Kilpailu 26.8.2018, paikka Pysäkkitie 5, 08680 Lohja., järjestäjä LÄNSI-UUDENMAAN AGILITYHARRASTAJAT

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Pikkumaksi 1] [C Maksi 1] [C Pikkumini 2] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Pikkumaksi 2] [C Maksi 2] [B Pikkumini 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2] [A Pikkumini 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Sami Topra, koirakoita 4, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI 42,21 3,44 -5,79 0 -5,79 LUVA
2 5 borter Dura JUNIPERMOOR'S WILLIE WAGTAIL Maija Summa AST 58,93 2,46 10,93 10 20,93  
  1 cocspa Kielo NIGHTLANE'S DREAM STAR Elina Eskola LÄGI         HYL  
  6 mittel Nipsu Hulmukan Oili Mira Kalliovaara LÄGI         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Sami Topra, koirakoita 8, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 espves Tatu Santran Shaman Tiina Keto HI-HA 44,08 3,29 -3,92 15 15  
2 14 kesvil Bonbon Petmarin Bonbon Anna-Liisa Pääkkölä TYKHA 34,20 4,24 -13,80 25 25  
  7 kesvil Alma WOOLLY BOHEMIA'S LADY SALMAKIA Johanna Korhonen JANKK         HYL  
  8 espves Ronda BONACHÓN SWEET LADY Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  9 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH         HYL  
  10 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL  
  11 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  13 borter Kip Ewan Maarit Niemelä BAT         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 10:00, tuomari Sami Topra, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola HSKH 31,77 4,56 -16,23 0 -16,23 LUVA
2 19 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 35,16 4,12 -12,84 5 5  
3 22 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH 32,98 4,40 -15,02 10 10  
4 21 borcol Bonney BONE Seppo Aalto TAMMI 55,46 2,61 7,46 5 12,46  
  17 espves Kosti CASSIUSCLAY Heidi Auranen LÄGI         HYL  
  23 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 10:00, tuomari Sami Topra, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 borcol Jaap PEATDIGGER JAAP Mia Taimi HI-HA 38,43 3,77 -9,57 10 10  
2 36 whippe Mikke Sagramour Go For It tuuli strang HAU 42,30 3,43 -5,70 15 15  
  25 borcol Elvi EVERY LITTLE THING OPEN GATE Heini Leskinen HSKH         HYL  
  26 auskel Rolle Ahmakulman Capoeira Sanna Malkamäki HSKH         HYL  
  28 briard Nuka NARNIA DU MANOIR NOBLE Annamari Aarnio NU-PU         HYL  
  29 borcol Freya Dreaming Of You Pirouette To Mithrandir Karoliina Koskinen LÄGI         HYL  
  30 borcol Kiri RAJAHIILEN YÖNTAIKA Seppo Aalto TAMMI         HYL  
  31 x-rotu Tuco TUCO Eva Bergman NAS         HYL  
  34 lyhcol Poju DALIMATTAS PLAY TIME Johanna Alatalo LÄGI         HYL  
  35 borcol Aimo Saunajaakon Rainmaker Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  

B agilityrata, mini 1, kello 11:15, tuomari Sami Topra, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 schipp Manu COROS Q Q LUURUU Kristiina Lindstedt ATT 43,04 3,65 -8,96 0 -8,96 LUVA
2 1 cocspa Kielo NIGHTLANE'S DREAM STAR Elina Eskola LÄGI 32,70 4,80 -19,30 10 10  
3 5 borter Dura JUNIPERMOOR'S WILLIE WAGTAIL Maija Summa AST 62,45 2,51 10,45 10 20,45  
  3 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI         HYL  
  6 mittel Nipsu Hulmukan Oili Mira Kalliovaara LÄGI         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 11:15, tuomari Sami Topra, koirakoita 8, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH 33,76 4,65 -18,24 5 5  
2 7 kesvil Alma WOOLLY BOHEMIA'S LADY SALMAKIA Johanna Korhonen JANKK 56,42 2,78 4,42 5 9,42  
3 13 borter Kip Ewan Maarit Niemelä BAT 27,87 5,63 -24,13 10 10  
4 11 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH 38,17 4,11 -13,83 10 10  
5 14 kesvil Bonbon Petmarin Bonbon Anna-Liisa Pääkkölä TYKHA 38,21 4,11 -13,79 25 25  
  8 espves Ronda BONACHÓN SWEET LADY Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  10 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL  
  12 espves Tatu Santran Shaman Tiina Keto HI-HA         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 11:15, tuomari Sami Topra, koirakoita 6, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 35,34 4,44 -16,66 0 -16,66 OIVA
2 23 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK 44,64 3,52 -7,36 25 25  
  18 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola HSKH         HYL  
  20 espves Roope CARAYDAN RHODOCHITON Mari Rajala TASSU         HYL  
  21 borcol Bonney BONE Seppo Aalto TAMMI         HYL  
  22 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 11:15, tuomari Sami Topra, koirakoita 11, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 lyhcol Poju DALIMATTAS PLAY TIME Johanna Alatalo LÄGI 47,51 3,30 -4,49 0 -4,49 LUVA
2 31 x-rotu Tuco TUCO Eva Bergman NAS 35,03 4,48 -16,97 10 10  
3 29 borcol Freya Dreaming Of You Pirouette To Mithrandir Karoliina Koskinen LÄGI 34,48 4,55 -17,52 20 20  
4 28 briard Nuka NARNIA DU MANOIR NOBLE Annamari Aarnio NU-PU 39,88 3,94 -12,12 20 20  
  25 borcol Elvi EVERY LITTLE THING OPEN GATE Heini Leskinen HSKH         HYL  
  26 auskel Rolle Ahmakulman Capoeira Sanna Malkamäki HSKH         HYL  
  27 borcol Jaap PEATDIGGER JAAP Mia Taimi HI-HA         HYL  
  30 borcol Kiri RAJAHIILEN YÖNTAIKA Seppo Aalto TAMMI         HYL  
  33 auspai Pekka Cryptonite Quickmatch Elina Hynninen KKK         HYL  
  35 borcol Aimo Saunajaakon Rainmaker Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  36 whippe Mikke Sagramour Go For It tuuli strang HAU         HYL  

C hyppyrata, mini 1, kello 12:30, tuomari Sami Topra, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 borter Dura JUNIPERMOOR'S WILLIE WAGTAIL Maija Summa AST 39,27 4,28 -11,73 0 -11,73 LUVA
2 4 schipp Manu COROS Q Q LUURUU Kristiina Lindstedt ATT 49,63 3,39 -1,37 5 5  
  1 cocspa Kielo NIGHTLANE'S DREAM STAR Elina Eskola LÄGI         HYL  
  2 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI         HYL  
  3 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI         HYL  

C hyppyrata, medi 1, kello 12:30, tuomari Sami Topra, koirakoita 8, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 espves Tatu Santran Shaman Tiina Keto HI-HA 39,46 4,26 -11,54 5 5  
2 13 borter Kip Ewan Maarit Niemelä BAT 47,14 3,56 -3,86 10 10  
  7 kesvil Alma WOOLLY BOHEMIA'S LADY SALMAKIA Johanna Korhonen JANKK         HYL  
  9 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH         HYL  
  10 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL  
  11 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  14 kesvil Bonbon Petmarin Bonbon Anna-Liisa Pääkkölä TYKHA         HYL  
  15 kesvil Sylvi BREAKTHRU Johanna Korhonen JANKK         HYL JUOKSU

C hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 12:30, tuomari Sami Topra, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH 39,49 4,25 -11,51 5 5  
  21 borcol Bonney BONE Seppo Aalto TAMMI 81,00 2,07 30,00 5 HYL  
  16 borcol Kiira Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI         HYL  
  17 espves Kosti CASSIUSCLAY Heidi Auranen LÄGI         HYL  
  18 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola HSKH         HYL  
  20 espves Roope CARAYDAN RHODOCHITON Mari Rajala TASSU         HYL  
  23 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:30, tuomari Sami Topra, koirakoita 12, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 x-rotu Tuco TUCO Eva Bergman NAS 40,73 4,12 -10,27 0 -10,27 LUVA
2 30 borcol Kiri RAJAHIILEN YÖNTAIKA Seppo Aalto TAMMI 64,01 2,62 13,01 5 18,01  
  24 borcol Ilona Breezing Flash Vappu Alatalo HAU         HYL  
  25 borcol Elvi EVERY LITTLE THING OPEN GATE Heini Leskinen HSKH         HYL  
  26 auskel Rolle Ahmakulman Capoeira Sanna Malkamäki HSKH         HYL  
  27 borcol Jaap PEATDIGGER JAAP Mia Taimi HI-HA         HYL  
  29 borcol Freya Dreaming Of You Pirouette To Mithrandir Karoliina Koskinen LÄGI         HYL  
  32 borcol Joe Joe Niina Aho NAS         HYL  
  33 auspai Pekka Cryptonite Quickmatch Elina Hynninen KKK         HYL  
  34 lyhcol Poju DALIMATTAS PLAY TIME Johanna Alatalo LÄGI         HYL  
  35 borcol Aimo Saunajaakon Rainmaker Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  36 whippe Mikke Sagramour Go For It tuuli strang HAU         HYL  

C hyppyrata, pikkumini 2, kello 13:45, tuomari Sami Topra, koirakoita 1, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 lanhee Aikku Minimonsteri Miss Mozzarella Päivi Rantanen LEVEK 42,83 3,71 -2,17 0 -2,17 LUVA

C hyppyrata, mini 2, kello 13:45, tuomari Sami Topra, koirakoita 2, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI 38,13 4,17 -6,87 10 10  
  39 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 13:45, tuomari Sami Topra, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Hanna Tuomi BAT 31,94 4,98 -13,06 5 5  
2 43 lagrom Tessa Stoltas Presidentessa Tarja Monica Smeds TAMMI 40,43 3,93 -4,57 5 5  
3 50 lagrom Ceri Yestas Scilla Monica Smeds TAMMI 49,06 3,24 4,06 5 9,06  
  44 puli Alma Huopatassun Almada Heidi Valo JANKK         HYL  
  46 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         POIS  
  49 kesvil Nelli LAST MINUTE TWILIGHT VELVET Lotta Lipponen SVK         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 13:45, tuomari Sami Topra, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK 30,54 5,21 -14,46 0 -14,46 OIVA
2 51 whippe Monni Sagramour Magic Endeavor tuuli strang HAU 41,58 3,82 -3,42 5 5  
3 55 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 62,98 2,52 17,98 0 17,98  
  53 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH         HYL  
  54 borcol Rauni Never Never Land M'shingi To Giri Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  56 borcol Quick Promillen Daiquiri Vappu Alatalo HAU         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 13:45, tuomari Sami Topra, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK 30,01 5,30 -14,99 0 -14,99 LUVA
2 59 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 44,88 3,54 -0,12 0 -0,12  
  60 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  65 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  

B agilityrata, pikkumini 2, kello 14:45, tuomari Sami Topra, koirakoita 1, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 lanhee Aikku Minimonsteri Miss Mozzarella Päivi Rantanen LEVEK 56,39 2,94 5,39 0 5,39  

B agilityrata, mini 2, kello 14:45, tuomari Sami Topra, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK 45,15 3,68 -5,85 5 5  
2 42 parson Cindy Viininvartijan Cindy ulla ruotanen-harjunpää KIRSUT 47,85 3,47 -3,15 15 15  
  38 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  40 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  41 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 14:45, tuomari Sami Topra, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 lagrom Ceri Yestas Scilla Monica Smeds TAMMI 51,11 3,25 0,11 0 0,11  
2 49 kesvil Nelli LAST MINUTE TWILIGHT VELVET Lotta Lipponen SVK 66,85 2,48 15,85 0 15,85  
3 43 lagrom Tessa Stoltas Presidentessa Tarja Monica Smeds TAMMI 58,16 2,85 7,16 10 17,16  
4 44 puli Alma Huopatassun Almada Heidi Valo JANKK 51,05 3,25 0,05 25 25,05  
  45 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Hanna Tuomi BAT         HYL  
  47 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf BAT         HYL  
  46 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         POIS  
  48 pyrpap Pinea DROLE D'OISEAU JASEUSE DE PLUIE Sinikka Nordman LÄGI         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 14:45, tuomari Sami Topra, koirakoita 3, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH 39,80 4,17 -11,20 10 10  
2 54 borcol Rauni Never Never Land M'shingi To Giri Niina-Liina Linna NAS 42,20 3,93 -8,80 15 15  
3 55 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 72,28 2,30 21,28 5 26,28  
  52 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 14:45, tuomari Sami Topra, koirakoita 8, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 borcol Senna Tending Dragonfly Christa Savolainen JoA 34,70 4,78 -16,30 0 -16,30 OIVA
2 62 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT 43,76 3,79 -7,24 10 10  
3 59 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 56,31 2,95 5,31 5 10,31  
  57 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  58 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  60 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  63 belpag Buntta Bilgepump's Acer Henrik Ragnell ATT         HYL  
  65 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  61 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         POIS  

A agilityrata, pikkumini 2, kello 15:50, tuomari Sami Topra, koirakoita 1, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 lanhee Aikku Minimonsteri Miss Mozzarella Päivi Rantanen LEVEK 56,12 2,90 5,12 5 10,12  

A agilityrata, mini 2, kello 15:50, tuomari Sami Topra, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 parson Cindy Viininvartijan Cindy ulla ruotanen-harjunpää KIRSUT 44,66 3,65 -6,34 10 10  
2 38 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT 42,08 3,87 -8,92 15 15  
  39 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK         HYL  
  40 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  41 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 15:50, tuomari Sami Topra, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 kesvil Nelli LAST MINUTE TWILIGHT VELVET Lotta Lipponen SVK 67,81 2,40 16,81 10 26,81  
  43 lagrom Tessa Stoltas Presidentessa Tarja Monica Smeds TAMMI         HYL  
  44 puli Alma Huopatassun Almada Heidi Valo JANKK         HYL  
  45 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Hanna Tuomi BAT         HYL  
  47 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf BAT         HYL  
  50 lagrom Ceri Yestas Scilla Monica Smeds TAMMI         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 15:50, tuomari Sami Topra, koirakoita 2, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 73,38 2,22 22,38 10 32,38  
  53 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH         HYL  
  52 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK         POIS  
  54 borcol Rauni Never Never Land M'shingi To Giri Niina-Liina Linna NAS         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 15:50, tuomari Sami Topra, koirakoita 8, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 65,44 2,49 14,44 10 24,44  
  57 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  58 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  60 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  62 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         HYL  
  63 belpag Buntta Bilgepump's Acer Henrik Ragnell ATT         HYL  
  64 borcol Senna Tending Dragonfly Christa Savolainen JoA         HYL  
  65 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  61 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         POIS