Kilpailu 8.10.2017, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [A Mini 3] [A Medi 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 38, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 36,18 4,34 -7,82 0 -7,82  
2 36 borcol Yive Toberoi Ariane Jonna Pietiläinen TUUKK 37,33 4,21 -6,67 0 -6,67 SERT-A
3 23 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA 37,82 4,15 -6,18 0 -6,18  
4 2 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 39,29 4,00 -4,71 0 -4,71  
5 15 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 39,56 3,97 -4,44 0 -4,44  
6 5 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH 37,40 4,20 -6,60 5 5  
7 39 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 37,51 4,19 -6,49 5 5  
8 50 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 39,96 3,93 -4,04 5 5  
9 13 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Juden HAU 44,96 3,49 0,96 10 10,96  
10 20 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 45,72 3,43 1,72 10 11,72  
11 30 borcol Riemu Toberoi Apache Heidi Lampela TUUKK 38,28 4,10 -5,72 15 15  
12 41 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 35,58 4,41 -8,42 20 20  
  121 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen VEIKK         HYL  
  1 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  3 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU         HYL  
  4 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  7 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  8 belpag Mila No-How Fifth Element Daniela Roms CITYB         HYL  
  9 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT         HYL  
  12 borcol Late Tronic Quincy Anu Kekkonen SPOK         HYL  
  14 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  17 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK         HYL  
  19 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  21 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  26 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  27 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  28 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  29 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  31 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  32 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  33 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Juden HAU         HYL  
  35 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD         HYL  
  37 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  38 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  40 borcol Link Peatdigger Chip Jonna Aaltonen HAU         HYL  
  43 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  44 pitcol Brontto Twilight Moon Magnificent Man Mikko Mehtonen SCY         HYL  
  48 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  10 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander IMPHA         POIS  
  24 isovil Nera Nerian Fifinella Hanna Streng HAU         POIS  
  25 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Hanna Stammeier KOIVU         POIS  
  47 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         POIS  
  49 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 10:15, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 44, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 35,42 4,43 -8,58 0 -8,58  
2 46 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 35,83 4,38 -8,17 0 -8,17  
3 29 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 36,02 4,36 -7,98 0 -7,98  
4 15 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 36,55 4,30 -7,45 0 -7,45  
5 4 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 37,63 4,17 -6,37 0 -6,37  
6 3 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU 37,83 4,15 -6,17 0 -6,17  
7 20 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 39,47 3,98 -4,53 0 -4,53  
8 31 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 39,55 3,97 -4,45 0 -4,45  
9 16 borcol Niki Skogsvallarens Unika Liisa Männistö JAU 40,11 3,91 -3,89 0 -3,89  
10 43 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 35,51 4,42 -8,49 5 5  
11 27 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 36,68 4,28 -7,32 5 5  
12 36 borcol Yive Toberoi Ariane Jonna Pietiläinen TUUKK 37,56 4,18 -6,44 5 5  
13 13 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Juden HAU 39,13 4,01 -4,87 5 5  
14 5 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH 39,35 3,99 -4,65 5 5  
15 9 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT 44,39 3,54 0,39 5 5,39  
16 17 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 45,94 3,42 1,94 5 6,94  
17 45 belpag Trombi Workaholic Garreth Eija Grof KKK 52,48 2,99 8,48 0 8,48  
18 22 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 53,99 2,91 9,99 0 9,99  
19 28 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK 35,19 4,46 -8,81 10 10  
20 26 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 36,53 4,30 -7,47 10 10  
21 14 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH 43,62 3,60 -0,38 10 10  
22 7 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 49,06 3,20 5,06 5 10,06  
23 6 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku HAU 55,97 2,81 11,97 5 16,97  
24 8 belpag Mila No-How Fifth Element Daniela Roms CITYB 44,31 3,54 0,31 20 20,31  
25 44 pitcol Brontto Twilight Moon Magnificent Man Mikko Mehtonen SCY 54,66 2,87 10,66 10 20,66  
26 21 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 50,62 3,10 6,62 15 21,62  
  1 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  2 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  10 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander IMPHA         HYL  
  12 borcol Late Tronic Quincy Anu Kekkonen SPOK         HYL  
  18 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH         HYL  
  19 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  23 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA         HYL  
  30 borcol Riemu Toberoi Apache Heidi Lampela TUUKK         HYL  
  32 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  33 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Juden HAU         HYL  
  34 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  35 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD         HYL  
  37 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  38 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  40 borcol Link Peatdigger Chip Jonna Aaltonen HAU         HYL  
  41 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  48 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  50 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  24 isovil Nera Nerian Fifinella Hanna Streng HAU         POIS  
  25 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Hanna Stammeier KOIVU         POIS  
  47 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         POIS  
  49 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 11:35, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 45, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 30,91 4,76 -9,09 0 -9,09  
2 12 borcol Late Tronic Quincy Anu Kekkonen SPOK 31,27 4,70 -8,73 0 -8,73 SERT-H
3 34 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 32,80 4,48 -7,20 0 -7,20  
4 29 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 32,95 4,46 -7,05 0 -7,05  
5 26 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 33,01 4,45 -6,99 0 -6,99  
6 4 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 33,08 4,44 -6,92 0 -6,92  
7 20 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 33,11 4,44 -6,89 0 -6,89  
8 30 borcol Riemu Toberoi Apache Heidi Lampela TUUKK 33,75 4,36 -6,25 0 -6,25  
9 3 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU 33,76 4,35 -6,24 0 -6,24  
10 31 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 33,90 4,34 -6,10 0 -6,10  
11 16 borcol Niki Skogsvallarens Unika Liisa Männistö JAU 34,29 4,29 -5,71 0 -5,71  
12 5 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH 36,16 4,07 -3,84 0 -3,84  
13 38 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 36,70 4,01 -3,30 0 -3,30  
14 50 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 37,15 3,96 -2,85 0 -2,85  
15 7 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 43,84 3,35 3,84 0 3,84  
16 35 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD 30,86 4,76 -9,14 5 5  
17 33 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Juden HAU 30,90 4,76 -9,10 5 5  
18 41 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 31,86 4,61 -8,14 5 5  
19 40 borcol Link Peatdigger Chip Jonna Aaltonen HAU 32,34 4,55 -7,66 5 5  
20 37 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA 32,46 4,53 -7,54 5 5  
21 42 auskel Selma Cefeus Yaselma Ii Mira Heiskari KKK 33,13 4,44 -6,87 5 5  
22 8 belpag Mila No-How Fifth Element Daniela Roms CITYB 35,48 4,14 -4,52 5 5  
23 13 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Marika Juden HAU 36,09 4,07 -3,91 5 5  
24 46 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 38,80 3,79 -1,20 10 10  
25 44 pitcol Brontto Twilight Moon Magnificent Man Mikko Mehtonen SCY 45,41 3,24 5,41 5 10,41  
26 22 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 51,40 2,86 11,40 0 11,40  
27 1 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 34,80 4,22 -5,20 15 15  
28 23 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA 36,67 4,01 -3,33 15 15  
29 6 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku HAU 45,49 3,23 5,49 10 15,49  
30 9 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT 42,59 3,45 2,59 15 17,59  
  2 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  10 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander IMPHA         HYL  
  11 auskel My Maiskis Kamyra Mira Heiskari KKK         HYL  
  14 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  15 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  18 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH         HYL  
  19 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  21 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  27 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  28 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  32 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  36 borcol Yive Toberoi Ariane Jonna Pietiläinen TUUKK         HYL  
  43 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  45 belpag Trombi Workaholic Garreth Eija Grof KKK         HYL  
  48 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  24 isovil Nera Nerian Fifinella Hanna Streng HAU         POIS  
  25 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Hanna Stammeier KOIVU         POIS  
  47 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         POIS  
  49 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 12:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 30, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 30,75 4,78 -9,25 0 -9,25  
2 60 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Asko Nissinen ATT 33,62 4,37 -6,38 0 -6,38  
3 66 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU 33,84 4,34 -6,16 0 -6,16  
4 79 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 36,00 4,08 -4,00 0 -4,00  
5 64 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU 36,40 4,04 -3,60 0 -3,60  
6 82 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 36,67 4,01 -3,33 0 -3,33  
7 63 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI 40,26 3,65 0,26 0 0,26  
8 85 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo Jussi Kuisma BAT 43,80 3,36 3,80 0 3,80  
9 67 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA 33,00 4,45 -7,00 5 5  
10 57 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 36,72 4,00 -3,28 5 5  
11 76 tarupi Hiplu Readytoplay Honeybunch Hiplu Hannele Pekurinen I-HAH 47,30 3,11 7,30 0 7,30  
12 52 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 41,25 3,56 1,25 10 11,25  
13 86 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 43,74 3,36 3,74 15 18,74  
  51 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  54 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  56 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  58 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander IMPHA         HYL  
  62 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  68 käävil Sisu Sarahill Déjà-Vu D'amour Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  69 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU         HYL  
  70 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  71 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  72 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  73 käävil Tami Backseat Driver's Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  75 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT         HYL  
  77 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU         HYL  
  78 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA         HYL  
  81 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU         HYL  
  83 volpin Nemo Anserina's Tomasso Kristiina Lehvilä AST         HYL  
  84 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  59 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         POIS  
  80 cocspa Jazzy Great Escape Swings Withjazz Eva Bensky AST         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 13:40, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 27, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 parson Valtti Green Perry's Peter O'toole Annina Myllyaho JAU 26,32 4,90 -16,68 0 -16,68 SERT-H
2 115 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 27,35 4,72 -15,65 0 -15,65  
3 94 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola TUUKK 29,29 4,40 -13,71 0 -13,71  
4 98 kesvil Rosso Celesterling Easy Rider Kati Turunen RIMA 30,35 4,25 -12,65 0 -12,65  
5 90 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 30,49 4,23 -12,51 0 -12,51  
6 99 shelam Kiara Cardiwe's Don't Judge Me Hanne Vallinkoski LÄGI 30,58 4,22 -12,42 0 -12,42  
7 93 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 30,99 4,16 -12,01 0 -12,01  
8 102 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 32,59 3,96 -10,41 0 -10,41  
9 96 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 32,70 3,94 -10,30 0 -10,30  
10 110 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 31,06 4,15 -11,94 5 5  
11 104 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST 31,79 4,06 -11,21 5 5  
12 109 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 35,02 3,68 -7,98 5 5  
13 111 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Marjo Korander IMPHA 33,63 3,84 -9,37 10 10  
  87 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  88 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  89 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK         HYL  
  91 kesvil SIRIUS Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  95 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  97 shelam Yoda Tähtitomun Darrit Ria Juuti JAU         HYL  
  103 koohon Jina Tuulikaislan Yin Prisca Tanja Heimonen RIMA         HYL  
  105 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  106 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK         HYL  
  108 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU         HYL  
  116 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  118 manter Iisa Rockstyle's Name Of The Game Essi Krans KOVA         HYL  
  119 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  120 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  101 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST         POIS  
  107 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski HSKH         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 14:30, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 33, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 33,99 4,56 -17,01 0 -17,01  
2 67 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA 36,17 4,28 -14,83 0 -14,83  
3 56 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 37,13 4,18 -13,87 0 -13,87  
4 78 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA 37,73 4,11 -13,27 0 -13,27  
5 54 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 38,25 4,05 -12,75 0 -12,75  
6 51 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 38,42 4,03 -12,58 0 -12,58  
7 58 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander IMPHA 39,13 3,96 -11,87 0 -11,87  
8 81 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 44,63 3,47 -6,37 0 -6,37  
9 75 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT 47,63 3,25 -3,37 0 -3,37  
10 63 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI 51,14 3,03 0,14 0 0,14  
11 73 käävil Tami Backseat Driver's Tambest Ulla Viholainen FPUKO 39,54 3,92 -11,46 5 5  
12 72 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 44,26 3,50 -6,74 5 5  
13 68 käävil Sisu Sarahill Déjà-Vu D'amour Merja Pelkonen PORSK 52,69 2,94 1,69 5 6,69  
  52 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  55 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  57 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  60 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Asko Nissinen ATT         HYL  
  62 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  64 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU         HYL  
  65 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Elina Skogberg HI-HA         HYL  
  66 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU         HYL  
  69 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU         HYL  
  70 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  71 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  74 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK         HYL  
  76 tarupi Hiplu Readytoplay Honeybunch Hiplu Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  77 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU         HYL  
  79 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  
  82 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  83 volpin Nemo Anserina's Tomasso Kristiina Lehvilä AST         HYL  
  84 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  85 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo Jussi Kuisma BAT         HYL  
  86 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  53 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST         POIS  
  59 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         POIS  
  80 cocspa Jazzy Great Escape Swings Withjazz Eva Bensky AST         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 15:20, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 31, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 115 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 34,83 4,45 -16,17 0 -16,17  
2 119 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 36,68 4,23 -14,32 0 -14,32  
3 93 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 36,69 4,22 -14,31 0 -14,31  
4 90 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 36,87 4,20 -14,13 0 -14,13  
5 106 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK 40,91 3,79 -10,09 0 -10,09  
6 109 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 42,66 3,63 -8,34 0 -8,34  
7 117 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU 46,94 3,30 -4,06 0 -4,06  
8 92 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 48,73 3,18 -2,27 0 -2,27  
9 97 shelam Yoda Tähtitomun Darrit Ria Juuti JAU 48,74 3,18 -2,26 0 -2,26  
10 87 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 40,65 3,81 -10,35 5 5  
11 112 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 44,12 3,51 -6,88 5 5  
12 96 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 44,81 3,46 -6,19 5 5  
13 111 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Marjo Korander IMPHA 35,70 4,34 -15,30 10 10  
14 103 koohon Jina Tuulikaislan Yin Prisca Tanja Heimonen RIMA 45,50 3,41 -5,50 10 10  
15 95 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY 46,52 3,33 -4,48 10 10  
  88 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  89 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK         HYL  
  91 kesvil SIRIUS Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  94 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola TUUKK         HYL  
  98 kesvil Rosso Celesterling Easy Rider Kati Turunen RIMA         HYL  
  100 parson Valtti Green Perry's Peter O'toole Annina Myllyaho JAU         HYL  
  102 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  104 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL  
  105 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  108 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU         HYL  
  110 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  113 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  114 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI         HYL  
  116 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  118 manter Iisa Rockstyle's Name Of The Game Essi Krans KOVA         HYL  
  120 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  101 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST         POIS  
  107 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski HSKH         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 16:20, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 25, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU 28,94 4,28 -12,06 0 -12,06  
2 73 käävil Tami Backseat Driver's Tambest Ulla Viholainen FPUKO 30,45 4,07 -10,55 0 -10,55  
3 56 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 30,49 4,07 -10,51 0 -10,51  
4 54 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 31,75 3,91 -9,25 0 -9,25  
5 74 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK 37,86 3,28 -3,14 0 -3,14  
6 75 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT 38,55 3,22 -2,45 0 -2,45  
7 72 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 39,08 3,17 -1,92 0 -1,92  
8 81 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 39,18 3,16 -1,82 0 -1,82  
9 68 käävil Sisu Sarahill Déjà-Vu D'amour Merja Pelkonen PORSK 42,11 2,94 1,11 0 1,11  
10 67 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA 28,29 4,38 -12,71 5 5  
11 71 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI 32,74 3,79 -8,26 5 5  
12 86 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 38,32 3,24 -2,68 10 10  
13 62 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 49,12 2,52 8,12 5 13,12  
  51 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  52 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  55 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  57 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  64 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU         HYL  
  65 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Elina Skogberg HI-HA         HYL  
  66 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU         HYL  
  70 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  79 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  
  82 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  83 volpin Nemo Anserina's Tomasso Kristiina Lehvilä AST         HYL  
  85 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo Jussi Kuisma BAT         HYL  
  53 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST         POIS  
  59 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         POIS  
  77 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 17:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 24, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 kesvil SIRIUS Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 28,72 4,32 -12,28 0 -12,28  
2 93 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 30,20 4,11 -10,80 0 -10,80  
3 110 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 30,24 4,10 -10,76 0 -10,76  
4 119 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 30,61 4,05 -10,39 0 -10,39  
5 87 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 31,48 3,94 -9,52 0 -9,52  
6 112 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 32,50 3,82 -8,50 0 -8,50  
7 95 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY 36,10 3,43 -4,90 0 -4,90  
8 106 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK 37,36 3,32 -3,64 0 -3,64  
9 116 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 30,62 4,05 -10,38 5 5  
10 96 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 39,43 3,14 -1,57 5 5  
  88 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  92 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  102 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  104 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL  
  105 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  108 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU         HYL  
  109 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  111 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  113 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  114 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI         HYL  
  115 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  117 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  118 manter Iisa Rockstyle's Name Of The Game Essi Krans KOVA         HYL  
  120 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  107 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski HSKH         POIS