Lokakuun kisat /Lägi-Areena 14.10.2018, paikka Lägi-Areena, Lohja, järjestäjä LÄNSI-UUDENMAAN AGILITYHARRASTAJAT

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Pikkumaksi 1] [C Maksi 1] [C Pikkumini 2] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Pikkumaksi 2] [C Maksi 2] [B Pikkumini 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2] [A Pikkumini 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 8, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 caiter Vauhti Ärripurrin Salainen Agentti Kaarina Ostrow LÄGI 45,40 3,59 -5,60 0 -5,60 LUVA
2 6 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI 40,74 4,00 -10,26 10 10  
3 8 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 52,69 3,09 1,69 10 11,69  
4 5 caiter Arttu TERRILOVES ICE AGE Sanna Tötterman LÄGI 55,87 2,92 4,87 10 14,87  
  1 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI         HYL  
  2 cocspa Kielo NIGHTLANE'S DREAM STAR Elina Eskola LÄGI         HYL  
  3 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         HYL  
  4 sakmet Sisu RÄHINÄRÖLLIN SISU Janina Isoaho LHKK         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 4, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 shelam Hulda HUISIN ADORABLE MIRACLE Jenni Jätinvuori LÄGI 41,87 3,89 -9,13 5 5  
  13 pyrpap Pyrre SALOKANNEL DAREDEVIL Marja Huovila VEIKK 91,91 1,77 40,91 5 HYL  
  11 kesvil Kimi KIMI FROM GOLDEN REGIA Marjo Korander IMPHA         HYL  
  12 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL  
  10 shelam Zlatan Kuunhohteen Houkutus Hanne Vallinkoski LÄGI         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 3, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  15 borcol Soma Toberoi Saffron Anna Kaipanen AST         HYL  
  16 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Salminen LÄGI         HYL  
  17 walspa Roope Romeo Mari Sirkiä HEILU         HYL  
  14 engspa Penni DINGOLINA'S YOU WAIT I FETCH Johanna Järviniemi LÄGI         POIS  

A agilityrata, maksi 1, kello 9:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 10, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU 36,51 4,46 -14,49 0 -14,49 LUVA
2 22 lyhcol Poju DALIMATTAS PLAY TIME Johanna Alatalo LÄGI 51,27 3,18 0,27 0 0,27  
3 26 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA 32,46 5,02 -18,54 5 5  
4 25 lappor Tiiva Savge Revonsara Katja Virtanen LÄGI 40,84 3,99 -10,16 5 5  
5 28 hovawa Hups SENITA HÜBSCH Niina Sorvari LÄGI 41,69 3,91 -9,31 5 5  
6 18 whippe Meeko Apache Nation's A Hardnuttocrack Maarit Parkkinen HI-HA 38,57 4,23 -12,43 10 10  
7 30 borcol Jaap PEATDIGGER JAAP Mia Taimi HI-HA 39,97 4,08 -11,03 10 10  
  23 borcol Hulluhupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander IMPHA         HYL  
  24 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  27 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Sofia Palmu TUUKK         HYL  
  19 briard Nuka NARNIA DU MANOIR NOBLE Annamari Aarnio NU-PU         POIS  
  21 lyhcol Piitu CINNABERRY'S SEA BREEZE Tarja Granberg           POIS  
  29 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 10:10, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 8, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  1 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI         HYL  
  2 cocspa Kielo NIGHTLANE'S DREAM STAR Elina Eskola LÄGI         HYL  
  3 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         HYL  
  4 sakmet Sisu RÄHINÄRÖLLIN SISU Janina Isoaho LHKK         HYL  
  5 caiter Arttu TERRILOVES ICE AGE Sanna Tötterman LÄGI         HYL  
  6 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI         HYL  
  7 caiter Vauhti Ärripurrin Salainen Agentti Kaarina Ostrow LÄGI         HYL  
  8 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 10:10, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 shelam Hulda HUISIN ADORABLE MIRACLE Jenni Jätinvuori LÄGI 38,30 4,39 -13,70 0 -13,70 LUVA
  11 kesvil Kimi KIMI FROM GOLDEN REGIA Marjo Korander IMPHA         HYL  
  12 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL  
  13 pyrpap Pyrre SALOKANNEL DAREDEVIL Marja Huovila VEIKK         HYL  
  10 shelam Zlatan Kuunhohteen Houkutus Hanne Vallinkoski LÄGI         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 10:10, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 walspa Roope Romeo Mari Sirkiä HEILU 42,43 3,96 -9,57 5 5  
  15 borcol Soma Toberoi Saffron Anna Kaipanen AST         HYL  
  16 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Salminen LÄGI         HYL  
  31 borcol Kiira Oakmeadow Tightrope Walker Elina Eskola LÄGI         HYL  
  14 engspa Penni DINGOLINA'S YOU WAIT I FETCH Johanna Järviniemi LÄGI         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 10:10, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 lappor Tiiva Savge Revonsara Katja Virtanen LÄGI 42,30 3,97 -9,70 0 -9,70 LUVA
2 22 lyhcol Poju DALIMATTAS PLAY TIME Johanna Alatalo LÄGI 51,57 3,26 -0,43 0 -0,43 LUVA
3 23 borcol Hulluhupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander IMPHA 36,28 4,63 -15,72 5 5  
  18 whippe Meeko Apache Nation's A Hardnuttocrack Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  20 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  24 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  26 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  27 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Sofia Palmu TUUKK         HYL  
  28 hovawa Hups SENITA HÜBSCH Niina Sorvari LÄGI         HYL  
  30 borcol Jaap PEATDIGGER JAAP Mia Taimi HI-HA         HYL  
  19 briard Nuka NARNIA DU MANOIR NOBLE Annamari Aarnio NU-PU         POIS  
  21 lyhcol Piitu CINNABERRY'S SEA BREEZE Tarja Granberg           POIS  
  29 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 11:30, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 cocspa Kielo NIGHTLANE'S DREAM STAR Elina Eskola LÄGI 38,16 4,74 -15,84 5 5  
  1 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI         HYL  
  3 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         HYL  
  5 caiter Arttu TERRILOVES ICE AGE Sanna Tötterman LÄGI         HYL  
  6 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI         HYL  
  7 caiter Vauhti Ärripurrin Salainen Agentti Kaarina Ostrow LÄGI         HYL  
  8 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 11:30, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 3, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  11 kesvil Kimi KIMI FROM GOLDEN REGIA Marjo Korander IMPHA         HYL  
  12 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL  
  32 mudi Mimmi KUNOK KINCSE SÓHAJ Ritva Mikkonen LÄGI         HYL  
  10 shelam Zlatan Kuunhohteen Houkutus Hanne Vallinkoski LÄGI         POIS  
  13 pyrpap Pyrre SALOKANNEL DAREDEVIL Marja Huovila VEIKK         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 11:30, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 3, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Salminen LÄGI 35,94 5,04 -18,06 0 -18,06 OIVA
2 15 borcol Soma Toberoi Saffron Anna Kaipanen AST 38,94 4,65 -15,06 5 5  
  17 walspa Roope Romeo Mari Sirkiä HEILU         HYL  
  14 engspa Penni DINGOLINA'S YOU WAIT I FETCH Johanna Järviniemi LÄGI         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 11:30, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 10, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 whippe Meeko Apache Nation's A Hardnuttocrack Maarit Parkkinen HI-HA 34,40 5,26 -19,60 0 -19,60 LUVA
2 28 hovawa Hups SENITA HÜBSCH Niina Sorvari LÄGI 39,39 4,60 -14,61 0 -14,61 LUVA
3 27 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Sofia Palmu TUUKK 43,26 4,18 -10,74 0 -10,74 OIVA
4 22 lyhcol Poju DALIMATTAS PLAY TIME Johanna Alatalo LÄGI 54,00 3,35 0,00 0 0 OIVA
5 23 borcol Hulluhupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander IMPHA 33,53 5,40 -20,47 5 5  
6 30 borcol Jaap PEATDIGGER JAAP Mia Taimi HI-HA 39,98 4,53 -14,02 5 5  
  20 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  24 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  25 lappor Tiiva Savge Revonsara Katja Virtanen LÄGI         HYL  
  33 borcol Gini TRONIC QUEENIE Tiina Räty KIRSUT         HYL  
  21 lyhcol Piitu CINNABERRY'S SEA BREEZE Tarja Granberg           POIS  
  29 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 2, kello 12:15, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 2, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU 55,57 3,17 5,57 0 5,57  
  35 yorter Urho Atlas Miia Kallio I-HAH         HYL  

C hyppyrata, mini 2, kello 12:15, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 2, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 mittel Nipsu Hulmukan Oili Mira Kalliovaara LÄGI 57,07 3,08 7,07 5 12,07  
2 38 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA 57,59 3,06 7,59 5 12,59  
  36 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA         POIS  

C hyppyrata, medi 2, kello 12:15, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 shelam RASMUS Snowpaw Baritone Man Katja Taskinen TSAU 40,05 4,39 -9,95 0 -9,95 LUVA
  39 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Katja Taskinen TSAU         HYL  
  40 lagrom Tessa Stoltas Presidentessa Tarja Monica Smeds TAMMI         HYL  
  41 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  

C hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 12:15, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 novnou Pablo Höpöhännän American Wonder Outi Perkiömäki LÄGI 38,36 4,59 -11,64 0 -11,64 LUVA
  43 kerter Kelvin Geijes Have A Guess Mia Lundsten BAT         HYL  
  44 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  46 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU         HYL  
  47 x-rotu Duffy DUFFY Lotta Eranka LÄGI         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 12:15, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH 33,79 5,21 -16,21 0 -16,21 LUVA
2 52 borcol Roy Shadow Of Aire Once Upon A Time Saija Mustonen LAW 37,58 4,68 -12,42 0 -12,42 LUVA
3 48 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo AST 50,68 3,47 0,68 5 5,68  
4 50 airter Viiru BORDER ROCK'S BETTY BOOP Matti Siltala LÄGI 64,64 2,72 14,64 5 19,64  
  49 lyhcol Sophie CINNABERRY'S SAPPHIRE ISLAND Essi Sirola HEILU         HYL  
  51 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         HYL  
  53 schape Kuje PUUPARRAN BEN Sanni Ahanen MYNSK         HYL  
  55 borcol Danko KETSCHKER MY HARRY Heidi Tolonen AST         HYL  

B agilityrata, pikkumini 2, kello 13:15, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 2, ihanneaika 62 s, enimmäisaika 93 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  34 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU         HYL  
  35 yorter Urho Atlas Miia Kallio I-HAH         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 13:15, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 5, ihanneaika 62 s, enimmäisaika 93 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI 55,96 3,72 -6,04 0 -6,04 LUVA
2 57 schipp Manu COROS Q Q LUURUU Kristiina Lindstedt ATT 58,15 3,58 -3,85 0 -3,85  
3 37 mittel Nipsu Hulmukan Oili Mira Kalliovaara LÄGI 65,74 3,16 3,74 5 8,74  
4 58 parson Cindy Viininvartijan Cindy ulla ruotanen-harjunpää KIRSUT 61,14 3,40 -0,86 10 10  
5 38 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA 68,19 3,05 6,19 5 11,19  
  36 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 13:15, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 4, ihanneaika 62 s, enimmäisaika 93 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Katja Taskinen TSAU 48,71 4,27 -13,29 0 -13,29 OIVA
2 42 shelam RASMUS Snowpaw Baritone Man Katja Taskinen TSAU 50,78 4,10 -11,22 0 -11,22  
3 40 lagrom Tessa Stoltas Presidentessa Tarja Monica Smeds TAMMI 62,43 3,33 0,43 0 0,43  
  41 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  59 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 13:15, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 5, ihanneaika 62 s, enimmäisaika 93 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 45,33 4,59 -16,67 0 -16,67 LUVA
2 45 novnou Pablo Höpöhännän American Wonder Outi Perkiömäki LÄGI 46,56 4,47 -15,44 0 -15,44  
3 43 kerter Kelvin Geijes Have A Guess Mia Lundsten BAT 52,56 3,96 -9,44 0 -9,44  
4 46 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 59,28 3,51 -2,72 0 -2,72  
  47 x-rotu Duffy DUFFY Lotta Eranka LÄGI         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 13:15, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 10, ihanneaika 62 s, enimmäisaika 93 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 borcol Roy Shadow Of Aire Once Upon A Time Saija Mustonen LAW 43,38 4,79 -18,62 0 -18,62 LUVA
2 49 lyhcol Sophie CINNABERRY'S SAPPHIRE ISLAND Essi Sirola HEILU 51,15 4,07 -10,85 5 5  
3 50 airter Viiru BORDER ROCK'S BETTY BOOP Matti Siltala LÄGI 77,24 2,69 15,24 5 20,24  
  48 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo AST         HYL  
  51 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         HYL  
  53 schape Kuje PUUPARRAN BEN Sanni Ahanen MYNSK         HYL  
  54 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  55 borcol Danko KETSCHKER MY HARRY Heidi Tolonen AST         HYL  
  60 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  61 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  

A agilityrata, pikkumini 2, kello 14:20, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 2, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU 54,89 3,15 4,89 0 4,89  
  35 yorter Urho Atlas Miia Kallio I-HAH         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 14:20, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 schipp Manu COROS Q Q LUURUU Kristiina Lindstedt ATT 49,61 3,49 -0,39 0 -0,39 LUVA
2 56 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI 50,27 3,44 0,27 0 0,27  
3 58 parson Cindy Viininvartijan Cindy ulla ruotanen-harjunpää KIRSUT 45,17 3,83 -4,83 5 5  
4 37 mittel Nipsu Hulmukan Oili Mira Kalliovaara LÄGI 55,02 3,14 5,02 0 5,02  
  36 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 14:20, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 1, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 lagrom Tessa Stoltas Presidentessa Tarja Monica Smeds TAMMI 54,83 3,16 4,83 5 9,83  
  41 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         POIS  
  59 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 14:20, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 novnou Pablo Höpöhännän American Wonder Outi Perkiömäki LÄGI 38,42 4,50 -11,58 0 -11,58 OIVA
2 44 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 39,75 4,35 -10,25 0 -10,25  
3 43 kerter Kelvin Geijes Have A Guess Mia Lundsten BAT 43,43 3,98 -6,57 5 5  
4 46 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 61,03 2,83 11,03 0 11,03  
  47 x-rotu Duffy DUFFY Lotta Eranka LÄGI         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 14:20, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 10, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 borcol Roy Shadow Of Aire Once Upon A Time Saija Mustonen LAW 34,91 4,96 -15,09 0 -15,09 OIVA
2 55 borcol Danko KETSCHKER MY HARRY Heidi Tolonen AST 34,95 4,95 -15,05 5 5  
3 49 lyhcol Sophie CINNABERRY'S SAPPHIRE ISLAND Essi Sirola HEILU 37,99 4,55 -12,01 5 5  
4 48 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo AST 42,77 4,04 -7,23 5 5  
5 60 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 60,20 2,87 10,20 0 10,20  
6 50 airter Viiru BORDER ROCK'S BETTY BOOP Matti Siltala LÄGI 66,80 2,59 16,80 0 16,80  
  51 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         HYL  
  53 schape Kuje PUUPARRAN BEN Sanni Ahanen MYNSK         HYL  
  54 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  61 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL