Lokakuun kisat /Lägi-Areena 13.10.2018, paikka Lägi-Areena, järjestäjä LÄNSI-UUDENMAAN AGILITYHARRASTAJAT

[A Pikkumini 3] [A Mini 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [B Medi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [A Medi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3]

A agilityrata, pikkumini 3, kello 9:00, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 2, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 toyvil Kiwi Pudelpower's I'm On Fire Susanna Hagman ÅBSK 41,30 4,07 -3,70 0 -3,70  
2 2 toyvil Doris Pudelpower's Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 43,13 3,90 -1,87 0 -1,87  

A agilityrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 29, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 38,70 4,34 -6,30 0 -6,30  
2 7 parson Fly DOUBLE BARREL'S TASTY TOSCANA Sari Puusaari RIMA 39,86 4,21 -5,14 0 -5,14  
3 15 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 40,94 4,10 -4,06 0 -4,06  
4 33 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 41,28 4,07 -3,72 0 -3,72  
5 24 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 43,70 3,84 -1,30 0 -1,30  
6 19 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 46,02 3,65 1,02 0 1,02  
7 6 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 37,38 4,49 -7,62 5 5  
8 8 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 40,83 4,11 -4,17 5 5  
9 25 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 43,54 3,86 -1,46 5 5  
10 18 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RIMA 46,07 3,65 1,07 5 6,07  
11 22 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI 51,67 3,25 6,67 0 6,67  
12 17 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU 44,50 3,78 -0,50 10 10  
13 21 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 47,18 3,56 2,18 10 12,18  
14 27 caiter Rico Hilpakan Mökömökö Salla Tetri NoDo 48,85 3,44 3,85 10 13,85  
15 31 ranbul Martti Tanderoza Gangsta's Paradise Riikka Reikko VEIKK 55,59 3,02 10,59 5 15,59  
  3 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         HYL  
  4 parson Hariett FOURUSE'S DIXIE NIGHTBIRD Pia Laakso ÅBSK         HYL  
  5 papill BERKE Berkelia an Fire Rock vom Elbrubin Mariann Rebane (EST)         HYL  
  9 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  11 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  12 koohon Tete Callitris Jirmaliza Hubicka Jari Laitinen KKK         HYL  
  14 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  20 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  
  23 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  
  26 cocspa Vilma Vicky Leen Made For Dreams Anu Pousi KOVA         HYL  
  28 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA         HYL  
  29 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  30 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK         HYL  
  32 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund HAU         HYL  
  10 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson I-HAH         POIS  
  16 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU         POIS  

B agilityrata, pikkumini 3, kello 10:05, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 4, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 toyvil Doris Pudelpower's Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 42,50 4,09 -4,50 0 -4,50  
2 34 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Nelli Numminen LÄGI 42,94 4,05 -4,06 0 -4,06  
  1 toyvil Kiwi Pudelpower's I'm On Fire Susanna Hagman ÅBSK         HYL  
  35 toyvil Pinja PUDELPOWER'S QUICKSTEP Susanna Hagman ÅBSK         HYL  

B agilityrata, mini 3, kello 10:05, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 30, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA 40,60 4,29 -6,40 0 -6,40  
2 33 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 42,68 4,08 -4,32 0 -4,32 SERT-A
3 17 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU 42,71 4,07 -4,29 0 -4,29  
4 24 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 43,18 4,03 -3,82 0 -3,82  
5 26 cocspa Vilma Vicky Leen Made For Dreams Anu Pousi KOVA 47,08 3,70 0,08 0 0,08  
6 11 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 38,95 4,47 -8,05 5 5  
7 29 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 39,23 4,44 -7,77 5 5  
8 15 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 40,28 4,32 -6,72 5 5  
9 14 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 45,82 3,80 -1,18 5 5  
10 30 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK 47,09 3,70 0,09 5 5,09  
11 19 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 47,57 3,66 0,57 5 5,57  
12 6 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 39,00 4,46 -8,00 10 10  
13 13 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 39,10 4,45 -7,90 10 10  
14 9 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI 43,18 4,03 -3,82 10 10  
15 7 parson Fly DOUBLE BARREL'S TASTY TOSCANA Sari Puusaari RIMA 43,92 3,96 -3,08 10 10  
16 38 borter Zumm HEATHBERRY'S LOUD AND CLEAR kaarina ståhlberg BAT 45,02 3,86 -1,98 10 10  
17 31 ranbul Martti Tanderoza Gangsta's Paradise Riikka Reikko VEIKK 53,80 3,23 6,80 5 11,80  
18 22 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI 56,00 3,11 9,00 5 14,00  
19 5 papill BERKE Berkelia an Fire Rock vom Elbrubin Mariann Rebane (EST) 41,62 4,18 -5,38 15 15  
  3 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         HYL  
  4 parson Hariett FOURUSE'S DIXIE NIGHTBIRD Pia Laakso ÅBSK         HYL  
  8 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  18 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RIMA         HYL  
  21 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  23 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  
  25 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  27 caiter Rico Hilpakan Mökömökö Salla Tetri NoDo         HYL  
  32 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund HAU         HYL  
  36 papill BREE Fire Rock Bree Mariann Rebane (EST)         HYL  
  37 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  16 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 3, kello 11:10, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 toyvil Kiwi Pudelpower's I'm On Fire Susanna Hagman ÅBSK 39,01 4,43 -5,99 0 -5,99  
2 35 toyvil Pinja PUDELPOWER'S QUICKSTEP Susanna Hagman ÅBSK 39,50 4,38 -5,50 0 -5,50  
  2 toyvil Doris Pudelpower's Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  34 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Nelli Numminen LÄGI         HYL  

C hyppyrata, mini 3, kello 11:10, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 30, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 papill BERKE Berkelia an Fire Rock vom Elbrubin Mariann Rebane (EST) 34,59 5,00 -10,41 0 -10,41 SERT-H
2 9 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI 35,34 4,90 -9,66 0 -9,66  
3 28 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA 35,65 4,85 -9,35 0 -9,35  
4 37 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU 35,93 4,81 -9,07 0 -9,07  
5 4 parson Hariett FOURUSE'S DIXIE NIGHTBIRD Pia Laakso ÅBSK 36,10 4,79 -8,90 0 -8,90  
6 13 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 36,99 4,68 -8,01 0 -8,01  
7 14 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 37,29 4,64 -7,71 0 -7,71  
8 15 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 39,33 4,40 -5,67 0 -5,67  
9 20 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 39,52 4,38 -5,48 0 -5,48  
10 3 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK 39,95 4,33 -5,05 0 -5,05  
11 30 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK 40,14 4,31 -4,86 0 -4,86  
12 40 mittel Edi KUJEEN EDVIN Sara Hagqvist LÄGI 40,62 4,26 -4,38 0 -4,38  
13 24 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 41,59 4,16 -3,41 0 -3,41  
14 21 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 42,42 4,08 -2,58 0 -2,58  
15 32 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund HAU 43,62 3,97 -1,38 0 -1,38  
16 19 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 43,82 3,95 -1,18 0 -1,18  
17 26 cocspa Vilma Vicky Leen Made For Dreams Anu Pousi KOVA 43,93 3,94 -1,07 0 -1,07  
18 11 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 37,00 4,68 -8,00 5 5  
19 25 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 38,30 4,52 -6,70 5 5  
20 27 caiter Rico Hilpakan Mökömökö Salla Tetri NoDo 39,21 4,41 -5,79 5 5  
21 36 papill BREE Fire Rock Bree Mariann Rebane (EST) 39,48 4,38 -5,52 5 5  
22 18 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RIMA 42,31 4,09 -2,69 5 5  
23 31 ranbul Martti Tanderoza Gangsta's Paradise Riikka Reikko VEIKK 47,59 3,64 2,59 5 7,59  
24 38 borter Zumm HEATHBERRY'S LOUD AND CLEAR kaarina ståhlberg BAT 48,68 3,55 3,68 5 8,68  
25 7 parson Fly DOUBLE BARREL'S TASTY TOSCANA Sari Puusaari RIMA 42,81 4,04 -2,19 10 10  
26 23 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI 42,98 4,03 -2,02 10 10  
27 39 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK 51,35 3,37 6,35 10 16,35  
  6 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  29 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  33 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  12 koohon Tete Callitris Jirmaliza Hubicka Jari Laitinen KKK         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 12:05, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 19, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 33,67 5,14 -11,33 0 -11,33  
2 50 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 34,35 5,04 -10,65 0 -10,65  
3 44 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI 34,42 5,03 -10,58 0 -10,58  
4 60 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila TAMMI 34,58 5,00 -10,42 0 -10,42  
5 52 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 34,96 4,95 -10,04 0 -10,04  
6 51 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 35,07 4,93 -9,93 0 -9,93  
7 61 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 36,06 4,80 -8,94 0 -8,94  
8 42 koohon Prince Dixmix Beauty Boys Bonsai Anette Fagerholm JKF 39,26 4,41 -5,74 0 -5,74  
9 48 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU 40,15 4,31 -4,85 0 -4,85  
10 46 koohon Veea Chirpy Super Trouper Henna-Mari Männistö HAU 41,25 4,19 -3,75 0 -3,75  
11 63 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU 37,34 4,63 -7,66 5 5  
12 56 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU 39,00 4,44 -6,00 5 5  
13 43 koohon Bono Tuulikaislan Yang Prisca Janne Fagerholm JKF 40,05 4,32 -4,95 10 10  
  45 mudi Niki Irhaberki Jujde Cuki Hannu Männistö ACTIV         HYL  
  47 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Jelena Jokinen HANKO         HYL  
  49 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  54 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  57 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI         HYL  
  58 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         HYL  
  41 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         POIS  
  55 shelam Panda Pedro Camilla Alikoski NAS         POIS  
  59 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST         POIS  
  62 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 12:45, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari NoDo 44,23 3,91 -0,77 0 -0,77 SERT-H
2 68 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 37,36 4,63 -7,64 5 5  
3 67 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 41,61 4,16 -3,39 5 5  
4 69 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 50,03 3,46 5,03 5 10,03  
  65 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         POIS  
  66 borcol Piika Alice Vom Skuddenhof Tiina Karvonen LÄGI         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 12:45, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 20, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT 34,46 5,02 -10,54 0 -10,54 SERT-H
2 75 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI 35,05 4,94 -9,95 0 -9,95  
3 79 borcol Kare Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK 40,43 4,28 -4,57 0 -4,57  
4 84 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 42,66 4,06 -2,34 0 -2,34  
5 83 borcol Gwen North Hill Gwen Johanna Sorvari ATD 34,24 5,05 -10,76 5 5  
6 78 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK 35,88 4,82 -9,12 5 5  
7 80 parcol Hulda Aingeal Cinnamon Bun Annika Kapanen KKK 42,91 4,03 -2,09 5 5  
8 86 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI 34,41 5,03 -10,59 10 10  
9 74 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 38,83 4,46 -6,17 10 10  
10 81 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI 41,39 4,18 -3,61 10 10  
11 71 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 39,64 4,36 -5,36 15 15  
12 89 borcol Raika Määtilan Revontuli Mari Grönmark LÄGI 44,59 3,88 -0,41 15 15  
  70 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  72 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  73 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  76 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  77 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  82 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  85 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU         HYL  
  90 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK         HYL  
  88 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 13:50, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 20, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 kromfo Skumppa Raasillan Champagne Mirva Mustonen VARPS 36,81 4,67 -11,19 0 -11,19 SERT-A
2 53 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 37,05 4,64 -10,95 0 -10,95  
3 61 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 37,74 4,56 -10,26 0 -10,26  
4 63 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU 38,30 4,49 -9,70 0 -9,70  
5 42 koohon Prince Dixmix Beauty Boys Bonsai Anette Fagerholm JKF 43,76 3,93 -4,24 0 -4,24  
6 48 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU 46,19 3,72 -1,81 0 -1,81  
7 57 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI 47,09 3,65 -0,91 0 -0,91  
8 51 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 42,53 4,04 -5,47 5 5  
9 45 mudi Niki Irhaberki Jujde Cuki Hannu Männistö ACTIV 35,22 4,88 -12,78 10 10  
10 52 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 36,78 4,68 -11,22 10 10  
11 47 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Jelena Jokinen HANKO 40,12 4,29 -7,88 10 10  
12 43 koohon Bono Tuulikaislan Yang Prisca Janne Fagerholm JKF 47,53 3,62 -0,47 10 10  
13 58 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK 46,46 3,70 -1,54 15 15  
  44 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  46 koohon Veea Chirpy Super Trouper Henna-Mari Männistö HAU         HYL  
  49 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  54 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  56 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU         HYL  
  60 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila TAMMI         HYL  
  91 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK         HYL  
  41 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         POIS  
  55 shelam Panda Pedro Camilla Alikoski NAS         POIS  
  59 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST         POIS  
  62 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 14:30, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 55,23 3,11 7,23 5 12,23  
2 68 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 35,47 4,85 -12,53 15 15  
3 64 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari NoDo 58,65 2,93 10,65 5 15,65  
  65 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  69 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  66 borcol Piika Alice Vom Skuddenhof Tiina Karvonen LÄGI         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 14:30, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 21, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 37,62 4,57 -10,38 0 -10,38  
2 85 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 42,04 4,09 -5,96 0 -5,96 SERT-A
3 84 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 46,96 3,66 -1,04 0 -1,04  
4 90 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK 34,47 4,99 -13,53 5 5  
5 83 borcol Gwen North Hill Gwen Johanna Sorvari ATD 40,59 4,24 -7,41 5 5  
6 93 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU 37,14 4,63 -10,86 10 10  
7 81 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI 38,75 4,44 -9,25 10 10  
8 86 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI 39,80 4,32 -8,20 10 10  
9 75 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI 48,49 3,55 0,49 10 10,49  
  70 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  71 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  72 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  74 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  76 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  77 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  78 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK         HYL  
  79 borcol Kare Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  80 parcol Hulda Aingeal Cinnamon Bun Annika Kapanen KKK         HYL  
  82 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  87 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT         HYL  
  89 borcol Raika Määtilan Revontuli Mari Grönmark LÄGI         HYL  
  88 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 15:30, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 21, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 34,86 4,88 -11,14 0 -11,14  
2 63 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU 37,20 4,57 -8,80 0 -8,80  
3 51 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 39,02 4,36 -6,98 0 -6,98  
4 91 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK 39,64 4,29 -6,36 0 -6,36  
5 46 koohon Veea Chirpy Super Trouper Henna-Mari Männistö HAU 40,80 4,17 -5,20 0 -5,20  
6 94 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 42,47 4,00 -3,53 0 -3,53  
7 42 koohon Prince Dixmix Beauty Boys Bonsai Anette Fagerholm JKF 44,41 3,83 -1,59 0 -1,59  
8 48 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU 45,42 3,74 -0,58 0 -0,58  
9 43 koohon Bono Tuulikaislan Yang Prisca Janne Fagerholm JKF 46,16 3,68 0,16 0 0,16  
10 49 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 47,56 3,57 1,56 0 1,56  
  44 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  45 mudi Niki Irhaberki Jujde Cuki Hannu Männistö ACTIV         HYL  
  47 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Jelena Jokinen HANKO         HYL  
  50 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  52 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  54 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  56 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU         HYL  
  57 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI         HYL  
  58 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         HYL  
  60 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila TAMMI         HYL  
  92 kromfo Skumppa Raasillan Champagne Mirva Mustonen VARPS         HYL  
  41 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         POIS  
  55 shelam Panda Pedro Camilla Alikoski NAS         POIS  
  59 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 16:15, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 4, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 37,78 4,50 -8,22 0 -8,22  
2 67 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 47,90 3,55 1,90 0 1,90  
3 64 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari NoDo 54,93 3,09 8,93 0 8,93  
  68 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  66 borcol Piika Alice Vom Skuddenhof Tiina Karvonen LÄGI         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 16:15, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 20, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT 36,00 4,72 -10,00 0 -10,00 SERT-A
2 75 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI 36,52 4,65 -9,48 0 -9,48  
3 78 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK 37,51 4,53 -8,49 0 -8,49  
4 81 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI 40,00 4,25 -6,00 0 -6,00  
5 70 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 40,70 4,18 -5,30 0 -5,30  
6 85 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 41,86 4,06 -4,14 0 -4,14  
7 84 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 49,62 3,43 3,62 0 3,62  
8 93 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU 36,22 4,69 -9,78 5 5  
9 90 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK 36,34 4,68 -9,66 5 5  
10 73 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 41,54 4,09 -4,46 5 5  
11 79 borcol Kare Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK 46,02 3,69 0,02 5 5,02  
12 71 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 39,71 4,28 -6,29 10 10  
13 77 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 49,55 3,43 3,55 10 13,55  
  72 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  74 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  76 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  80 parcol Hulda Aingeal Cinnamon Bun Annika Kapanen KKK         HYL  
  82 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  83 borcol Gwen North Hill Gwen Johanna Sorvari ATD         HYL  
  86 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  88 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         POIS