Kilpailu 25.8.2018, paikka Pysäkkitie 5, 08680 Lohja., järjestäjä LÄNSI-UUDENMAAN AGILITYHARRASTAJAT

[D Pikkumini 3] [D Mini 3] [D Medi 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [D Pikkumaksi 3] [D Maksi 3]

D hyppyrata, pikkumini 3, kello 9:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 3, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 lanhee Peso Myheels Espresso Maija Summa AST 42,65 3,85 -0,35 0 -0,35 SERT-H
  1 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  6 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  

D hyppyrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 15, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU 33,70 4,87 -9,30 0 -9,30  
2 31 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA 35,00 4,69 -8,00 0 -8,00  
3 28 mittel Edi KUJEEN EDVIN Sara Hagqvist LÄGI 42,38 3,87 -0,62 5 5  
4 27 kääsna Minttu RAVEN'S TOT FEEL AT HOME Matilda Salo TAMMI 43,85 3,74 0,85 5 5,85  
5 19 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 32,53 5,04 -10,47 10 10  
  7 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  11 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK         HYL  
  12 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  13 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         HYL  
  16 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  20 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  24 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  26 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RIMA         HYL  
  29 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  30 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  21 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         POIS  
  25 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  

D hyppyrata, medi 3, kello 9:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 18, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Anne Huittinen PIRKU 32,32 5,07 -10,68 0 -10,68  
2 51 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH 32,94 4,98 -10,06 0 -10,06  
3 55 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 33,13 4,95 -9,87 0 -9,87  
4 54 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen BAT 33,52 4,89 -9,48 0 -9,48  
5 37 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI 36,93 4,44 -6,07 0 -6,07  
6 33 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK 37,34 4,39 -5,66 0 -5,66  
7 49 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu 33,48 4,90 -9,52 5 5  
8 39 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson NAS 36,24 4,53 -6,76 5 5  
9 36 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK 46,18 3,55 3,18 5 8,18  
  34 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI         HYL  
  35 espves Bablo Gotcha Freestyler Mika Kangas HAU         HYL  
  41 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  47 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  50 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  52 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Eetu Marjanen HAU         HYL  
  53 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  56 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  57 kesvil Papu Blackrainbow Marjo Korander IMPHA         HYL  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 10:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 3, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST 40,50 4,32 -8,50 5 5  
2 1 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI 44,69 3,92 -4,31 5 5  
  6 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 10:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 18, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 37,18 4,71 -11,82 0 -11,82  
2 9 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander IMPHA 38,60 4,53 -10,40 0 -10,40  
3 17 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI 49,19 3,56 0,19 0 0,19  
4 26 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RIMA 34,95 5,01 -14,05 5 5  
5 23 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU 36,97 4,73 -12,03 5 5  
6 20 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 37,44 4,67 -11,56 5 5  
7 27 kääsna Minttu RAVEN'S TOT FEEL AT HOME Matilda Salo TAMMI 50,12 3,49 1,12 5 6,12  
8 29 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI 39,41 4,44 -9,59 10 10  
9 16 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 44,32 3,95 -4,68 10 10  
  7 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  8 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI         HYL  
  13 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         HYL  
  14 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  18 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT         HYL  
  19 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  24 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  30 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  31 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA         HYL  
  25 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 10:50, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 15, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu 36,50 4,79 -12,50 0 -12,50  
2 46 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK 39,50 4,43 -9,50 0 -9,50  
3 38 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH 37,54 4,66 -11,46 5 5  
4 52 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Eetu Marjanen HAU 41,09 4,26 -7,91 20 20  
  34 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI         HYL  
  35 espves Bablo Gotcha Freestyler Mika Kangas HAU         HYL  
  37 pyrpap Marlin Drole D'oiseau Saut Perilleux Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  42 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Anne Huittinen PIRKU         HYL  
  47 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  50 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  51 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  54 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen BAT         HYL  
  55 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI         HYL  
  56 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  57 kesvil Papu Blackrainbow Marjo Korander IMPHA         HYL  
  43 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU         POIS  

B agilityrata, pikkumini 3, kello 11:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 2, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson NAS 43,11 4,36 -8,89 0 -8,89 SERT-A
2 2 lanhee Peso Myheels Espresso Maija Summa AST 50,12 3,75 -1,88 0 -1,88  

B agilityrata, mini 3, kello 11:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 22, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 38,79 4,85 -13,21 0 -13,21  
2 26 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RIMA 39,14 4,80 -12,86 0 -12,86  
3 16 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 46,32 4,06 -5,68 0 -5,68  
4 11 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 49,02 3,84 -2,98 0 -2,98  
5 15 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 56,02 3,36 4,02 0 4,02  
6 13 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK 54,89 3,43 2,89 10 12,89  
7 20 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 49,02 3,84 -2,98 15 15  
  7 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  8 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI         HYL  
  9 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander IMPHA         HYL  
  10 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman TSKK         HYL  
  12 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  14 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  17 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  18 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT         HYL  
  22 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH         HYL  
  23 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  24 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  27 kääsna Minttu RAVEN'S TOT FEEL AT HOME Matilda Salo TAMMI         HYL  
  29 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  30 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  31 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA         HYL  
  25 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 12:10, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 21, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 pyrpap Ruu COIRE DU MOURIOCHE Minna Päivärinta LÄGI 38,63 4,87 -13,37 0 -13,37  
2 39 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson NAS 39,78 4,73 -12,22 0 -12,22  
3 51 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH 42,47 4,43 -9,53 0 -9,53  
4 44 kesvil Rosso Celesterling Easy Rider Kati Turunen RIMA 44,38 4,24 -7,62 0 -7,62  
5 56 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI 52,26 3,60 0,26 5 5,26  
6 40 koohon Jina Tuulikaislan Yin Prisca Tanja Heimonen RIMA 53,49 3,51 1,49 5 6,49  
  34 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI         HYL  
  38 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  42 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Anne Huittinen PIRKU         HYL  
  43 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU         HYL  
  45 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  46 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK         HYL  
  47 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  48 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU         HYL  
  49 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  50 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  52 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Eetu Marjanen HAU         HYL  
  53 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  54 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen BAT         HYL  
  55 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI         HYL  
  57 kesvil Papu Blackrainbow Marjo Korander IMPHA         HYL  

C hyppyrata, pikkumini 3, kello 13:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 3, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST 38,81 4,23 -4,19 5 5  
  3 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson NAS         HYL  
  4 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  

C hyppyrata, mini 3, kello 13:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 19, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RIMA 30,60 5,36 -12,40 0 -12,40  
2 19 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 31,07 5,28 -11,93 0 -11,93  
3 22 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH 32,75 5,01 -10,25 0 -10,25  
4 16 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 37,11 4,42 -5,89 0 -5,89  
5 11 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 38,30 4,28 -4,70 0 -4,70  
6 14 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 39,01 4,20 -3,99 0 -3,99  
7 27 kääsna Minttu RAVEN'S TOT FEEL AT HOME Matilda Salo TAMMI 42,35 3,87 -0,65 0 -0,65  
8 30 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI 33,41 4,91 -9,59 5 5  
9 31 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA 35,11 4,67 -7,89 5 5  
10 13 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK 38,48 4,26 -4,52 5 5  
11 10 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman TSKK 41,35 3,97 -1,65 5 5  
  7 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  15 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  18 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT         HYL  
  21 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  23 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  24 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  28 mittel Edi KUJEEN EDVIN Sara Hagqvist LÄGI         HYL  
  29 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  8 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI         POIS  
  25 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 13:40, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 20, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 pyrpap Ruu COIRE DU MOURIOCHE Minna Päivärinta LÄGI 30,22 5,43 -12,78 0 -12,78  
2 48 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU 30,91 5,31 -12,09 0 -12,09  
3 54 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen BAT 31,29 5,24 -11,71 0 -11,71  
4 49 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu 31,88 5,14 -11,12 0 -11,12  
5 34 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI 32,10 5,11 -10,90 0 -10,90  
6 38 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH 34,29 4,78 -8,71 0 -8,71  
7 39 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson NAS 31,78 5,16 -11,22 5 5  
8 40 koohon Jina Tuulikaislan Yin Prisca Tanja Heimonen RIMA 39,76 4,12 -3,24 5 5  
9 45 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 44,51 3,68 1,51 5 6,51  
  33 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK         HYL  
  36 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK         HYL  
  41 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  42 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Anne Huittinen PIRKU         HYL  
  43 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU         HYL  
  44 kesvil Rosso Celesterling Easy Rider Kati Turunen RIMA         HYL  
  47 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  50 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  51 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  53 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  56 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  

C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 14:30, tuomari Sami Topra, koirakoita 8, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 35,98 4,59 -8,02 0 -8,02  
2 59 auskel Selma Cefeus Yaselma Ii Jutta Casen KKK 35,27 4,68 -8,73 5 5  
3 62 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro IMPHA 37,68 4,38 -6,32 5 5  
4 67 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 34,25 4,82 -9,75 10 10  
5 66 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 54,37 3,03 10,37 0 10,37  
6 65 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH 42,46 3,89 -1,54 20 20  
  60 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  68 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  61 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         POIS  
  64 borcol Påp Kincsem Säde Tuoreniemi HI-HA         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 14:30, tuomari Sami Topra, koirakoita 22, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen SPOK 31,46 5,24 -12,54 0 -12,54 SERT-H
2 86 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 34,12 4,84 -9,88 0 -9,88  
3 88 borcol Typy Divining Rod's Fast Girl Anja Savikko JAU 38,15 4,33 -5,85 0 -5,85  
4 82 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU 31,09 5,31 -12,91 5 5  
5 76 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 33,97 4,86 -10,03 5 5  
6 72 belpat Hani MUSTANAAMION HONEY MOON Tor Jansson SBPKY 45,99 3,59 1,99 5 6,99  
7 92 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 33,67 4,90 -10,33 10 10  
8 85 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro IMPHA 34,25 4,82 -9,75 10 10  
9 93 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 37,60 4,39 -6,40 10 10  
10 70 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko JAU 44,78 3,68 0,78 15 15,78  
  71 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  73 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  75 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  77 auskel Teuvo DEVONAIRS DAVY JONES Petra Malin ATT         HYL  
  79 borcol Kare Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  80 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  81 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  83 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  84 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  87 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  90 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  91 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  69 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH         POIS  
  74 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 15:30, tuomari Sami Topra, koirakoita 7, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 39,84 4,39 -8,16 0 -8,16  
2 59 auskel Selma Cefeus Yaselma Ii Jutta Casen KKK 40,45 4,33 -7,55 0 -7,55  
3 58 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT 41,01 4,27 -6,99 0 -6,99  
4 65 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH 38,35 4,56 -9,65 5 5  
5 68 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 38,45 4,55 -9,55 15 15  
  60 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  67 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  61 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         POIS  
  64 borcol Påp Kincsem Säde Tuoreniemi HI-HA         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 15:30, tuomari Sami Topra, koirakoita 19, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 82 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU 33,67 5,20 -14,33 0 -14,33  
2 78 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen SPOK 34,22 5,11 -13,78 0 -13,78  
3 80 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 37,88 4,62 -10,12 0 -10,12  
4 92 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 38,37 4,56 -9,63 0 -9,63  
5 76 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 36,59 4,78 -11,41 5 5  
6 85 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro IMPHA 39,18 4,47 -8,82 5 5  
7 79 borcol Kare Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK 47,10 3,72 -0,90 5 5  
8 75 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH 37,38 4,68 -10,62 10 10  
9 70 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko JAU 46,69 3,75 -1,31 10 10  
10 81 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 39,29 4,45 -8,71 20 20  
  71 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  73 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  77 auskel Teuvo DEVONAIRS DAVY JONES Petra Malin ATT         HYL  
  84 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  86 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  87 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  88 borcol Typy Divining Rod's Fast Girl Anja Savikko JAU         HYL  
  89 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  90 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  69 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH         POIS  
  74 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         POIS  
  83 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 16:30, tuomari Sami Topra, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 39,15 4,39 -8,85 5 5  
2 63 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 41,09 4,19 -6,91 5 5  
3 65 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH 41,38 4,16 -6,62 5 5  
  58 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT         HYL  
  59 auskel Selma Cefeus Yaselma Ii Jutta Casen KKK         HYL  
  67 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  61 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         POIS  
  64 borcol Påp Kincsem Säde Tuoreniemi HI-HA         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 16:30, tuomari Sami Topra, koirakoita 17, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen SPOK 35,34 4,87 -12,66 0 -12,66  
2 80 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 38,77 4,44 -9,23 0 -9,23  
3 84 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 39,03 4,41 -8,97 0 -8,97  
4 89 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 44,54 3,86 -3,46 0 -3,46  
5 82 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU 35,36 4,86 -12,64 5 5  
6 75 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH 37,28 4,61 -10,72 5 5  
7 73 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK 44,34 3,88 -3,66 5 5  
8 77 auskel Teuvo DEVONAIRS DAVY JONES Petra Malin ATT 40,64 4,23 -7,36 10 10  
9 71 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 41,62 4,13 -6,38 10 10  
10 81 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 47,68 3,61 -0,32 15 15  
  76 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  79 borcol Kare Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  85 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro IMPHA         HYL  
  86 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  87 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  90 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  92 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  69 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH         POIS  
  74 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         POIS  

D hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 17:30, tuomari Sami Topra, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro IMPHA 39,65 4,44 -7,35 0 -7,35  
2 60 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 40,07 4,39 -6,93 10 10  
3 65 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH 40,75 4,32 -6,25 10 10  
  58 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT         HYL  
  59 auskel Selma Cefeus Yaselma Ii Jutta Casen KKK         HYL  
  63 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  67 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  68 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  61 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         POIS  
  64 borcol Påp Kincsem Säde Tuoreniemi HI-HA         POIS  

D hyppyrata, maksi 3, kello 17:30, tuomari Sami Topra, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 35,96 4,89 -11,04 0 -11,04  
2 91 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 39,17 4,49 -7,83 0 -7,83  
3 93 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 39,77 4,43 -7,23 5 5  
4 80 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 42,91 4,10 -4,09 15 15  
  71 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  72 belpat Hani MUSTANAAMION HONEY MOON Tor Jansson SBPKY         HYL  
  73 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  76 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  78 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen SPOK         HYL  
  81 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  85 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro IMPHA         HYL  
  88 borcol Typy Divining Rod's Fast Girl Anja Savikko JAU         HYL  
  90 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL