Tallqvist SWAT 32,26 4,31 -14,74 10 10  
  1 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST         HYL  
  3 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         HYL  
  4 belpam Sikka Suhteellisen Vipeltäjä Minttu Mantere I-HAH         HYL  
  10 borcol Roy Shadow Of Aire Once Upon A Time Saija Mustonen LAW         HYL  
  12 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  14 auspai Mahtis Shepmate's Clever Brain Mari Rissanen HI-HA         HYL  
  15 kerter Jäppinen Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  18 borcol Kiira Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI         HYL  
  11 doberm Kismet Aritaur Caribou Lou Anniina Lantta KSSK         POIS  
  13 belpam Tapio Phrenetic Finalizer Janni Kröger HSKH         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 9:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH 28,26 4,92 -18,74 0 -18,74 LUVA
2 23 x-rotu Pepe Pepe Janita Kukkonen KISA 41,24 3,37 -5,76 0 -5,76 LUVA
3 22 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH 27,58 5,04 -19,42 5 5  
4 27 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI 32,39 4,29 -14,61 5 5  
5 28 cocspa Onni Nightlane's Golden Light Anni Soukka NU-PU 40,44 3,44 -6,56 10 10  
6 26 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH 41,58 3,34 -5,42 10 10  
7 30 parson Lukas Gwragged Annwn Son Of Merlin Outi Malinen VAU 42,40 3,28 -4,60 15 15  
8 29 shelam Wexi Neat Deam All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 33,27 4,18 -13,73 20 20  
  21 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Tuija Kaipainen LÄGI         HYL  

A agilityrata, mini 1, kello 9:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 cocspa Kielo Nightlane's Dream Star Elina Eskola LÄGI 33,01 4,21 -13,99 5 5  
2 38 shelam MILLI Taikapennin Kainah Barbro Lagerstam HANKO 40,41 3,44 -6,59 10 10  
3 36 schipp Poppy Coros True Maleficent Susanna Stenberg I-HAH 50,55 2,75 3,55 10 13,55  
4 35 shelam Notte Karhuveljen Kaunotar Saija Mustonen LAW 41,97 3,31 -5,03 15 15  
  37 boster Kerttu U'nikatin Route Sixty-Six Niina Hjerp KISA         HYL  
  39 kääsna ZOLA Darya's Peppery Orithyia Minna Forsell KIRSUT         HYL  
  40 kääpin Ossi Rumblerush's Green Day Kaisa Rinne KISA         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 10:25, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 17, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 32,33 4,92 -20,67 0 -20,67 LUVA
2 1 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST 32,96 4,82 -20,04 0 -20,04 LUVA
3 17 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS 27,31 5,82 -25,69 5 5  
4 16 espves Onni Milla Marina And Justice For All Hanni Sonkeri HI-HA 38,56 4,12 -14,44 5 5  
5 15 kerter Jäppinen Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH 41,41 3,84 -11,59 5 5  
6 3 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT 42,31 3,76 -10,69 10 10  
  4 belpam Sikka Suhteellisen Vipeltäjä Minttu Mantere I-HAH         HYL  
  6 labnou Muusi Brufinn Nigrita Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  7 isovil Muusa Dancefloor's Merry Merenque Leila Nieminen LÄGI         HYL  
  8 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH         HYL  
  9 borcol Freya Dreaming Of You Pirouette To Mithrandir Karoliina Koskinen HI-HA         HYL  
  10 borcol Roy Shadow Of Aire Once Upon A Time Saija Mustonen LAW         HYL  
  12 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  14 auspai Mahtis Shepmate's Clever Brain Mari Rissanen HI-HA         HYL  
  18 borcol Kiira Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI         HYL  
  19 lyhcol Dastan Fatikon Zeus Tarja Leppälä JANKK         HYL  
  20 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Auer I-HAH         HYL  
  11 doberm Kismet Aritaur Caribou Lou Anniina Lantta KSSK         POIS  
  13 belpam Tapio Phrenetic Finalizer Janni Kröger HSKH         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 11:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 9, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI 30,24 5,26 -22,76 5 5  
2 26 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH 38,29 4,15 -14,71 5 5  
3 29 shelam Wexi Neat Deam All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 33,41 4,76 -19,59 10 10  
4 22 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH 38,74 4,10 -14,26 10 10  
5 28 cocspa Onni Nightlane's Golden Light Anni Soukka NU-PU 41,30 3,85 -11,70 10 10  
6 30 parson Lukas Gwragged Annwn Son Of Merlin Outi Malinen VAU 45,48 3,50 -7,52 20 20  
  21 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Tuija Kaipainen LÄGI         HYL  
  23 x-rotu Pepe Pepe Janita Kukkonen KISA         HYL  
  24 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH         HYL  

B agilityrata, mini 1, kello 11:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 0,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 kääpin Ossi Rumblerush's Green Day Kaisa Rinne KISA 37,05 0,41 -15,95 0 -15,95 LUVA
2 38 shelam MILLI Taikapennin Kainah Barbro Lagerstam HANKO 34 0,44 -19,00 5 5  
3 32 cocspa Kielo Nightlane's Dream Star Elina Eskola LÄGI 35,60 0,42 -17,40 10 10  
  33 schipp Kawa Pikkuhäjyn Lacoste Kristiina Lindstedt ATT         HYL  
  35 shelam Notte Karhuveljen Kaunotar Saija Mustonen LAW         HYL  
  36 schipp Poppy Coros True Maleficent Susanna Stenberg I-HAH         HYL  
  37 boster Kerttu U'nikatin Route Sixty-Six Niina Hjerp KISA         HYL  
  39 kääsna ZOLA Darya's Peppery Orithyia Minna Forsell KIRSUT         HYL  

C hyppyrata, maksi 1, kello 11:55, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 16, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH 27,52 5,16 -16,48 0 -16,48 LUVA
2 5 lappor Leimu Pihlajamäen Jukolan Lauri Emilia Lavonen BAT 34,07 4,17 -9,93 0 -9,93 LUVA
3 6 labnou Muusi Brufinn Nigrita Ida Tallqvist SWAT 30,41 4,67 -13,59 5 5  
4 16 espves Onni Milla Marina And Justice For All Hanni Sonkeri HI-HA 32,54 4,36 -11,46 5 5  
5 15 kerter Jäppinen Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH 34,11 4,16 -9,89 5 5  
6 12 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Päivi Koivuniemi NU-PU 35,02 4,05 -8,98 10 10  
7 1 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST 31,20 4,55 -12,80 15 15  
  2 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  4 belpam Sikka Suhteellisen Vipeltäjä Minttu Mantere I-HAH         HYL  
  7 isovil Muusa Dancefloor's Merry Merenque Leila Nieminen LÄGI         HYL  
  9 borcol Freya Dreaming Of You Pirouette To Mithrandir Karoliina Koskinen HI-HA         HYL  
  10 borcol Roy Shadow Of Aire Once Upon A Time Saija Mustonen LAW         HYL  
  14 auspai Mahtis Shepmate's Clever Brain Mari Rissanen HI-HA         HYL  
  17 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  18 borcol Kiira Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI         HYL  
  20 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Auer I-HAH         HYL  
  13 belpam Tapio Phrenetic Finalizer Janni Kröger HSKH         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 12:25, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 shelam Wexi Neat Deam All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 26,44 5,37 -17,56 0 -17,56  
2 27 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI 30,99 4,58 -13,01 10 10  
3 31 shelam RASMUS Snowpaw Baritone Man Tuija Kaipainen LÄGI 38,91 3,65 -5,09 10 10  
  22 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  26 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  28 cocspa Onni Nightlane's Golden Light Anni Soukka NU-PU         HYL  
  25 stbter Papu Let It Be Heli Laaksonen TASSU         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 12:25, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 mittel Nipsu Hulmukan Oili Mira Kalliovaara LÄGI 33,97 4,18 -10,03 0 -10,03 LUVA
1 39 kääsna ZOLA Darya's Peppery Orithyia Minna Forsell KIRSUT 33,97 4,18 -10,03 0 -10,03 SERT, luopui sijoituksesta
3 33 schipp Kawa Pikkuhäjyn Lacoste Kristiina Lindstedt ATT 48,57 2,92 4,57 5 9,57  
  32 cocspa Kielo Nightlane's Dream Star Elina Eskola LÄGI         HYL  
  36 schipp Poppy Coros True Maleficent Susanna Stenberg I-HAH         HYL  
  35 shelam Notte Karhuveljen Kaunotar Saija Mustonen LAW         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 13:15, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 7, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI 28,62 5,00 -15,38 0 -15,38 LUVA
2 47 käävil Massimo Backseat Driver's Massimo Ulla Viholainen FPUKO 33,20 4,31 -10,80 0 -10,80  
3 43 lanhee Roope Coppercoat's Uncle Scrooge Heel Ida Tallqvist SWAT 36,76 3,89 -7,24 0 -7,24  
4 46 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka NAS 33,81 4,23 -10,19 10 10  
  42 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  45 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT         HYL  
  49 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 13:15, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 manter Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH 43,24 3,31 -0,76 0 -0,76 LUVA
  50 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen KISA         HYL  
  51 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI         HYL  
  52 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka JANKK         HYL  
  53 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  55 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 13:35, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 12, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH 28,80 4,97 -15,20 0 -15,20 LUVA
2 57 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 28,79 4,97 -15,21 5 5  
3 62 borcol Kurko Tending Wisdom Nina Manner HAU 33,60 4,26 -10,40 10 10  
4 63 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 45,73 3,13 1,73 10 11,73  
5 71 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 47,40 3,02 3,40 10 13,40  
6 60 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI 37,82 3,78 -6,18 15 15  
  58 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  61 kerter Fina Geijes For Me And My Gal Mia Lundsten BAT         HYL  
  64 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen VEIKK         HYL  
  65 belpam Masa Pysäkin Mosse Eeva-Liisa Jetsonen IMPHA         HYL  
  67 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  69 parcol Mysi Ovenslope Dancing Queen Eija Kansanaho-Palonen LÄGI         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 14:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 9, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI 37,75 4,64 -16,25 0 -16,25 LUVA
2 42 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT 45,15 3,88 -8,85 0 -8,85 LUVA
3 48 tarupi Noppe Yacatis Ubalda Djinn Jaana Juvonen JAU 52,82 3,31 -1,18 0 -1,18  
4 43 lanhee Roope Coppercoat's Uncle Scrooge Heel Ida Tallqvist SWAT 46,67 3,75 -7,33 5 5  
5 45 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT 51,30 3,41 -2,70 5 5  
  44 toyvil Fluffy Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT         HYL  
  46 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka NAS         HYL  
  47 käävil Massimo Backseat Driver's Massimo Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  49 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 14:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 7, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 41,29 4,24 -12,71 5 5  
2 55 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 51,04 3,43 -2,96 5 5  
3 54 manter Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH 61,46 2,85 7,46 5 12,46  
  50 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen KISA         HYL  
  52 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka JANKK         HYL  
  53 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  56 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 14:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 17, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK 35,04 4,99 -18,96 0 -18,96 SERT
2 72 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH 36,69 4,77 -17,31 0 -17,31 LUVA
3 64 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen VEIKK 40,75 4,29 -13,25 0 -13,25 SERT
4 63 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 52,22 3,35 -1,78 0 -1,78 LUVA
5 69 parcol Mysi Ovenslope Dancing Queen Eija Kansanaho-Palonen LÄGI 52,39 3,34 -1,61 0 -1,61  
6 70 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH 43,07 4,06 -10,93 15 15  
  57 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  58 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  59 auspai Topi Connaclan Escallonia Mervi Ryynänen VEIKK         HYL  
  60 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         HYL  
  61 kerter Fina Geijes For Me And My Gal Mia Lundsten BAT         HYL  
  62 borcol Kurko Tending Wisdom Nina Manner HAU         HYL  
  65 belpam Masa Pysäkin Mosse Eeva-Liisa Jetsonen IMPHA         HYL  
  67 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  68 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  71 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA         HYL  
  73 doberm dPadi Yenicerin Animus Minna Forsell KIRSUT         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 15:25, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 käävil Massimo Backseat Driver's Massimo Ulla Viholainen FPUKO 42,68 3,89 -8,32 0 -8,32 SERT
  41 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  42 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  44 toyvil Fluffy Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT         HYL  
  45 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT         HYL  
  46 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka NAS         HYL  
  48 tarupi Noppe Yacatis Ubalda Djinn Jaana Juvonen JAU         HYL  
  49 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 15:25, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka JANKK 49,18 3,38 -1,82 15 15  
2 55 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 58,60 2,83 7,60 10 17,60  
3 56 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI 43,74 3,80 -7,26 20 20  
  50 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen KISA         HYL  
  53 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  54 manter Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 15:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 13, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 57,10 2,91 6,10 0 6,10  
2 67 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 47,32 3,51 -3,68 10 10  
3 69 parcol Mysi Ovenslope Dancing Queen Eija Kansanaho-Palonen LÄGI 56,42 2,94 5,42 5 10,42  
  57 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  58 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  59 auspai Topi Connaclan Escallonia Mervi Ryynänen VEIKK         HYL  
  60 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         HYL  
  61 kerter Fina Geijes For Me And My Gal Mia Lundsten BAT         HYL  
  65 belpam Masa Pysäkin Mosse Eeva-Liisa Jetsonen IMPHA         HYL  
  70 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  71 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA         HYL  
  72 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  73 doberm dPadi Yenicerin Animus Minna Forsell KIRSUT         HYL  
  66 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         POIS