Kilpailu 19.1.2019, paikka Pysäkkitie 5, 08680 Lohja , järjestäjä LÄNSI-UUDENMAAN AGILITYHARRASTAJAT

[A Pikkumini 1] [A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [B Pikkumini 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [C Pikkumini 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Pikkumaksi 1] [C Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Pikkumaksi 2] [C Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, pikkumini 1, kello 10:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 3, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD 31,84 4,90 -20,16 0 -20,16 XS LUVA
2 2 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT 29,67 5,26 -22,33 5 5 XS
3 3 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala KKK 63,15 2,47 11,15 15 26,15 XS

A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI 31,08 5,02 -20,92 5 5 S
2 6 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI 37,74 4,13 -14,26 10 10 S
3 7 käävil Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH 69,52 2,24 17,52 15 32,52 S
  8 cocspa Kielo NIGHTLANE'S DREAM STAR Elina Eskola LÄGI         HYL S

A agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry 35,61 4,38 -16,39 5 5 M
2 13 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH 47,15 3,31 -4,85 5 5 M
3 16 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK 33,68 4,63 -18,32 10 10 M
4 19 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI 38,33 4,07 -13,67 10 10 M
5 11 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT 41,04 3,80 -10,96 10 10 M
  14 pyrpap Pyrre SALOKANNEL DAREDEVIL Marja Huovila VEIKK         HYL M
  17 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL M
  10 tarupi Muisku KOOGARDEN'S SOUND LIKE SINERGY Hannele Pekurinen I-HAH         POIS M

A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 10:35, tuomari Marjo Heino, koirakoita 6, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK 38,38 4,06 -13,62 0 -13,62 SL OIVA
2 23 shelam Kiri TROUBLE-FREE FRODO Tuuli Sarvanne BAT 35,41 4,41 -16,59 10 10 SL
3 20 auspai Anki CAPRICOLE GOLD'N GLORY Pirjo Wikström LÄGI 49,86 3,13 -2,14 10 10 SL
  22 irlter Melly FARDARRIGH HELL OR HIGH WATER Susanna Timonen VEIKK         HYL SL
  24 borcol Bonney BONE Seppo Aalto TAMMI         HYL SL
  26 auspai Dot ATTIC ANGEL'S MODESTY BLAISE Veera Korhonen HAU         HYL SL

A agilityrata, maksi 1, kello 10:35, tuomari Marjo Heino, koirakoita 16, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW 31,54 4,95 -20,46 0 -20,46 L OIVA
2 28 borcol Joe Joe Niina Aho NAS 41,41 3,77 -10,59 10 10 L
3 43 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD 44,52 3,50 -7,48 10 10 L
4 31 borcol Kiri RAJAHIILEN YÖNTAIKA Seppo Aalto TAMMI 50,12 3,11 -1,88 10 10 L
5 38 borcol Hulluhupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander HyKU Ry 31,46 4,96 -20,54 15 15 L
6 42 suusna Armi GITEAS KERRIE Birgitta Harju IMPHA 48,11 3,24 -3,89 20 20 L
7 36 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH 50,31 3,10 -1,69 20 20 L
  27 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI         HYL L
  29 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari VEIKK         HYL L
  30 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Mari Rissanen HI-HA         HYL L
  35   Vimma VIMMA Henna-Mari Männistö HAU         HYL L
  39 borcol Raimo SAUNAJAAKON FIREPROOF Josefina Sipilä AST         HYL L
  40 weimal Uno Mimmtrix Uno Pia Haltiala LÄGI         HYL L
  41 sakpai Aava WARTSUN AMELIE Anne Juntunen LÄGI         HYL L
  45 auskel Pokka Maiskis Basirong Mira Kangas TASSU         HYL L
  46 labnou Evinrude GAMEGAINER EVINRUDE Christina Råstedt TAMMI         HYL L

B agilityrata, pikkumini 1, kello 11:45, tuomari Marjo Heino, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD 33,71 4,51 -16,29 0 -16,29 XS OIVA
2 3 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala KKK 48,48 3,14 -1,52 5 5 XS
  2 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT         HYL XS

B agilityrata, mini 1, kello 11:45, tuomari Marjo Heino, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI 38,76 3,92 -11,24 10 10 S
  5 käävil Paris LITTLEFUN'S FIFTH ELEMENT Tiina Jussila SVK         HYL S
  6 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI         HYL S
  7 käävil Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH         HYL S
  8 cocspa Kielo NIGHTLANE'S DREAM STAR Elina Eskola LÄGI         HYL S

B agilityrata, medi 1, kello 11:45, tuomari Marjo Heino, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry 37,47 4,06 -12,53 0 -12,53 M OIVA
2 14 pyrpap Pyrre SALOKANNEL DAREDEVIL Marja Huovila VEIKK 51,38 2,96 1,38 0 1,38 M
3 19 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI 40,61 3,74 -9,39 10 10 M
4 13 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH 53,93 2,82 3,93 10 13,93 M
5 11 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT 35,37 4,30 -14,63 15 15 M
  16 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK         HYL M
  17 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL M
  10 tarupi Muisku KOOGARDEN'S SOUND LIKE SINERGY Hannele Pekurinen I-HAH         POIS M

B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 12:20, tuomari Marjo Heino, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 auspai Anki CAPRICOLE GOLD'N GLORY Pirjo Wikström LÄGI 44,05 3,45 -5,95 10 10 SL
2 22 irlter Melly FARDARRIGH HELL OR HIGH WATER Susanna Timonen VEIKK 55,10 2,76 5,10 5 10,10 SL
3 24 borcol Bonney BONE Seppo Aalto TAMMI 49,97 3,04 -0,03 15 15 SL
  23 shelam Kiri TROUBLE-FREE FRODO Tuuli Sarvanne BAT         HYL SL
  25 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL SL
  26 auspai Dot ATTIC ANGEL'S MODESTY BLAISE Veera Korhonen HAU         HYL SL

B agilityrata, maksi 1, kello 12:20, tuomari Marjo Heino, koirakoita 15, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD 39,87 3,81 -10,13 0 -10,13 L LUVA
2 31 borcol Kiri RAJAHIILEN YÖNTAIKA Seppo Aalto TAMMI 53,16 2,86 3,16 0 3,16 L
3 30 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Mari Rissanen HI-HA 35,70 4,26 -14,30 5 5 L
4 40 weimal Uno Mimmtrix Uno Pia Haltiala LÄGI 50,82 2,99 0,82 10 10,82 L
5 36 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH 50,86 2,99 0,86 10 10,86 L
6 41 sakpai Aava WARTSUN AMELIE Anne Juntunen LÄGI 56,56 2,69 6,56 5 11,56 L
  27 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI         HYL L
  28 borcol Joe Joe Niina Aho NAS         HYL L
  29 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari VEIKK         HYL L
  35   Vimma VIMMA Henna-Mari Männistö HAU         HYL L
  37 belpat Laku KUUNSIRPIN BLUE MOON Taina Pennanen LÄGI         HYL L
  38 borcol Hulluhupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander HyKU Ry         HYL L
  42 suusna Armi GITEAS KERRIE Birgitta Harju IMPHA         HYL L
  45 auskel Pokka Maiskis Basirong Mira Kangas TASSU         HYL L
  46 labnou Evinrude GAMEGAINER EVINRUDE Christina Råstedt TAMMI         HYL L
  39 borcol Raimo SAUNAJAAKON FIREPROOF Josefina Sipilä AST         POIS L

C hyppyrata, pikkumini 1, kello 13:30, tuomari Marjo Heino, koirakoita 2, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT 36,41 4,42 -13,59 0 -13,59 XS LUVA
2 3 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala KKK 44,77 3,60 -5,23 0 -5,23 XS LUVA

C hyppyrata, mini 1, kello 13:30, tuomari Marjo Heino, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI 35,37 4,55 -14,63 5 5 S
2 4 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI 44,23 3,64 -5,77 5 5 S
3 5 käävil Paris LITTLEFUN'S FIFTH ELEMENT Tiina Jussila SVK 54,39 2,96 4,39 10 14,39 S
4 7 käävil Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH 61,88 2,60 11,88 10 21,88 S
  8 cocspa Kielo NIGHTLANE'S DREAM STAR Elina Eskola LÄGI         HYL S

C hyppyrata, medi 1, kello 13:30, tuomari Marjo Heino, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry 37,08 4,34 -12,92 0 -12,92 M OIVA
2 19 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI 37,91 4,25 -12,09 0 -12,09 M OIVA
3 14 pyrpap Pyrre SALOKANNEL DAREDEVIL Marja Huovila VEIKK 73,17 2,20 23,17 0 23,17 M
  9 mudi Mimmi KUNOK KINCSE SÓHAJ Ritva Mikkonen LÄGI         HYL M
  11 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT         HYL M
  12 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY         HYL M
  15 stbter Bobi MUSTAN KONNUN WATTI Pia Pyykkö EKK         HYL M
  10 tarupi Muisku KOOGARDEN'S SOUND LIKE SINERGY Hannele Pekurinen I-HAH         POIS M

C hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 14:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 borcol Bonney BONE Seppo Aalto TAMMI 65,41 2,46 15,41 5 20,41 SL
  20 auspai Anki CAPRICOLE GOLD'N GLORY Pirjo Wikström LÄGI         HYL SL
  21 kerter Silva GEIJES IN A LIFETIME Mia Lundsten BAT         HYL SL
  23 shelam Kiri TROUBLE-FREE FRODO Tuuli Sarvanne BAT         HYL SL
  25 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL SL

C hyppyrata, maksi 1, kello 14:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI 31,82 5,06 -18,18 0 -18,18 L LUVA
2 30 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Mari Rissanen HI-HA 38,61 4,17 -11,39 0 -11,39 L LUVA
3 36 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH 41,55 3,87 -8,45 0 -8,45 L LUVA
4 28 borcol Joe Joe Niina Aho NAS 38,05 4,23 -11,95 5 5 L
5 37 belpat Laku KUUNSIRPIN BLUE MOON Taina Pennanen LÄGI 53,17 3,03 3,17 5 8,17 L
6 43 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD 38,17 4,22 -11,83 10 10 L
7 35   Vimma VIMMA Henna-Mari Männistö HAU 39,47 4,08 -10,53 10 10 L
8 31 borcol Kiri RAJAHIILEN YÖNTAIKA Seppo Aalto TAMMI 69,94 2,30 19,94 15 34,94 L
  33 borcol Hehku PEATDIGGER PATCH Anni Peltoniemi ATD         HYL SL
  34 borcol Ebba AMBER DRAKONIT Jenni Sipilä LÄGI         HYL L
  38 borcol Hulluhupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander HyKU Ry         HYL L
  41 sakpai Aava WARTSUN AMELIE Anne Juntunen LÄGI         HYL L
  45 auskel Pokka Maiskis Basirong Mira Kangas TASSU         HYL L
  46 labnou Evinrude GAMEGAINER EVINRUDE Christina Råstedt TAMMI         HYL L

C hyppyrata, mini 2, kello 15:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 2, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 mittel Nipsu Hulmukan Oili Mira Kalliovaara LÄGI 48,40 3,22 3,40 0 3,40 S
  48 parson Cindy Viininvartijan Cindy ulla ruotanen-harjunpää KIRSUT         HYL S

C hyppyrata, medi 2, kello 15:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 8, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI 34,75 4,49 -10,25 0 -10,25 M LUVA
2 59 shelam RASMUS Snowpaw Baritone Man Katja Taskinen TSAU 36,50 4,27 -8,50 0 -8,50 M OIVA
3 50 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Katja Taskinen TSAU 36,90 4,23 -8,10 5 5 M
4 51 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 54,21 2,88 9,21 0 9,21 M
5 55 manter Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH 60,11 2,60 15,11 5 20,11 M
  52 cocspa Hiili HOSSING PAX Heikki Järvinen KLUBI         HYL M
  57 espves Huwi CONCURRIDO ZARZAMORA Sanna Niinikoski HEILU         HYL M
  58 kesvil Tiana BACKSEAT DRIVER'S TIANA Juulia Rantanen BAT         HYL M
  54 lagrom Tessa Stoltas Presidentessa Tarja Monica Smeds SLAGO         POIS M

C hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 15:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 1, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST 30,21 5,16 -14,79 5 5 SL

C hyppyrata, maksi 2, kello 15:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 10, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 parcol Mysi Ovenslope Dancing Queen Eija Kansanaho-Palonen LÄGI 45,73 3,41 0,73 0 0,73 L
2 67 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA 38,10 4,09 -6,90 5 5 L
3 75 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH 41,64 3,75 -3,36 5 5 L
4 63 airter Viiru BORDER ROCK'S BETTY BOOP Matti Siltala LÄGI 50,15 3,11 5,15 0 5,15 L
5 32 novnou Nova SIIPIVEIKON VAHVA VAINU Tiia Hämäläinen AST 38,04 4,10 -6,96 10 10 L
  44 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW         HYL L
  65 borcol Danko KETSCHKER MY HARRY Heidi Tolonen AST         HYL L
  68 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL L
  71 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola TASSU         HYL L
  72 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL L

B agilityrata, mini 2, kello 16:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 2, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 mittel Nipsu Hulmukan Oili Mira Kalliovaara LÄGI 55,21 2,50 12,21 10 22,21 S
2 48 parson Cindy Viininvartijan Cindy ulla ruotanen-harjunpää KIRSUT 54,03 2,55 11,03 15 26,03 S
  49 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         POIS S

B agilityrata, medi 2, kello 16:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 9, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 kesvil Tiana BACKSEAT DRIVER'S TIANA Juulia Rantanen BAT 31,95 4,32 -11,05 5 5 M
  50 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Katja Taskinen TSAU         HYL M
  51 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI         HYL M
  52 cocspa Hiili HOSSING PAX Heikki Järvinen KLUBI         HYL M
  53 amekar Yltsi Maahisen Tyylilyyli Outi Pikkarainen ERTTI         HYL M
  55 manter Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH         HYL M
  56 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI         HYL M
  57 espves Huwi CONCURRIDO ZARZAMORA Sanna Niinikoski HEILU         HYL M
  59 shelam RASMUS Snowpaw Baritone Man Katja Taskinen TSAU         HYL M
  54 lagrom Tessa Stoltas Presidentessa Tarja Monica Smeds SLAGO         POIS M

B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 16:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 2, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST 27,74 4,97 -15,26 10 10 SL
2 60 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 34,04 4,05 -8,96 15 15 SL

B agilityrata, maksi 2, kello 16:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 15, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW 31,04 4,45 -11,96 0 -11,96 L LUVA
2 67 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA 34,43 4,01 -8,57 0 -8,57 L LUVA
3 71 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola TASSU 36,17 3,82 -6,83 0 -6,83 L OIVA
4 63 airter Viiru BORDER ROCK'S BETTY BOOP Matti Siltala LÄGI 51,20 2,70 8,20 0 8,20 L
5 68 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 29,62 4,66 -13,38 10 10 L
6 32 novnou Nova SIIPIVEIKON VAHVA VAINU Tiia Hämäläinen AST 34,07 4,05 -8,93 10 10 L
7 74 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 55,57 2,48 12,57 5 17,57 L
8 73 sakpai Äschley Jadovar Äschley Kairi Sälik TAMSK 49,12 2,81 6,12 15 21,12 L
9 62 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 58,71 2,35 15,71 10 25,71 L
  64 parcol Mysi Ovenslope Dancing Queen Eija Kansanaho-Palonen LÄGI         HYL L
  65 borcol Danko KETSCHKER MY HARRY Heidi Tolonen AST         HYL L
  69 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL L
  70 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU         HYL L
  72 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL L
  75 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL L
  66 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo AST         POIS L

A agilityrata, mini 2, kello 17:10, tuomari Marjo Heino, koirakoita 0, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  49 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         POIS S

A agilityrata, medi 2, kello 17:10, tuomari Marjo Heino, koirakoita 7, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 shelam RASMUS Snowpaw Baritone Man Katja Taskinen TSAU 36,82 3,78 -4,18 0 -4,18 M OIVA
2 52 cocspa Hiili HOSSING PAX Heikki Järvinen KLUBI 40,69 3,42 -0,31 15 15 M
3 50 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Katja Taskinen TSAU 49,24 2,82 8,24 15 23,24 M
  53 amekar Yltsi Maahisen Tyylilyyli Outi Pikkarainen ERTTI         HYL M
  56 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI         HYL M
  57 espves Huwi CONCURRIDO ZARZAMORA Sanna Niinikoski HEILU         HYL M
  58 kesvil Tiana BACKSEAT DRIVER'S TIANA Juulia Rantanen BAT         HYL M
  54 lagrom Tessa Stoltas Presidentessa Tarja Monica Smeds SLAGO         POIS M

A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 17:10, tuomari Marjo Heino, koirakoita 2, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  60 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL SL
  61 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST         HYL SL

A agilityrata, maksi 2, kello 17:10, tuomari Marjo Heino, koirakoita 12, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA 31,45 4,42 -9,55 5 5 L
2 70 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU 36,31 3,83 -4,69 5 5 L
3 62 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 46,61 2,98 5,61 0 5,61 L
4 65 borcol Danko KETSCHKER MY HARRY Heidi Tolonen AST 28,91 4,81 -12,09 10 10 L
5 74 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 53,64 2,59 12,64 0 12,64 L
6 63 airter Viiru BORDER ROCK'S BETTY BOOP Matti Siltala LÄGI 53,76 2,59 12,76 0 12,76 L
7 73 sakpai Äschley Jadovar Äschley Kairi Sälik TAMSK 49,82 2,79 8,82 10 18,82 L
  32 novnou Nova SIIPIVEIKON VAHVA VAINU Tiia Hämäläinen AST         HYL L
  68 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL L
  69 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL L
  72 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL L
  75 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL L
  66 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo AST         POIS L
  71 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola TASSU         POIS L