Kilpailu 20.1.2019, paikka Pysäkkitie 5, 08680 Lohja , järjestäjä LÄNSI-UUDENMAAN AGILITYHARRASTAJAT

[A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3]

A agilityrata, pikkumini 3, kello 9:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 4, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 56,01 3,41 1,01 5 6,01 XS
  1 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA         HYL XS
  2 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT         HYL XS
  4 phalen Frey LEAD-STAR'S FREY FRERICK Maiju Valtonen BAD         HYL XS

A agilityrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 14, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI 37,85 5,05 -17,15 0 -17,15 S
2 21 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 38,61 4,95 -16,39 0 -16,39 S
3 18 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI 40,82 4,68 -14,18 0 -14,18 S
4 6 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 43,47 4,39 -11,53 0 -11,53 S
5 14 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 43,70 4,37 -11,30 0 -11,30 S
6 22 käävil Massimo BACKSEAT DRIVER'S MASSIMO Ulla Viholainen FPUKO 45,33 4,21 -9,67 0 -9,67 S
7 8 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander HyKU Ry 38,91 4,91 -16,09 5 5 S
8 11 shelam MY FLYLAND WILDY VITAL Keida Raamat   38,94 4,90 -16,06 5 5 S
9 12 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 41,45 4,61 -13,55 5 5 S
10 7 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 44,79 4,26 -10,21 5 5 S
11 10 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI 51,96 3,68 -3,04 10 10 S
  9 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen FPUKO         HYL S
  16 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA         HYL S
  20 shelam Cava BLACK CLASSIEL'S TORNADO OF SOULS Satu Luusua HSKH         HYL S
  13 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT         POIS S
  15 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Nissin HAU         POIS S

A agilityrata, medi 3, kello 9:40, tuomari Marjo Heino, koirakoita 27, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 kesvil Papu Blackrainbow Marjo Korander HyKU Ry 36,73 5,20 -18,27 0 -18,27 M
2 40 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 37,30 5,12 -17,70 0 -17,70 M
3 32 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Luusua HSKH 40,57 4,71 -14,43 0 -14,43 M
4 36 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU 43,03 4,44 -11,97 0 -11,97 M
5 41 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK 45,92 4,16 -9,08 0 -9,08 M
6 29 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 40,74 4,69 -14,26 5 5 M
7 26 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä AGRY 40,89 4,67 -14,11 5 5 M
8 46 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST 40,96 4,66 -14,04 10 10 M
9 33 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen HEILU 44,24 4,32 -10,76 15 15 M
  23 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL M
  24 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila KIRSUT         HYL M
  25 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA         HYL M
  27 x-rotu Rosa ROSA Taina Rantanen VEIKK         HYL M
  28 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK         HYL M
  30 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL M
  31 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson NAS         HYL M
  34 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL M
  35 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka JANKK         HYL M
  37 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL M
  39 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL M
  43 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL M
  44 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL M
  45 koohon Nova BURNING RED'S AMAZING NUMBER ONE Paula Lauanne KK-99         HYL M
  47 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL M
  48 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Iina Blomqvist I-HAH         HYL M
  51 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL M
  52 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL M
  42 shelam Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku BAT         POIS M

B agilityrata, pikkumini 3, kello 10:50, tuomari Marjo Heino, koirakoita 4, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT 46,25 4,32 -8,75 0 -8,75 XS
2 3 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 61,32 3,26 6,32 5 11,32 XS
3 1 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA 49,08 4,07 -5,92 15 15 XS
  4 phalen Frey LEAD-STAR'S FREY FRERICK Maiju Valtonen BAD         HYL XS

B agilityrata, mini 3, kello 10:50, tuomari Marjo Heino, koirakoita 15, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 shelam MY FLYLAND WILDY VITAL Keida Raamat   37,90 5,28 -17,10 0 -17,10 S
2 21 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 38,74 5,16 -16,26 0 -16,26 S
3 7 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 39,03 5,12 -15,97 0 -15,97 S
4 20 shelam Cava BLACK CLASSIEL'S TORNADO OF SOULS Satu Luusua HSKH 39,44 5,07 -15,56 0 -15,56 S
5 18 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI 39,80 5,03 -15,20 0 -15,20 S
6 19 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI 40,53 4,93 -14,47 0 -14,47 S
7 17 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 41,45 4,83 -13,55 0 -13,55 S
8 6 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 42,82 4,67 -12,18 0 -12,18 S
9 14 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 48,33 4,14 -6,67 0 -6,67 S
10 22 käävil Massimo BACKSEAT DRIVER'S MASSIMO Ulla Viholainen FPUKO 46,61 4,29 -8,39 5 5 S
11 12 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 47,95 4,17 -7,05 5 5 S
12 16 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 57,87 3,46 2,87 5 7,87 S
13 8 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander HyKU Ry 46,43 4,31 -8,57 10 10 S
  9 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen FPUKO         HYL S
  10 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI         HYL S
  13 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT         POIS S
  15 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Nissin HAU         POIS S

B agilityrata, medi 3, kello 11:30, tuomari Marjo Heino, koirakoita 27, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 36,97 5,41 -18,03 0 -18,03 M
2 40 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 38,04 5,26 -16,96 0 -16,96 M
3 45 koohon Nova BURNING RED'S AMAZING NUMBER ONE Paula Lauanne KK-99 38,80 5,15 -16,20 0 -16,20 M
4 26 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä AGRY 39,04 5,12 -15,96 0 -15,96 M
5 50 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 39,74 5,03 -15,26 0 -15,26 M
6 27 x-rotu Rosa ROSA Taina Rantanen VEIKK 40,27 4,97 -14,73 0 -14,73 M
7 46 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST 41,98 4,76 -13,02 0 -13,02 M
8 25 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA 50,62 3,95 -4,38 0 -4,38 M
9 23 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI 39,11 5,11 -15,89 5 5 M
10 32 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Luusua HSKH 41,48 4,82 -13,52 5 5 M
11 37 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 53,26 3,76 -1,74 5 5 M
12 29 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 42,22 4,74 -12,78 10 10 M
13 35 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka JANKK 47,83 4,18 -7,17 10 10 M
  24 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila KIRSUT         HYL M
  28 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK         HYL M
  33 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen HEILU         HYL M
  34 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL M
  36 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU         HYL M
  38 kesvil Papu Blackrainbow Marjo Korander HyKU Ry         HYL M
  39 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL M
  41 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         HYL M
  43 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL M
  44 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL M
  48 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Iina Blomqvist I-HAH         HYL M
  49 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI         HYL M
  51 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL M
  52 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL M
  31 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson NAS         POIS M
  42 shelam Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku BAT         POIS M

C hyppyrata, pikkumini 3, kello 12:40, tuomari Marjo Heino, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA 42,45 4,43 -9,55 5 5 XS
2 3 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 57,55 3,27 5,55 0 5,55 XS
  2 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT         HYL XS
  4 phalen Frey LEAD-STAR'S FREY FRERICK Maiju Valtonen BAD         HYL XS

C hyppyrata, mini 3, kello 12:40, tuomari Marjo Heino, koirakoita 16, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander HyKU Ry 39,11 4,81 -12,89 0 -12,89 S
2 6 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 42,36 4,44 -9,64 0 -9,64 S
3 11 shelam MY FLYLAND WILDY VITAL Keida Raamat   38,06 4,94 -13,94 5 5 S
4 5 mittel Edi KUJEEN EDVIN Sara Hagqvist LÄGI 42,62 4,41 -9,38 5 5 S
5 14 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 44,43 4,23 -7,57 5 5 S
6 12 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 46,47 4,05 -5,53 5 5 S
7 10 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI 57,19 3,29 5,19 0 5,19 S
  7 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL S
  9 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen FPUKO         HYL S
  16 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA         HYL S
  17 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL S
  18 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL S
  19 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI         HYL S
  20 shelam Cava BLACK CLASSIEL'S TORNADO OF SOULS Satu Luusua HSKH         HYL S
  21 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT         HYL S
  22 käävil Massimo BACKSEAT DRIVER'S MASSIMO Ulla Viholainen FPUKO         HYL S
  13 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT         POIS S
  15 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Nissin HAU         POIS S

C hyppyrata, medi 3, kello 13:20, tuomari Marjo Heino, koirakoita 26, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 35,55 5,29 -16,45 0 -16,45 M
2 43 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 37,65 4,99 -14,35 0 -14,35 M
3 34 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 40,09 4,69 -11,91 0 -11,91 M
4 51 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 53,45 3,52 1,45 0 1,45 M
5 50 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 41,37 4,54 -10,63 5 5 M
6 29 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 49,07 3,83 -2,93 5 5 M
  23 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL M
  24 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila KIRSUT         HYL M
  25 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA         HYL M
  26 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä AGRY         HYL M
  27 x-rotu Rosa ROSA Taina Rantanen VEIKK         HYL M
  28 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK         HYL M
  30 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL M
  32 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Luusua HSKH         HYL M
  33 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen HEILU         HYL M
  35 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka JANKK         HYL M
  36 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU         HYL M
  38 kesvil Papu Blackrainbow Marjo Korander HyKU Ry         HYL M
  39 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL M
  40 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL M
  41 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         HYL M
  44 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL M
  45 koohon Nova BURNING RED'S AMAZING NUMBER ONE Paula Lauanne KK-99         HYL M
  48 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH         HYL M
  49 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI         HYL M
  52 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL M
  31 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson NAS         POIS M
  42 shelam Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku BAT         POIS M

C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 14:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 16, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 37,95 5,40 -13,05 0 -13,05 SL
2 70 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 39,62 5,17 -11,38 0 -11,38 SL
3 57 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 38,21 5,37 -12,79 5 5 SL
4 56 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH 52,30 3,92 1,30 5 6,30 SL
  53 borcol Ceri Something Like Girl Gone Wild Maiju Valtonen BAD         HYL  
  54 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL SL
  59 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL SL
  60 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL SL
  62 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS         HYL SL
  63 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HyKU Ry         HYL SL
  64 borcol Gissa PROMILLEN GIN LEMON Miia Kaplas ACTIV         HYL SL
  65 borcol Selma Maple Yard Impiger Hanna Jäntti HAU         HYL SL
  66 novnou Wappu SANCANDY'S WALLABY TWIST Heli Nieminen HSKK         HYL SL
  67 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL SL
  68 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen KIRSUT         HYL SL
  69 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI         HYL SL
  55 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika suominen VEIKK         POIS SL
  61 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         POIS SL

C hyppyrata, maksi 3, kello 14:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 35, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 82 borcol Bäxx Spiffing Wit Bäxx Max Sprinz   36,39 5,63 -14,61 0 -14,61 L SERT-H
2 88 borcol Cinna Darleyfalls Born with Style Nadine Alshut   36,53 5,61 -14,47 0 -14,47 L
3 100 borcol Erk Fire Rock Erk Marko Visse   36,80 5,57 -14,20 0 -14,20 L
4 80 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 38,07 5,38 -12,93 0 -12,93 L
5 77 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 43,20 4,75 -7,80 0 -7,80 L
6 83 borcol Dora Rhosyn von Grünen Kuckuck Keida Raamat   36,05 5,69 -14,95 5 5 L
7 85 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen SPOK 36,93 5,55 -14,07 5 5 L
8 74 auskel Puck BELATAR'S PUNCH Riitta Nousiainen ACTIV 39,59 5,18 -11,41 5 5 L
9 108 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 42,90 4,78 -8,10 5 5 L
10 104 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 43,33 4,73 -7,67 5 5 L
11 87 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil LÄGI 48,50 4,23 -2,50 5 5 L
12 98 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 40,91 5,01 -10,09 10 10 L
13 89 borcol Jymy SAUNAJAAKON PRANK Veijo Koistinen RimA 43,25 4,74 -7,75 10 10 L
14 101 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HyKU Ry 44,14 4,64 -6,86 10 10 L
15 107 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 58,11 3,53 7,11 5 12,11 L
16 76 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 64,89 3,16 13,89 15 28,89 L
  71 lyhcol Sophie CINNABERRY'S SAPPHIRE ISLAND Essi Sirola HEILU         HYL L
  72 borcol Di LITTLE STEP'S WENDY Kati Immonen SPOK         HYL L
  73 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL L
  78 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL L
  79 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL L
  81 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL L
  86 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto E-HKK         HYL L
  90 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI         HYL L
  91 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         HYL SL
  92 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL L
  93 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL L
  94 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL L
  95 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL L
  96 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen A-POP         HYL L
  99 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL SL
  102 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST         HYL L
  103 pyrpal Kundi Kivasti Pojat On Poikii Riina Korhonen VAU         HYL L
  105 borcol Raika Määtilan Revontuli Mari Grönmark LÄGI         HYL L
  106 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS         HYL L
  97 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK         POIS SL
  110 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         POIS L

B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 16:25, tuomari Esa Muotka, koirakoita 15, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI 40,59 5,17 -14,41 0 -14,41 SL
2 63 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HyKU Ry 45,78 4,59 -9,22 0 -9,22 SL
3 56 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH 47,08 4,46 -7,92 0 -7,92 SL
  53 borcol Ceri Something Like Girl Gone Wild Maiju Valtonen BAD         HYL SL
  57 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL SL
  58 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL SL
  59 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL SL
  60 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL SL
  62 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS         HYL SL
  64 borcol Gissa PROMILLEN GIN LEMON Miia Kaplas ACTIV         HYL SL
  65 borcol Selma Maple Yard Impiger Hanna Jäntti HAU         HYL SL
  66 novnou Wappu SANCANDY'S WALLABY TWIST Heli Nieminen HSKK         HYL SL
  67 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL SL
  68 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen KIRSUT         HYL SL
  70 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL SL
  54 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         POIS SL
  55 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika suominen VEIKK         POIS SL
  61 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         POIS SL

B agilityrata, maksi 3, kello 16:25, tuomari Esa Muotka, koirakoita 38, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 borcol Cinna Darleyfalls Born with Style Nadine Alshut   35,73 5,88 -19,27 0 -19,27 L SERT-A
2 100 borcol Erk Fire Rock Erk Marko Visse   36,59 5,74 -18,41 0 -18,41 L
3 104 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 45,83 4,58 -9,17 0 -9,17 L
4 106 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS 37,82 5,55 -17,18 5 5 L
5 84 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 41,31 5,08 -13,69 5 5 L
6 107 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 57,79 3,63 2,79 5 7,79 L
7 76 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 59,12 3,55 4,12 5 9,12 L
8 83 borcol Dora Rhosyn von Grünen Kuckuck Keida Raamat   36,71 5,72 -18,29 10 10 L
9 95 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 45,67 4,60 -9,33 10 10 L
10 71 lyhcol Sophie CINNABERRY'S SAPPHIRE ISLAND Essi Sirola HEILU 46,02 4,56 -8,98 10 10 L
11 91 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS 47,90 4,38 -7,10 20 20 SL
12 102 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST 44,50 4,72 -10,50 25 25 L
  72 borcol Di LITTLE STEP'S WENDY Kati Immonen SPOK         HYL L
  73 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL L
  74 auskel Puck BELATAR'S PUNCH Riitta Nousiainen ACTIV         HYL L
  75 borcol Gava Ravlundha Lady Tiia Hämäläinen AST         HYL L
  77 borcol Molly Gwynion Rubel Petri Mannonen TSAU         HYL L
  78 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL L
  79 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL L
  80 borcol Rapp Jenzan Rapp Anni Strang HSKH         HYL L
  81 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL L
  82 borcol Bäxx Spiffing Wit Bäxx Max Sprinz           HYL L
  85 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen SPOK         HYL L
  86 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto E-HKK         HYL L
  87 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil LÄGI         HYL L
  89 borcol Jymy SAUNAJAAKON PRANK Veijo Koistinen RimA         HYL L
  90 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI         HYL L
  92 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL L
  93 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL L
  94 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL L
  96 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen A-POP         HYL L
  98 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH         HYL L
  99 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL SL
  101 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HyKU Ry         HYL L
  103 pyrpal Kundi Kivasti Pojat On Poikii Riina Korhonen VAU         HYL L
  105 borcol Raika Määtilan Revontuli Mari Grönmark LÄGI         HYL L
  108 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL L
  109 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         HYL L
  97 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK         POIS SL
  110 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         POIS L

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 18:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 6, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 41,46 5,19 -13,54 15 15 SL
  58 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL SL
  62 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS         HYL SL
  67 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL SL
  68 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen KIRSUT         HYL SL
  69 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI         HYL SL
  54 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         POIS SL
  55 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika suominen VEIKK         POIS SL
  60 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         POIS SL
  61 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         POIS SL
  66 novnou Wappu SANCANDY'S WALLABY TWIST Heli Nieminen HSKK         POIS SL

A agilityrata, maksi 3, kello 18:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 36, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 borcol Cinna Darleyfalls Born with Style Nadine Alshut   37,14 5,79 -17,86 0 -17,86 L
2 82 borcol Bäxx Spiffing Wit Bäxx Max Sprinz   38,46 5,59 -16,54 0 -16,54 L SERT-A
3 94 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 59,91 3,59 4,91 0 4,91 L
4 100 borcol Erk Fire Rock Erk Marko Visse   39,04 5,51 -15,96 5 5 L
5 109 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU 45,21 4,76 -9,79 5 5 L
6 95 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 52,42 4,10 -2,58 10 10 L
7 76 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 67,43 3,19 12,43 15 27,43 L
  71 lyhcol Sophie CINNABERRY'S SAPPHIRE ISLAND Essi Sirola HEILU         HYL L
  72 borcol Di LITTLE STEP'S WENDY Kati Immonen SPOK         HYL L
  73 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL L
  74 auskel Puck BELATAR'S PUNCH Riitta Nousiainen ACTIV         HYL L
  75 borcol Gava Ravlundha Lady Tiia Hämäläinen AST         HYL L
  78 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL L
  79 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL L
  80 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL L
  81 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL L
  83 borcol Dora Rhosyn von Grünen Kuckuck Keida Raamat           HYL L
  84 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL L
  85 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen SPOK         HYL L
  86 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto E-HKK         HYL L
  87 borcol Remo Xeniitin Demo Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL L
  89 borcol Jymy SAUNAJAAKON PRANK Veijo Koistinen RimA         HYL L
  90 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI         HYL L
  91 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         HYL SL
  92 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL L
  93 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL L
  96 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen A-POP         HYL L
  98 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH         HYL L
  99 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL SL
  101 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HyKU Ry         HYL L
  102 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST         HYL L
  103 pyrpal Kundi Kivasti Pojat On Poikii Riina Korhonen VAU         HYL L
  104 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL L
  105 borcol Raika Määtilan Revontuli Mari Grönmark LÄGI         HYL L
  106 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS         HYL L
  108 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL L
  97 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK         POIS SL
  110 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         POIS L