Kilpailu 27.5.2018, paikka Pysäkkitie 5, 08680 Lohja., järjestäjä LÄNSI-UUDENMAAN AGILITYHARRASTAJAT

[A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [D Pikkumaksi 3] [D Maksi 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [D Pikkumini 3] [D Mini 3] [D Medi 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3]

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 4, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 39,58 4,85 -14,42 0 -14,42  
  32 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  33 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Petri Hasu MÄNTS         HYL  
  100 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         HYL  

A agilityrata, maksi 3, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 35, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 37,84 5,07 -16,16 0 -16,16  
2 66 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 38,41 5,00 -15,59 0 -15,59  
3 48 belpam Vertti TÄMÄ ON EEVERTTI Mari Alajääski KOTKA 40,41 4,75 -13,59 0 -13,59 SERT-A
4 51 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU 41,32 4,65 -12,68 0 -12,68  
5 65 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU 35,57 5,40 -18,43 5 5  
6 41 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki LAW 39,36 4,88 -14,64 5 5  
7 50 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 42,60 4,51 -11,40 5 5  
8 34 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 43,05 4,46 -10,95 5 5  
9 64 belpag Rita Black Master's Join With Us Noora Lagerstedt TUUKK 44,97 4,27 -9,03 5 5  
10 57 belpam Teri Tämä On Juhlavieras Mari Alajääski KOTKA 49,57 3,87 -4,43 5 5  
11 87 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU 37,83 5,08 -16,17 10 10  
12 44 borcol EVE Maple Yard Koh-I-Noor Tiina Hasu JAU 38,42 5,00 -15,58 10 10  
13 59 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 39,06 4,92 -14,94 10 10  
14 38 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 40,10 4,79 -13,90 10 10  
15 45 sakpai Hippu Nexocan Halo Helena Heino RAUMA 42,41 4,53 -11,59 15 15  
16 56 sakpai Ruska Fortzato Hope For Glimmer Minna Toropainen VAU 65,04 2,95 11,04 10 21,04  
17 67 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 58,89 3,26 4,89 20 24,89  
18 55 sakpai Pink Nexocan Fuxia Helena Heino RAUMA 40,66 4,72 -13,34 25 25  
  35 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  36 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino RAUMA         HYL  
  37 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI         HYL  
  39 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT         HYL  
  40 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW         HYL  
  43 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  46 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW         HYL  
  47 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  49 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  52 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  54 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  58 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  60 sakpai Emppu Sonorian Despina Birgitta Johansson KKK         HYL  
  61 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  63 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  68 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  69 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  42 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto E-HKK         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 10:10, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 40,20 4,35 -9,80 5 5  
2 84 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH 46,36 3,77 -3,64 5 5  
  32 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  33 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Petri Hasu MÄNTS         HYL  
  83 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK         HYL  
  85 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal mila oravecz LAW         HYL  

B agilityrata, maksi 3, kello 10:10, tuomari Henri Luomala, koirakoita 35, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 37,79 4,63 -12,21 0 -12,21  
2 40 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW 38,02 4,60 -11,98 0 -11,98  
3 38 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 39,45 4,44 -10,55 0 -10,55  
4 64 belpag Rita Black Master's Join With Us Noora Lagerstedt TUUKK 44,60 3,92 -5,40 0 -5,40  
5 47 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 45,92 3,81 -4,08 0 -4,08  
6 63 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 37,17 4,71 -12,83 5 5  
7 66 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 37,29 4,69 -12,71 5 5  
8 55 sakpai Pink Nexocan Fuxia Marjo Heino RAUMA 41,77 4,19 -8,23 10 10  
9 56 sakpai Ruska Fortzato Hope For Glimmer Minna Toropainen VAU 58,92 2,97 8,92 5 13,92  
10 67 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 55,56 3,15 5,56 10 15,56  
11 54 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT 53,73 3,26 3,73 20 23,73  
  34 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  35 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  37 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI         HYL  
  39 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT         HYL  
  41 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki LAW         HYL  
  43 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  44 borcol EVE Maple Yard Koh-I-Noor Tiina Hasu JAU         HYL  
  45 sakpai Hippu Nexocan Halo Marjo Heino RAUMA         HYL  
  46 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW         HYL  
  49 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  51 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  52 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  53 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  58 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  59 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  61 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  62 belpat Wia Kuunsirpin Always Ready Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  65 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU         HYL  
  68 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  69 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  87 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL  
  88 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  89 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  90 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  42 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto E-HKK         POIS  
  48 belpam Vertti TÄMÄ ON EEVERTTI Mari Alajääski KOTKA         POIS  
  57 belpam Teri Tämä On Juhlavieras Mari Alajääski KOTKA         POIS  
  86 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen HAU         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 11:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 8, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 30,80 5,19 -11,20 0 -11,20  
2 93 borcol Piika Alice Vom Skuddenhof Tiina Karvonen KKK 31,19 5,13 -10,81 0 -10,81  
3 32 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT 34,35 4,66 -7,65 0 -7,65  
4 94 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki HAU 34,94 4,58 -7,06 0 -7,06  
5 85 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal mila oravecz LAW 31,39 5,10 -10,61 5 5  
6 84 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH 37,47 4,27 -4,53 5 5  
  33 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Petri Hasu MÄNTS         HYL  
  83 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK         HYL  
  95 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Tarja Kiander TUUKK         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 11:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 37, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU 28,88 5,54 -13,12 0 -13,12  
2 66 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 30,48 5,25 -11,52 0 -11,52  
3 40 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW 30,56 5,24 -11,44 0 -11,44  
4 96 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander IMPHA 30,75 5,20 -11,25 0 -11,25  
5 59 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 30,95 5,17 -11,05 0 -11,05  
6 46 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW 31,01 5,16 -10,99 0 -10,99  
7 34 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 32,20 4,97 -9,80 0 -9,80  
8 51 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU 32,37 4,94 -9,63 0 -9,63  
9 44 borcol EVE Maple Yard Koh-I-Noor Tiina Hasu JAU 32,94 4,86 -9,06 0 -9,06  
10 47 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 33,85 4,73 -8,15 0 -8,15  
11 64 belpag Rita Black Master's Join With Us Noora Lagerstedt TUUKK 35,81 4,47 -6,19 0 -6,19  
12 89 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT 35,90 4,46 -6,10 0 -6,10  
13 45 sakpai Hippu Nexocan Halo Marjo Heino RAUMA 36,49 4,38 -5,51 0 -5,51  
14 87 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU 30,40 5,26 -11,60 5 5  
15 37 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI 31,80 5,03 -10,20 5 5  
16 90 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 33,04 4,84 -8,96 5 5  
17 53 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 34,21 4,68 -7,79 5 5  
18 39 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT 34,36 4,66 -7,64 5 5  
19 43 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 36,27 4,41 -5,73 5 5  
20 67 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 41,07 3,90 -0,93 5 5  
21 86 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen HAU 30,97 5,17 -11,03 10 10  
22 52 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki HAU 35,71 4,48 -6,29 10 10  
23 54 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT 36,67 4,36 -5,33 10 10  
24 35 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 30,09 5,32 -11,91 15 15  
25 58 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH 31,92 5,01 -10,08 15 15  
26 49 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 43,46 3,68 1,46 15 16,46  
27 61 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 31,49 5,08 -10,51 20 20  
  41 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki LAW         HYL  
  48 belpam Vertti TÄMÄ ON EEVERTTI Mari Alajääski KOTKA         HYL  
  50 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  55 sakpai Pink Nexocan Fuxia Marjo Heino RAUMA         HYL  
  56 sakpai Ruska Fortzato Hope For Glimmer Minna Toropainen VAU         HYL  
  57 belpam Teri Tämä On Juhlavieras Mari Alajääski KOTKA         HYL  
  62 belpat Wia Kuunsirpin Always Ready Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  63 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  68 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  88 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  42 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto E-HKK         POIS  

D hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 12:45, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki HAU 38,28 4,34 -4,72 0 -4,72 SERT-H
2 83 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK 41,61 3,99 -1,39 5 5  
3 100 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH 50,64 3,28 7,64 10 17,64  
  31 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  32 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  93 borcol Piika Alice Vom Skuddenhof Tiina Karvonen KKK         HYL  
  95 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Tarja Kiander TUUKK         POIS  

D hyppyrata, maksi 3, kello 12:45, tuomari Henri Luomala, koirakoita 22, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI 33,61 4,94 -9,39 0 -9,39  
2 96 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander IMPHA 34,82 4,77 -8,18 0 -8,18  
3 51 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU 35,60 4,66 -7,40 0 -7,40  
4 53 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 36,72 4,52 -6,28 0 -6,28  
5 59 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 37,48 4,43 -5,52 0 -5,52  
6 67 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 46,64 3,56 3,64 0 3,64  
7 63 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 36,14 4,59 -6,86 5 5  
8 34 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 37,44 4,43 -5,56 15 15  
9 56 sakpai Ruska Fortzato Hope For Glimmer Minna Toropainen VAU 54,69 3,04 11,69 5 16,69  
  39 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT         HYL  
  40 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW         HYL  
  44 borcol EVE Maple Yard Koh-I-Noor Tiina Hasu JAU         HYL  
  46 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW         HYL  
  47 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  50 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  58 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  65 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU         HYL  
  66 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  86 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen HAU         HYL  
  87 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL  
  88 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  90 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  42 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto E-HKK         POIS  
  64 belpag Rita Black Master's Join With Us Noora Lagerstedt TUUKK         POIS  

B agilityrata, pikkumini 3, kello 14:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 4, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI 35,56 4,33 -15,44 0 -15,44 SERT-A
2 70 bichav Leo Suzuida's Milo's Mascot Senni Aaltonen KKK 40,63 3,79 -10,37 0 -10,37  
3 91 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI 42,90 3,59 -8,10 5 5  
  101   Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         HYL  

B agilityrata, mini 3, kello 14:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 18, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 32,99 4,67 -18,01 0 -18,01  
2 17 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 33,11 4,65 -17,89 0 -17,89  
3 14 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 36,62 4,21 -14,38 0 -14,38  
4 6 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK 41,18 3,74 -9,82 0 -9,82  
5 77 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA 36,03 4,27 -14,97 5 5  
6 3 shelam Wii KRÅKESLOTTETS MISS INFINITI Irene Erling HAU 39,72 3,88 -11,28 5 5  
7 8 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 57,49 2,68 6,49 5 11,49  
  2 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT         HYL  
  4 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  7 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT         HYL  
  9 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT         HYL  
  12 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  13 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL  
  15 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  16 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltuneni VEIKK         HYL  
  72 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  73 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  76 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  5 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 14:35, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 16, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU 29,12 5,29 -21,88 0 -21,88  
2 20 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 33,65 4,58 -17,35 0 -17,35  
3 22 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA 34,03 4,53 -16,97 0 -16,97  
4 27 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 34,68 4,44 -16,32 0 -16,32  
5 78 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO 40,74 3,78 -10,26 0 -10,26  
6 25 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 33,82 4,55 -17,18 5 5  
7 23 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK 34,62 4,45 -16,38 5 5  
8 19 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 41,97 3,67 -9,03 5 5  
9 80 shelam Niilo Followinsea Ivanka's Ironfist Saara Koivumäki KIRSUT 45,14 3,41 -5,86 5 5  
  21 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  24 shelam Taisto Halogeenin Asfalttisoturi Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  28 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH         HYL  
  29 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  30 koohon Weera Tarlatan Praline Godiva Anu Pystynen I-HAH         HYL  
  81 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen MYNSK         HYL  
  82 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA         HYL  
  79 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 3, kello 15:30, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 3, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 71 kleins Kir Noblefamily's Flying High Mari Saukko JAU 33,98 3,88 -10,02 0 -10,02 SERT-H
2 91 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI 38,05 3,47 -5,95 10 10  
  1 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  101   Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 15:30, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 16, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 28,14 4,69 -15,86 0 -15,86  
2 16 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 30,47 4,33 -13,53 0 -13,53  
3 14 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 32,03 4,12 -11,97 0 -11,97  
4 7 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT 34,77 3,80 -9,23 0 -9,23  
5 15 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 36,97 3,57 -7,03 0 -7,03  
6 92 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU 29,81 4,43 -14,19 5 5  
7 3 shelam Wii KRÅKESLOTTETS MISS INFINITI Irene Erling HAU 29,84 4,42 -14,16 5 5  
8 75 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 31,38 4,21 -12,62 5 5  
9 9 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT 36,80 3,59 -7,20 5 5  
10 6 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK 39,31 3,36 -4,69 5 5  
11 13 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH 40,92 3,23 -3,08 5 5  
  76 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  2 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT         HYL  
  12 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  17 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU         HYL  
  73 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  5 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 16:05, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 15, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA 26,73 4,94 -17,27 0 -17,27  
2 26 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU 29,75 4,44 -14,25 5 5  
3 28 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH 34,25 3,85 -9,75 5 5  
4 81 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen MYNSK 38,91 3,39 -5,09 5 5  
5 21 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU 39,29 3,36 -4,71 10 10  
6 80 shelam Niilo Followinsea Ivanka's Ironfist Saara Koivumäki KIRSUT 44,41 2,97 0,41 15 15,41  
  19 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  20 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  23 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK         HYL  
  24 shelam Taisto Halogeenin Asfalttisoturi Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  27 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH         HYL  
  29 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  30 koohon Weera Tarlatan Praline Godiva Anu Pystynen I-HAH         HYL  
  78 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO         HYL  
  82 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA         HYL  
  79 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA         POIS  

D hyppyrata, pikkumini 3, kello 17:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 1, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67,50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  71 kleins Kir Noblefamily's Flying High Mari Saukko JAU         HYL  
  101 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         POIS  

D hyppyrata, mini 3, kello 17:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 16, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67,50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT 29,20 4,69 -15,80 0 -15,80 SERT-H AVA-H
2 11 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY 33,68 4,07 -11,32 0 -11,32  
3 7 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT 37,03 3,70 -7,97 0 -7,97  
4 74 tarupi Hiplu Readytoplay Honeybunch Hiplu Hannele Pekurinen I-HAH 43,14 3,18 -1,86 0 -1,86  
5 18 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta JAT 30,35 4,51 -14,65 5 5  
  4 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  6 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK         HYL  
  9 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT         HYL  
  10 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  13 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL  
  14 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  15 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  16 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  75 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  92 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  3 shelam Wii KRÅKESLOTTETS MISS INFINITI Irene Erling HAU         KESK  
  5 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         POIS  

D hyppyrata, medi 3, kello 17:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 12, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67,50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 42,16 3,25 -2,84 0 -2,84 SERT-H
2 28 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH 33,13 4,14 -11,87 5 5  
  20 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  21 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  22 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  23 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK         HYL  
  26 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU         HYL  
  27 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH         HYL  
  29 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  30 koohon Weera Tarlatan Praline Godiva Anu Pystynen I-HAH         HYL  
  78 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO         HYL  
  82 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA         HYL  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 18:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 1, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  70 bichav Leo Suzuida's Milo's Mascot Senni Aaltonen KKK         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 18:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 15, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta JAT 30,14 4,71 -16,86 0 -16,86  
2 4 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 31,34 4,53 -15,66 0 -15,66  
3 15 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 37,22 3,82 -9,78 0 -9,78  
4 10 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH 41,94 3,39 -5,06 0 -5,06  
5 7 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT 42,01 3,38 -4,99 0 -4,99  
6 2 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT 29,35 4,84 -17,65 5 5  
7 12 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 31,97 4,44 -15,03 5 5  
8 17 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 36,67 3,87 -10,33 10 10  
9 6 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK 53,78 2,64 6,78 5 11,78  
10 8 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 58,17 2,44 11,17 5 16,17  
  9 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT         HYL  
  11 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY         HYL  
  13 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL  
  14 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  16 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  5 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 18:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 10, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA 31,54 4,50 -15,46 0 -15,46  
2 25 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 31,56 4,50 -15,44 0 -15,44  
3 20 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 31,96 4,44 -15,04 0 -15,04  
4 27 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 33,42 4,25 -13,58 0 -13,58  
5 21 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU 43,45 3,27 -3,55 5 5  
  23 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK         HYL  
  24 shelam Taisto Halogeenin Asfalttisoturi Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  26 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU         HYL  
  28 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH         HYL  
  30 koohon Weera Tarlatan Praline Godiva Anu Pystynen I-HAH         HYL  
  29 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         POIS