Kilpailu, paikka Pysäkkitie 5, 08680 Lohja , järjestäjä LÄNSI-UUDENMAAN AGILITYHARRASTAJAT

[A Maksi 3] [A Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [B Medi 3] [C Medi 3] [A Pikkumini 1] [A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [B Pikkumini 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [C Pikkumini 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Pikkumaksi 1] [C Maksi 1] [C Pikkumini 2] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Pikkumaksi 2] [C Maksi 2] [B Pikkumini 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2] [A Pikkumini 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2]

23.3.2019 A agilityrata, maksi 3, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 28, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku HAU 51,89 3,49 2,89 0 2,89 L
2 15 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 40,53 4,47 -8,47 5 5 L
3 5 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 42,43 4,27 -6,57 5 5 L
4 18 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HyKU Ry 43,92 4,12 -5,08 5 5 L
5 27 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS 43,39 4,17 -5,61 15 15 L
6 29 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU 51,66 3,50 2,66 15 17,66 L
7 28 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK 47,42 3,82 -1,58 20 20 L
8 24 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 60,10 3,01 11,10 15 26,10 L
  1 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH         HYL L
  2 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil LÄGI         HYL L
  3 borcol Senna Tending Dragonfly Christa Savolainen JoA         HYL L
  6 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         HYL L
  8 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI         HYL L
  9 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT         HYL L
  10 borcol Iti Tending Bonfire Anne Tammiksalu (EST)         HYL L
  11 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         HYL L
  12 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL L
  14 borcol Typy Divining Rod's Fast Girl Anja Savikko JAU         HYL L
  16 espves Onni Milla Marina And Justice For All Hanni Sonkeri HI-HA         HYL L
  17 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL L
  19 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen HAU         HYL L
  20 auspai Orion ZESTFORLIFE UPSIDE DOWN Emma Tammipuu TAMSK         HYL L
  21 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL L
  22 x-rotu Reta Reta Anita Viitanen ForPK         HYL L
  23 borcol Ruffe Hopeaketun River Ruffe Tiia Grönholm HSKH         HYL L
  26 auspai Ässä POPOTIN BÄRCHEN Henni Siltanen P-HAU         HYL L
  30 belpam Konna Toimiva Taktiikka Anni Pehkonen ACE         HYL L
  31 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen JoA         HYL L
  4 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu         POIS L

23.3.2019 A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 14, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 47,79 3,79 -1,21 0 -1,21 SL
2 45 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 50,10 3,61 1,10 0 1,10 SL
3 46 espves Rico Marikharon Topman Eeva Meittamo VESIK 43,94 4,12 -5,06 5 5 SL
4 34 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 46,12 3,92 -2,88 5 5 SL
5 47 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU 42,87 4,22 -6,13 10 10 SL
  32 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL SL
  33 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki HAU         HYL SL juoksu
  35 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL SL
  37 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         HYL SL
  39 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         HYL SL
  40 auspai Ronda Ardiente Dorada Onda Elina Saartoala APK         HYL SL
  41 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL SL
  42 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU         HYL SL JUOKSU
  44 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Riihimäki ATT         HYL SL

23.3.2019 B agilityrata, maksi 3, kello 10:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 30, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU 39,68 4,74 -10,32 0 -10,32 L SERT-A
2 19 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen HAU 41,81 4,50 -8,19 0 -8,19 L
3 1 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH 42,00 4,48 -8,00 0 -8,00 L
4 16 espves Onni Milla Marina And Justice For All Hanni Sonkeri HI-HA 46,80 4,02 -3,20 0 -3,20 L
5 12 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK 43,36 4,34 -6,64 5 5 L
6 24 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 47,03 4,00 -2,97 5 5 L
7 22 x-rotu Reta Reta Anita Viitanen ForPK 57,53 3,27 7,53 5 12,53 L
8 11 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE 51,31 3,66 1,31 25 26,31 L
  2 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil LÄGI         HYL L
  3 borcol Senna Tending Dragonfly Christa Savolainen JoA         HYL L
  5 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL L
  7 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola TASSU         HYL L
  8 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI         HYL L
  9 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT         HYL L
  10 borcol Iti Tending Bonfire Anne Tammiksalu (EST)         HYL L
  13 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku HAU         HYL L
  14 borcol Typy Divining Rod's Fast Girl Anja Savikko JAU         HYL L
  15 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL L
  17 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL L
  18 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HyKU Ry         HYL L
  20 auspai Orion ZESTFORLIFE UPSIDE DOWN Emma Tammipuu TAMSK         HYL L
  21 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL L
  23 borcol Ruffe Hopeaketun River Ruffe Tiia Grönholm HSKH         HYL L
  25 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH         HYL L
  26 auspai Ässä POPOTIN BÄRCHEN Henni Siltanen P-HAU         HYL L
  27 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL L
  28 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL L
  29 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU         HYL L
  30 belpam Konna Toimiva Taktiikka Anni Pehkonen ACE         HYL L
  31 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen JoA         HYL L
  4 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu         POIS L

23.3.2019 B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 10:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 espves Rico Marikharon Topman Eeva Meittamo VESIK 42,80 4,39 -7,20 0 -7,20 SL SERT-A
2 43 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 46,46 4,05 -3,54 0 -3,54 SL
3 35 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 44,01 4,27 -5,99 5 5 SL
4 33 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki HAU 53,88 3,49 3,88 5 8,88 SL juoksu
5 44 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Riihimäki ATT 51,37 3,66 1,37 10 11,37 SL
6 32 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 65,38 2,88 15,38 0 15,38 SL
7 42 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 55,11 3,41 5,11 15 20,11 SL JUOKSU
  34 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT         HYL SL
  37 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         HYL SL
  39 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         HYL SL
  40 auspai Ronda Ardiente Dorada Onda Elina Saartoala APK         HYL SL
  41 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL SL
  45 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL SL
  47 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         HYL SL
  38 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT         POIS SL
  48 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         POIS SL

23.3.2019 C hyppyrata, maksi 3, kello 11:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 26, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 borcol Senna Tending Dragonfly Christa Savolainen JoA 32,28 5,58 -13,72 0 -13,72 L SERT-H
2 17 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU 32,40 5,56 -13,60 0 -13,60 L
3 10 borcol Iti Tending Bonfire Anne Tammiksalu (EST) 36,40 4,95 -9,60 0 -9,60 L
4 24 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 38,41 4,69 -7,59 0 -7,59 L
5 20 auspai Orion ZESTFORLIFE UPSIDE DOWN Emma Tammipuu TAMSK 42,21 4,26 -3,79 0 -3,79 L
6 15 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 37,23 4,83 -8,77 5 5 L
7 5 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 38,38 4,69 -7,62 5 5 L
8 16 espves Onni Milla Marina And Justice For All Hanni Sonkeri HI-HA 44,01 4,09 -1,99 5 5 L
9 23 borcol Ruffe Hopeaketun River Ruffe Tiia Grönholm HSKH 43,38 4,15 -2,62 10 10 L
10 22 x-rotu Reta Reta Anita Viitanen ForPK 48,32 3,73 2,32 10 12,32 L
  1 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH         HYL L
  2 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil LÄGI         HYL L
  7 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola TASSU         HYL L
  8 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI         HYL L
  9 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT         HYL L
  11 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         HYL L
  12 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL L
  14 borcol Typy Divining Rod's Fast Girl Anja Savikko JAU         HYL L
  18 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HyKU Ry         HYL L
  19 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen HAU         HYL L
  21 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL L
  25 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH         HYL L
  26 auspai Ässä POPOTIN BÄRCHEN Henni Siltanen P-HAU         HYL L
  28 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL L
  30 belpam Konna Toimiva Taktiikka Anni Pehkonen ACE         HYL L
  31 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen JoA         HYL L
  4 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu         POIS L
  27 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         POIS L

23.3.2019 C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 11:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 13, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HyKU Ry 38,54 4,67 -7,46 0 -7,46 SL
2 44 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Riihimäki ATT 39,35 4,57 -6,65 5 5 SL
3 34 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 40,78 4,41 -5,22 5 5 SL
4 35 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 41,30 4,36 -4,70 5 5 SL
5 37 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH 42,51 4,23 -3,49 5 5 SL
6 42 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 46,51 3,87 0,51 10 10,51 SL JUOKSU
  33 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki HAU         HYL SL juoksu
  39 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         HYL SL
  40 auspai Ronda Ardiente Dorada Onda Elina Saartoala APK         HYL SL
  41 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL SL
  43 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH         HYL SL
  45 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL SL
  46 espves Rico Marikharon Topman Eeva Meittamo VESIK         HYL SL
  38 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT         POIS SL
  48 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         POIS SL

23.3.2019 C hyppyrata, pikkumini 3, kello 12:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT 45,27 3,82 1,27 0 1,27 XS
2 49 jackru Aada Pepperinos Mocha Mint Anna Kaipanen HAU 39,26 4,41 -4,74 5 5 XS
3 54 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä PIENPY 43,63 3,97 -0,37 5 5 XS
  50 karmäy Neela MÄNTYKUMMUN HATTIVATTI Johanna Myllylä NOVA         HYL XS
  52 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         HYL XS
  55 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL XS

23.3.2019 C hyppyrata, mini 3, kello 12:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 31, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand   33,71 5,13 -10,29 0 -10,29 S
2 74 shelam Iisi Cimillan Ihan Iisi Teea Mäkelä PIRKU 34,67 4,99 -9,33 0 -9,33 S SERT-H
3 85 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander HyKU Ry 35,26 4,91 -8,74 0 -8,74 S
4 63 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 38,19 4,53 -5,81 0 -5,81 S
5 61 boster YODA Macondon Alfa Romeo Eveliina Mildh KIRSUT 38,85 4,45 -5,15 0 -5,15 S
6 76 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 40,86 4,23 -3,14 0 -3,14 S
7 92 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT 41,84 4,13 -2,16 0 -2,16 S
8 80 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI 43,27 4,00 -0,73 0 -0,73 S
9 86 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT 45,26 3,82 1,26 0 1,26 S
10 73 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI 37,68 4,59 -6,32 5 5 S
11 79 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 40,70 4,25 -3,30 5 5 S
12 81 kääpin Milo Agabelle's Don Devil Oona Haikonen LAU 43,20 4,00 -0,80 5 5 S
13 62 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK 42,33 4,09 -1,67 10 10 S
14 89 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI 47,73 3,62 3,73 10 13,73 S
15 91 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU 35,45 4,88 -8,55 15 15 S
  56 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL S
  58 schipp Manu COROS Q Q LUURUU Kristiina Lindstedt ATT         HYL S
  59 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY         HYL S
  60 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI         HYL S
  64 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL S
  65 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY         HYL S
  66 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL S
  72 shelam Myy SNOWGLOW'S JACARANDA Tanja Ingelin PORSK         HYL S
  75 caiter Rico Hilpakan Mökömökö Salla Tetri HyKU Ry         HYL S
  78 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL S
  82 käävil Mali Huisin Bella Luna Mirva Komulainen LSKK         HYL S
  83 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi HSKH         HYL S
  84 käävil Sisu Sarahill Déjà-Vu D'amour Merja Pelkonen PORSK         HYL S
  87 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL S
  88 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL S
  90 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL S
  70 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU         POIS S
  71 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA         POIS S

23.3.2019 B agilityrata, pikkumini 3, kello 14:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 jackru Aada Pepperinos Mocha Mint Anna Kaipanen HAU 39,77 3,80 -10,23 0 -10,23 XS SERT-A
2 54 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä PIENPY 43,05 3,51 -6,95 0 -6,95 XS
3 53 jackru Cisa Pikkuveijarin Ihan Mahottoman Soma Anne Koskela HyKU Ry 40,63 3,72 -9,37 10 10 XS
4 50 karmäy Neela MÄNTYKUMMUN HATTIVATTI Johanna Myllylä NOVA 47,49 3,18 -2,51 10 10 XS
  51 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT         HYL XS
  55 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL XS

23.3.2019 B agilityrata, mini 3, kello 14:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 35, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand   33,56 4,50 -16,44 0 -16,44 S
2 56 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU 36,01 4,19 -13,99 0 -13,99 S
3 85 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander HyKU Ry 36,97 4,08 -13,03 0 -13,03 S
4 75 caiter Rico Hilpakan Mökömökö Salla Tetri HyKU Ry 38,97 3,87 -11,03 0 -11,03 S
5 70 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 42,57 3,55 -7,43 0 -7,43 S
6 81 kääpin Milo Agabelle's Don Devil Oona Haikonen LAU 42,96 3,51 -7,04 0 -7,04 S
7 80 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI 44,94 3,36 -5,06 0 -5,06 S
8 64 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI 45,21 3,34 -4,79 0 -4,79 S
9 90 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 41,25 3,66 -8,75 5 5 S
10 82 käävil Mali Huisin Bella Luna Mirva Komulainen LSKK 41,97 3,60 -8,03 5 5 S
11 59 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY 45,28 3,33 -4,72 5 5 S
12 63 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 49,55 3,05 -0,45 5 5 S
13 61 boster YODA Macondon Alfa Romeo Eveliina Mildh KIRSUT 50,04 3,02 0,04 5 5,04 S
14 84 käävil Sisu Sarahill Déjà-Vu D'amour Merja Pelkonen PORSK 50,75 2,98 0,75 5 5,75 S
15 67 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT 51,10 2,95 1,10 5 6,10 S
16 86 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT 51,32 2,94 1,32 5 6,32 S
17 72 shelam Myy SNOWGLOW'S JACARANDA Tanja Ingelin PORSK 38,23 3,95 -11,77 10 10 S
18 66 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS 44,51 3,39 -5,49 15 15 S
19 65 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY 50,00 3,02 0,00 15 15 S
  57 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU         HYL S
  58 schipp Manu COROS Q Q LUURUU Kristiina Lindstedt ATT         HYL S
  60 parson Arvo I Tammenkolon Arvo Marju Kiri LÄGI         HYL S
  62 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         HYL S
  73 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL S
  74 shelam Iisi Cimillan Ihan Iisi Teea Mäkelä PIRKU         HYL S
  76 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU         HYL S
  77 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  78 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL S
  79 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL S
  83 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi HSKH         HYL S
  87 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL S
  88 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL S
  89 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL S
  91 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL S
  92 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT         HYL S
  68 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         POIS S
  71 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA         POIS S

23.3.2019 A agilityrata, pikkumini 3, kello 15:30, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 jackru Aada Pepperinos Mocha Mint Anna Kaipanen HAU 39,58 3,69 -8,42 0 -8,42 XS
2 54 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä PIENPY 42,61 3,43 -5,39 0 -5,39 XS
3 55 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 48,08 3,04 0,08 0 0,08 XS
4 53 jackru Cisa Pikkuveijarin Ihan Mahottoman Soma Anne Koskela HyKU Ry 38,42 3,80 -9,58 5 5 XS
5 50 karmäy Neela MÄNTYKUMMUN HATTIVATTI Johanna Myllylä NOVA 43,78 3,33 -4,22 5 5 XS
  51 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT         HYL XS

23.3.2019 A agilityrata, mini 3, kello 15:30, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 30, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI 32,86 4,44 -15,14 0 -15,14 S SERT-A
2 69 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand   33,03 4,42 -14,97 0 -14,97 S
3 65 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY 37,72 3,87 -10,28 0 -10,28 S
4 63 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 38,36 3,81 -9,64 0 -9,64 S
5 82 käävil Mali Huisin Bella Luna Mirva Komulainen LSKK 39,17 3,73 -8,83 0 -8,83 S
6 61 boster YODA Macondon Alfa Romeo Eveliina Mildh KIRSUT 39,18 3,73 -8,82 0 -8,82 S
7 67 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT 39,30 3,72 -8,70 0 -8,70 S
8 92 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT 41,71 3,50 -6,29 0 -6,29 S
9 76 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 42,66 3,42 -5,34 0 -5,34 S
10 80 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI 44,40 3,29 -3,60 0 -3,60 S
11 87 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT 45,89 3,18 -2,11 0 -2,11 S
12 81 kääpin Milo Agabelle's Don Devil Oona Haikonen LAU 38,04 3,84 -9,96 5 5 S
13 57 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 46,29 3,15 -1,71 5 5 S
14 86 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT 46,94 3,11 -1,06 5 5 S
15 91 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU 35,58 4,10 -12,42 10 10 S
16 74 shelam Iisi Cimillan Ihan Iisi Teea Mäkelä PIRKU 38,81 3,76 -9,19 10 10 S
17 66 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS 39,67 3,68 -8,33 10 10 S
18 58 schipp Manu COROS Q Q LUURUU Kristiina Lindstedt ATT 62,78 2,33 14,78 5 19,78 S
  56 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL S
  59 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY         HYL S
  62 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         HYL S
  64 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL S
  70 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU         HYL S
  72 shelam Myy SNOWGLOW'S JACARANDA Tanja Ingelin PORSK         HYL S
  75 caiter Rico Hilpakan Mökömökö Salla Tetri HyKU Ry         HYL S
  79 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL S
  84 käävil Sisu Sarahill Déjà-Vu D'amour Merja Pelkonen PORSK         HYL S
  85 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander HyKU Ry         HYL S
  88 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL S
  89 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL S
  68 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         POIS S
  71 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA         POIS S
  78 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         POIS S

23.3.2019 A agilityrata, medi 3, kello 16:30, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 37, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 140 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HyKU Ry 31,98 4,57 -16,02 0 -16,02 M
2 129 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA 32,72 4,46 -15,28 0 -15,28 M
3 124 shelam Teddy SNOWGLOW'S CABINBOY MILLIOT Tanja Ingelin PORSK 33,01 4,42 -14,99 0 -14,99 M SERT-A
4 96 novnou Tykki Redadict Mute Mode Missing Minna Rasilahti TAMSK 33,17 4,40 -14,83 0 -14,83 M
5 119 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 33,27 4,39 -14,73 0 -14,73 M
6 115 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 33,91 4,31 -14,09 0 -14,09 M
7 99 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU 35,25 4,14 -12,75 0 -12,75 M JUOKSU
8 134 shelam Taika SOPURIINAN TAIKA Yrjö Rajaheimo KKK 36,86 3,96 -11,14 0 -11,14 M
9 143 pumi Justiina Noisy Dog's Fadette Carita Friberg MÄNTS 38,68 3,77 -9,32 0 -9,32  
10 126 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI 40,28 3,62 -7,72 0 -7,72 M
11 102 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry 40,45 3,61 -7,55 0 -7,55 M
11 113 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI 40,45 3,61 -7,55 0 -7,55 M
13 117 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 42,58 3,43 -5,42 0 -5,42 M
14 108 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 43,96 3,32 -4,04 0 -4,04 M
15 112 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 46,58 3,13 -1,42 0 -1,42 M
16 107 espves Vivian Caraydan Invigilancia Nina Örn E-HKK 32,62 4,48 -15,38 5 5 M
17 98 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU 33,34 4,38 -14,66 5 5 M
18 120 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU 35,95 4,06 -12,05 5 5 M
19 139 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK 37,22 3,92 -10,78 5 5 M
20 104 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA 41,77 3,50 -6,23 5 5 M
21 137 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK 39,62 3,69 -8,38 10 10 M
22 94 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK 42,33 3,45 -5,67 10 10 M
23 101 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK 42,68 3,42 -5,32 10 10 M
24 136 koohon Anki Tarlatan Danthonia Decumbens Miira Riiheläinen PORSK 45,00 3,24 -3,00 10 10 M
  97 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL M
  105 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL M
  106 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL M
  111 espves Leon Concurrido Dardo Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL M
  114 novnou Ryyti Siipiveikon Suunta Hukassa Katri Koskivaara IMPHA         HYL M
  116 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL M
  118 koohon Iitu Myrskymatalan Tuulia Taina Niemi PORSK         HYL M
  125 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL M
  127 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä AGRY         HYL M
  128 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH         HYL M
  131 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL M
  132 espves Muru Contentos As White Elegant Sarah O'Reilly AGRY         HYL M
  138 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL M
  93 shelam AMANDA MERRY MOONRAY'S PRIMA PRADA Riitta Salo BAT         POIS M
  95 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         POIS M
  109 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST         POIS M
  121 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         POIS M
  122 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         POIS M

23.3.2019 B agilityrata, medi 3, kello 17:40, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 43, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 129 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA 33,53 4,50 -16,47 0 -16,47 M
2 103 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH 33,96 4,45 -16,04 0 -16,04 M SERT-A
3 96 novnou Tykki Redadict Mute Mode Missing Minna Rasilahti TAMSK 35,53 4,25 -14,47 0 -14,47 M
4 139 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK 36,36 4,15 -13,64 0 -13,64 M
5 135 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 36,56 4,13 -13,44 0 -13,44 M
6 106 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY 37,91 3,98 -12,09 0 -12,09 M
7 141 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO 38,12 3,96 -11,88 0 -11,88 M
8 126 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI 39,25 3,85 -10,75 0 -10,75 M
9 102 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry 40,32 3,75 -9,68 0 -9,68 M
10 120 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU 41,56 3,63 -8,44 0 -8,44 M
11 108 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 43,84 3,44 -6,16 0 -6,16 M
12 117 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 44,82 3,37 -5,18 0 -5,18 M
13 112 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 47,68 3,17 -2,32 0 -2,32 M
14 111 espves Leon Concurrido Dardo Sirpa Jääskeläinen KAT 40,45 3,73 -9,55 5 5 M
15 136 koohon Anki Tarlatan Danthonia Decumbens Miira Riiheläinen PORSK 41,33 3,65 -8,67 5 5 M
16 133 koohon Jina Tuulikaislan Yin Prisca Tanja Heimonen RimA 43,42 3,48 -6,58 5 5 M
17 114 novnou Ryyti Siipiveikon Suunta Hukassa Katri Koskivaara IMPHA 45,46 3,32 -4,54 5 5 M
18 98 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU 38,22 3,95 -11,78 10 10 M
  94 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK         HYL M
  97 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL M
  99 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU         HYL M JUOKSU
  101 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK         HYL M
  104 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA         HYL M
  105 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL M
  107 espves Vivian Caraydan Invigilancia Nina Örn E-HKK         HYL M
  113 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI         HYL M
  115 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL M
  116 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL M
  118 koohon Iitu Myrskymatalan Tuulia Taina Niemi PORSK         HYL M
  119 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL M
  123 kromfo Cinco Krumme Furche Festina Lente Annariina Kulmala FPUKO         HYL M
  124 shelam Teddy SNOWGLOW'S CABINBOY MILLIOT Tanja Ingelin PORSK         HYL M
  125 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL M
  127 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä AGRY         HYL M
  128 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH         HYL M
  131 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL M
  132 espves Muru Contentos As White Elegant Sarah O'Reilly AGRY         HYL M
  134 shelam Taika SOPURIINAN TAIKA Yrjö Rajaheimo KKK         HYL M
  137 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK         HYL M
  138 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL M
  140 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HyKU Ry         HYL M
  142 koohon Velmu Kuusipeuran Loria Aslan Velmu Anna Mattila RimA         HYL M
  143 pumi Justiina Noisy Dog's Fadette Carita Friberg MÄNTS         HYL  
  93 shelam AMANDA MERRY MOONRAY'S PRIMA PRADA Riitta Salo BAT         POIS M
  95 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         POIS M
  109 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST         POIS M
  121 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         POIS M
  122 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         POIS M
  130 stbter Jane Stormvindens Jane Liisa Kopra I-HAH         POIS M

23.3.2019 C hyppyrata, medi 3, kello 19:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 40, ihanneaika 56 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 espves Vivian Caraydan Invigilancia Nina Örn E-HKK 33,09 5,11 -22,91 0 -22,91 M
2 96 novnou Tykki Redadict Mute Mode Missing Minna Rasilahti TAMSK 35,15 4,81 -20,85 0 -20,85 M SERT-H
3 139 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK 35,34 4,78 -20,66 0 -20,66 M
4 136 koohon Anki Tarlatan Danthonia Decumbens Miira Riiheläinen PORSK 37,08 4,56 -18,92 0 -18,92 M
5 140 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HyKU Ry 37,40 4,52 -18,60 0 -18,60 M
6 111 espves Leon Concurrido Dardo Sirpa Jääskeläinen KAT 37,59 4,50 -18,41 0 -18,41 M
7 104 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA 39,75 4,25 -16,25 0 -16,25 M
8 113 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI 40,29 4,19 -15,71 0 -15,71 M
9 138 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA 40,87 4,14 -15,13 0 -15,13 M
10 112 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 43,74 3,86 -12,26 0 -12,26 M
11 108 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 43,82 3,86 -12,18 0 -12,18 M
12 101 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK 34,35 4,92 -21,65 5 5 M
13 94 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK 40,12 4,21 -15,88 5 5 M
14 120 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU 45,48 3,72 -10,52 5 5 M
15 134 shelam Taika SOPURIINAN TAIKA Yrjö Rajaheimo KKK 41,45 4,08 -14,55 10 10 M
16 124 shelam Teddy SNOWGLOW'S CABINBOY MILLIOT Tanja Ingelin PORSK 41,77 4,05 -14,23 10 10 M
17 100 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HyKU Ry 55,75 3,03 -0,25 10 10 M
  98 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL M
  99 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU         HYL M JUOKSU
  102 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry         HYL M
  103 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH         HYL M
  106 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL M
  110 espves Tara Herman's Wii Anu Sarapaltio I-HAH         HYL M
  114 novnou Ryyti Siipiveikon Suunta Hukassa Katri Koskivaara IMPHA         HYL M
  116 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL M
  118 koohon Iitu Myrskymatalan Tuulia Taina Niemi PORSK         HYL M
  119 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL M
  123 kromfo Cinco Krumme Furche Festina Lente Annariina Kulmala FPUKO         HYL M
  125 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL M
  126 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL M
  127 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä AGRY         HYL M
  128 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH         HYL M
  129 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA         HYL M
  131 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL M
  132 espves Muru Contentos As White Elegant Sarah O'Reilly AGRY         HYL M
  133 koohon Jina Tuulikaislan Yin Prisca Tanja Heimonen RimA         HYL M
  135 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL M
  137 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK         HYL M
  142 koohon Velmu Kuusipeuran Loria Aslan Velmu Anna Mattila RimA         HYL M
  143 pumi Justiina Noisy Dog's Fadette Carita Friberg MÄNTS         HYL  
  95 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         POIS M
  105 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         POIS M
  109 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST         POIS M
  121 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         POIS M
  122 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         POIS M
  130 stbter Jane Stormvindens Jane Liisa Kopra I-HAH         POIS M

24.3.2019 A agilityrata, pikkumini 1, kello 9:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 3, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  2 popopk Piri Piri-Piri Do Vale Negro Kirsti Helje HyKU Ry 74,22 1,94 26,22 10 HYL XS
  1 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala KKK         HYL XS
  4 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH         HYL XS
  3 lanhee Rokka MYHEELS MASTERCHEF Mia Flink LÄGI         POIS XS

24.3.2019 A agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 brater Carla MONSTEROSA PARONITAR HERMELIN Minna Ahola HSKH 31,35 4,59 -16,65 5 5 S
2 12 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI 36,61 3,93 -11,39 5 5 S
  8 shelam Capo TASKUDYYKKARIN LENNI LENTOKAPTEENI Kirsi Ojanen VEIKK         HYL S
  10 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI         HYL S
  15 caiter Arttu TERRILOVES ICE AGE Sanna Tötterman LÄGI         HYL S
  7 lakter Dory BIG LADY'S MICRO-SABOTAGE Maria Leutola HSKH         POIS S
  13 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         POIS S

24.3.2019 A agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 12, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 pyrpap Pyrre SALOKANNEL DAREDEVIL Marja Huovila VEIKK 38,88 3,70 -9,12 0 -9,12 M LUVA
2 18 cocspa Lumia LAHJAKAS BRILLIANT Maija Hiekkala LÄGI 35,26 4,08 -12,74 5 5 M
3 29 pumi Pika AKINNAZ XPERIA GO Mirva Komulainen LSKK 38,76 3,72 -9,24 5 5 M
4 23 walter Sohvi UPOS OUTSHINE Anna Huupponen I-HAH 36,59 3,94 -11,41 10 10 M
5 16 auskel Lina WINSURE REAL SUGAR Heli Nikander HI-HA 38,76 3,72 -9,24 10 10 M
6 20 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT 44,65 3,23 -3,35 10 10 M
7 30 shelam Jeti ONNENPISARAN MUKAVA MESTARI Niina Kaanela ATT 53,59 2,69 5,59 10 15,59 M
  17 shelam Zlatan Kuunhohteen Houkutus Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL M
  21 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH         HYL M
  24 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK         HYL M
  27 espves Ronda BONACHÓN SWEET LADY Tiina Sundholm LÄGI         HYL M
  31 koohon Indi MUSKETTIKOIRAN ÖINEN TÄHTISILMÄ Katarina Lassheikki KKK         HYL M

24.3.2019 A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:50, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 borcol Soma Toberoi Saffron Anna Kaipanen HAU 26,61 5,41 -21,39 0 -21,39 SL OIVA
2 39 auspai Anki CAPRICOLE GOLD'N GLORY Pirjo Wikström LÄGI 33,43 4,31 -14,57 0 -14,57 SL LUVA
3 41 shelam Milo AMARANTES TWISTED BLUE Ida Heikkilä HSKH 36,52 3,94 -11,48 5 5 SL
4 32 irlter Melly FARDARRIGH HELL OR HIGH WATER Susanna Timonen VEIKK 38,80 3,71 -9,20 5 5 SL
5 37 auspai Dot ATTIC ANGEL'S MODESTY BLAISE Veera Korhonen HAU 32,99 4,36 -15,01 10 10 SL
  33 auskel Kiiwi YACATIS KAREELA-GEMMA Karoliina Mäkelä LÄGI         HYL SL
  34 pumi Ilona PUSTAN HELMEN KATAJANMARJA Anne Leivo HAU         HYL SL
  35 borcol Bonney BONE Seppo Aalto TAMMI         HYL SL
  40 espves Fiona Padimas Whos That Girl Minna Borodulin E-HKK         HYL SL
  43 borcol Ruuti PÄÄTTYMÄTÖN TARU Asko Jokinen TSAU         HYL SL

24.3.2019 A agilityrata, maksi 1, kello 9:50, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 21, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Mari Rissanen HI-HA 29,53 4,88 -18,47 0 -18,47 L OIVA
2 60 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 35,43 4,06 -12,57 0 -12,57 L LUVA
3 51 belpat Vilma BLACK MASTER'S NOCTURNAL-INSTANT Päivi Vilkkilä IMPHA 37,15 3,88 -10,85 0 -10,85 L LUVA
4 49 tandog Halti Jättiläisen Eros Theodor Minna Borodulin E-HKK 40,89 3,52 -7,11 0 -7,11 L OIVA
5 69 auskel Pokka Maiskis Basirong Mira Kangas SBCAK 28,34 5,08 -19,66 5 5 L
6 59 borcol Freya Dreaming Of You Pirouette To Mithrandir Karoliina Koskinen LÄGI 31,07 4,63 -16,93 5 5 L
7 54 belpat Laku KUUNSIRPIN BLUE MOON Taina Pennanen LÄGI 43,75 3,29 -4,25 5 5 L
8 55 borcol Hulluhupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander HyKU Ry 27,80 5,18 -20,20 10 10 L
9 66 pitcol Milla MILLAKE'S CINDER CECILIA Sirpa Kuisma TAMMI 61,84 2,33 13,84 10 23,84 L
  46 hovawa Hups SENITA HÜBSCH Niina Sorvari LÄGI         HYL L
  50 weimal Uno Mimmtrix Uno Pia Haltiala LÄGI         HYL L
  52 borcol Gini TRONIC QUEENIE Tiina Räty KIRSUT         HYL L
  53 borcol Roy Shadow Of Aire Once Upon A Time Miro Juhani Mäkelä HI-HA         HYL L
  56 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI         HYL L
  58 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA         HYL L
  61 borcol Jaap PEATDIGGER JAAP Mia Taimi HI-HA         HYL L
  62 borcol Lucky DESPINA FARBAUTI Anne Leivo HAU         HYL L
  63 auspai Gaissa ARDIENTE LUZ TENUE Niina Rissanen HU-PU         HYL SL
  64 borcol Wertti SAUNAJAAKON JOKE Virva Nousiainen-Hiiri RimA         HYL L
  65 borcol Mila SOMETHING LIKE JEOPARDISE IT ALL Teea Mäkelä PIRKU         HYL L
  116 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  

24.3.2019 B agilityrata, pikkumini 1, kello 11:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 jackru Yeni Pikkuveijarin Ninnan Nunna Johanna Harjanne HyKU Ry 42,18 3,41 -5,82 0 -5,82 XS LUVA
2 1 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala KKK 39,89 3,61 -8,11 5 5 XS
3 5 x-rotu wilma WILMAWADELMA lea vierula LEVEK 65,33 2,20 17,33 5 22,33 XS
4 4 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH 70,45 2,04 22,45 10 32,45 XS
  2 popopk Piri Piri-Piri Do Vale Negro Kirsti Helje HyKU Ry         HYL XS
  3 lanhee Rokka MYHEELS MASTERCHEF Mia Flink LÄGI         POIS XS

24.3.2019 B agilityrata, mini 1, kello 11:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI 27,24 5,29 -20,76 0 -20,76 S LUVA
2 15 caiter Arttu TERRILOVES ICE AGE Sanna Tötterman LÄGI 33,95 4,24 -14,05 0 -14,05 S LUVA
3 8 shelam Capo TASKUDYYKKARIN LENNI LENTOKAPTEENI Kirsi Ojanen VEIKK 35,40 4,07 -12,60 5 5 S
4 10 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI 33,47 4,30 -14,53 10 10 S
5 14 brater Carla MONSTEROSA PARONITAR HERMELIN Minna Ahola HSKH 37,45 3,85 -10,55 10 10 S
  13 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL S
  7 lakter Dory BIG LADY'S MICRO-SABOTAGE Maria Leutola HSKH         POIS S

24.3.2019 B agilityrata, medi 1, kello 11:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 14, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 koohon Indi MUSKETTIKOIRAN ÖINEN TÄHTISILMÄ Katarina Lassheikki KKK 27,63 5,21 -20,37 0 -20,37 M LUVA
2 27 espves Ronda BONACHÓN SWEET LADY Tiina Sundholm LÄGI 30,50 4,72 -17,50 0 -17,50 M OIVA
3 29 pumi Pika AKINNAZ XPERIA GO Mirva Komulainen LSKK 35,53 4,05 -12,47 0 -12,47 M LUVA
4 16 auskel Lina WINSURE REAL SUGAR Heli Nikander HI-HA 26,35 5,46 -21,65 5 5 M
5 24 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK 27,66 5,21 -20,34 5 5 M
6 17 shelam Zlatan Kuunhohteen Houkutus Hanne Vallinkoski LÄGI 33,51 4,30 -14,49 5 5 M
7 30 shelam Jeti ONNENPISARAN MUKAVA MESTARI Niina Kaanela ATT 43,04 3,35 -4,96 5 5 M
8 23 walter Sohvi UPOS OUTSHINE Anna Huupponen I-HAH 54,29 2,65 6,29 5 11,29 M
9 28 pyrpap Pyrre SALOKANNEL DAREDEVIL Marja Huovila VEIKK 59,51 2,42 11,51 5 16,51 M
  18 cocspa Lumia LAHJAKAS BRILLIANT Maija Hiekkala LÄGI         HYL M
  19 stbter Isla ZESIRO TWINFLOWER OF GREENLINE Irmeli Westermarck AST         HYL M
  20 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT         HYL M
  21 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH         HYL M
  26 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL M

24.3.2019 B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 11:50, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH 25,99 5,54 -22,01 0 -22,01 SL OIVA
2 40 espves Fiona Padimas Whos That Girl Minna Borodulin E-HKK 31,16 4,62 -16,84 0 -16,84 SL LUVA
3 34 pumi Ilona PUSTAN HELMEN KATAJANMARJA Anne Leivo HAU 31,52 4,57 -16,48 0 -16,48 SL LUVA
4 39 auspai Anki CAPRICOLE GOLD'N GLORY Pirjo Wikström LÄGI 33,24 4,33 -14,76 0 -14,76 SL LUVA
5 32 irlter Melly FARDARRIGH HELL OR HIGH WATER Susanna Timonen VEIKK 38,25 3,76 -9,75 0 -9,75 SL LUVA
6 37 auspai Dot ATTIC ANGEL'S MODESTY BLAISE Veera Korhonen HAU 24,54 5,87 -23,46 5 5 SL
7 35 borcol Bonney BONE Seppo Aalto TAMMI 52,99 2,72 4,99 5 9,99 SL
  36 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY         HYL SL
  41 shelam Milo AMARANTES TWISTED BLUE Ida Heikkilä HSKH         HYL SL
  42 borcol Soma Toberoi Saffron Anna Kaipanen HAU         HYL SL
  43 borcol Ruuti PÄÄTTYMÄTÖN TARU Asko Jokinen TSAU         HYL SL
  33 auskel Kiiwi YACATIS KAREELA-GEMMA Karoliina Mäkelä LÄGI         POIS SL

24.3.2019 B agilityrata, maksi 1, kello 11:50, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 24, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 borcol Hulluhupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander HyKU Ry 23,14 6,22 -24,86 0 -24,86 L OIVA
2 65 borcol Mila SOMETHING LIKE JEOPARDISE IT ALL Teea Mäkelä PIRKU 24,90 5,78 -23,10 0 -23,10 L OIVA
3 116 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU 30,21 4,77 -17,79 0 -17,79 OIVA
4 54 belpat Laku KUUNSIRPIN BLUE MOON Taina Pennanen LÄGI 39,13 3,68 -8,87 0 -8,87 L LUVA
5 69 auskel Pokka Maiskis Basirong Mira Kangas SBCAK 24,34 5,92 -23,66 5 5 L
6 52 borcol Gini TRONIC QUEENIE Tiina Räty KIRSUT 25,18 5,72 -22,82 5 5 L
7 58 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA 29,51 4,88 -18,49 5 5 L
8 68 auspai Pekka Cryptonite Quickmatch Elina Hynninen KKK 29,61 4,86 -18,39 5 5 L
9 50 weimal Uno Mimmtrix Uno Pia Haltiala LÄGI 38,09 3,78 -9,91 5 5 L
10 64 borcol Wertti SAUNAJAAKON JOKE Virva Nousiainen-Hiiri RimA 29,44 4,89 -18,56 10 10 L
11 60 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 36,85 3,91 -11,15 10 10 L
12 51 belpat Vilma BLACK MASTER'S NOCTURNAL-INSTANT Päivi Vilkkilä IMPHA 40,04 3,60 -7,96 20 20 L
13 66 pitcol Milla MILLAKE'S CINDER CECILIA Sirpa Kuisma TAMMI 58,54 2,46 10,54 10 20,54 L
14 63 auspai Gaissa ARDIENTE LUZ TENUE Niina Rissanen HU-PU 54,36 2,65 6,36 15 21,36 SL
  46 hovawa Hups SENITA HÜBSCH Niina Sorvari LÄGI         HYL L
  47 auspai Moritz HELMIVUOREN GNEISSI Virva Kuusi APK         HYL L
  49 tandog Halti Jättiläisen Eros Theodor Minna Borodulin E-HKK         HYL L
  53 borcol Roy Shadow Of Aire Once Upon A Time Miro Juhani Mäkelä HI-HA         HYL L
  56 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI         HYL L
  57 sakpai Kisu Kisu Sanna Söderholm ASKOL         HYL L
  59 borcol Freya Dreaming Of You Pirouette To Mithrandir Karoliina Koskinen LÄGI         HYL L
  61 borcol Jaap PEATDIGGER JAAP Mia Taimi HI-HA         HYL L
  62 borcol Lucky DESPINA FARBAUTI Anne Leivo HAU         HYL L
  67 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Mari Rissanen HI-HA         HYL L

24.3.2019 C hyppyrata, pikkumini 1, kello 13:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 4, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 x-rotu wilma WILMAWADELMA lea vierula LEVEK 58,91 2,51 9,91 0 9,91 XS
2 6 jackru Yeni Pikkuveijarin Ninnan Nunna Johanna Harjanne HyKU Ry 43,41 3,41 -5,59 10 10 XS
  2 popopk Piri Piri-Piri Do Vale Negro Kirsti Helje HyKU Ry         HYL XS
  4 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH         HYL XS
  3 lanhee Rokka MYHEELS MASTERCHEF Mia Flink LÄGI         POIS XS

24.3.2019 C hyppyrata, mini 1, kello 13:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 8, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI 29,70 4,98 -19,30 0 -19,30 S OIVA
2 8 shelam Capo TASKUDYYKKARIN LENNI LENTOKAPTEENI Kirsi Ojanen VEIKK 33,63 4,40 -15,37 5 5 S
3 11 borter Nano HEATHBERRY'S TURN ON A DIME Jaana Lindfors NAS 34,08 4,34 -14,92 10 10 S
4 9 jackru Penny PIKKUVEIJARIN KAUNIS KAAOS Anne Koskela HyKU Ry 38,64 3,83 -10,36 10 10 S
  10 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI         HYL S
  13 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL S
  14 brater Carla MONSTEROSA PARONITAR HERMELIN Minna Ahola HSKH         HYL S
  15 caiter Arttu TERRILOVES ICE AGE Sanna Tötterman LÄGI         HYL S
  7 lakter Dory BIG LADY'S MICRO-SABOTAGE Maria Leutola HSKH         POIS S

24.3.2019 C hyppyrata, medi 1, kello 13:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 5, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 cocspa Lumia LAHJAKAS BRILLIANT Maija Hiekkala LÄGI 33,87 4,37 -15,13 0 -15,13 M LUVA
2 29 pumi Pika AKINNAZ XPERIA GO Mirva Komulainen LSKK 48,62 3,04 -0,38 0 -0,38 M OIVA
3 19 stbter Isla ZESIRO TWINFLOWER OF GREENLINE Irmeli Westermarck AST 41,70 3,55 -7,30 10 10 M
  20 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT         HYL M
  26 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL M
  17 shelam Zlatan Kuunhohteen Houkutus Hanne Vallinkoski LÄGI         POIS M
  22 shelam Vee PARADISEHILL SON OF JEDI-WARRIOR Aino Oikari I-HAH         POIS M
  25 shelam Into MERRY MOONRAY'S SPECIAL EDITION Tiina Saranpää AST         POIS M

24.3.2019 C hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 14:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 8, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH 23,56 6,28 -25,44 0 -25,44 SL OIVA
2 45 meksik Monty Parker Kristiina Jokimies I-HAH 36,73 4,03 -12,27 5 5 SL
3 39 auspai Anki CAPRICOLE GOLD'N GLORY Pirjo Wikström LÄGI 34,24 4,32 -14,76 10 10 SL
  34 pumi Ilona PUSTAN HELMEN KATAJANMARJA Anne Leivo HAU         HYL SL
  36 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY         HYL SL
  41 shelam Milo AMARANTES TWISTED BLUE Ida Heikkilä HSKH         HYL SL
  43 borcol Ruuti PÄÄTTYMÄTÖN TARU Asko Jokinen TSAU         HYL SL
  44 borcol Hope PEATDIGGER PINKY Jenni Piirto LÄGI         HYL SL
  33 auskel Kiiwi YACATIS KAREELA-GEMMA Karoliina Mäkelä LÄGI         POIS SL

24.3.2019 C hyppyrata, maksi 1, kello 14:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 15, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 116 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU 23,39 6,33 -25,61 0 -25,61 OIVA
2 66 pitcol Milla MILLAKE'S CINDER CECILIA Sirpa Kuisma TAMMI 48,05 3,08 -0,95 0 -0,95 L LUVA
3 54 belpat Laku KUUNSIRPIN BLUE MOON Taina Pennanen LÄGI 36,00 4,11 -13,00 5 5 L
4 61 borcol Jaap PEATDIGGER JAAP Mia Taimi HI-HA 31,43 4,71 -17,57 10 10 L
5 51 belpat Vilma BLACK MASTER'S NOCTURNAL-INSTANT Päivi Vilkkilä IMPHA 33,17 4,46 -15,83 10 10 L
6 48 labnou Myy JUMMI-JAMMIN LAGERTHA Katja Taskinen TSAU 41,74 3,55 -7,26 20 20 L
  47 auspai Moritz HELMIVUOREN GNEISSI Virva Kuusi APK         HYL L
  52 borcol Gini TRONIC QUEENIE Tiina Räty KIRSUT         HYL L
  53 borcol Roy Shadow Of Aire Once Upon A Time Miro Juhani Mäkelä HI-HA         HYL L
  57 sakpai Kisu Kisu Sanna Söderholm ASKOL         HYL L
  60 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL L
  62 borcol Lucky DESPINA FARBAUTI Anne Leivo HAU         HYL L
  63 auspai Gaissa ARDIENTE LUZ TENUE Niina Rissanen HU-PU         HYL SL
  64 borcol Wertti SAUNAJAAKON JOKE Virva Nousiainen-Hiiri RimA         HYL L
  68 auspai Pekka Cryptonite Quickmatch Elina Hynninen KKK         HYL L
  59 borcol Freya Dreaming Of You Pirouette To Mithrandir Karoliina Koskinen LÄGI         POIS L
  65 borcol Mila SOMETHING LIKE JEOPARDISE IT ALL Teea Mäkelä PIRKU         POIS L

24.3.2019 C hyppyrata, pikkumini 2, kello 15:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 1, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 chihul Milo TÄHTITAIAN KATUJEN KINGI Laura Myllylä TSAU 48,32 3,31 0,32 0 0,32 XS
  70 chihul Iita Ziraline's Super Survivor Titta Lähdesmäki I-HAH         POIS XS
  71 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH         POIS XS

24.3.2019 C hyppyrata, mini 2, kello 15:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 mittel Nipsu Hulmukan Oili Mira Kalliovaara LÄGI 48,56 3,29 1,56 0 1,56 S
2 77 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 49,92 3,21 2,92 5 7,92 S
  74 kääpin Jäck AURRA SING VERSUS Katja Nieminen ATT         HYL S
  75 shelam Bella LINNAISTEN GOLDEN GIFT OF LOVE Camilla Ahokas AST         HYL S
  80 kääpin Dana Rytmiryhmän Clawdeen Wolf Oona Haikonen LAU         HYL S
  76 parson Biitti Pitmywits Let The Beat Go On Emmi Hautala TSAU         POIS S

24.3.2019 C hyppyrata, medi 2, kello 15:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI 42,86 3,73 -4,14 0 -4,14 M LUVA
2 93 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Katja Taskinen TSAU 37,12 4,31 -9,88 5 5 M
3 81 shelam RASMUS Snowpaw Baritone Man Katja Taskinen TSAU 39,48 4,05 -7,52 5 5 M
4 87 schape Emmi LANDEPAUKUN EKSOOTTINEN EMMIINA tarja hämäläinen HAU 52,28 3,06 5,28 0 5,28 M
5 89 koohon Vili TARLATAN PARTHENOCISSUS Lotta Koski HAU 69,50 2,30 22,50 15 37,50 M
  84 vehter Hulda Wheatstone Udine Sanna-Maari Laine AST         HYL M
  86 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI         HYL M
  90 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         HYL M
  91 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH         HYL M

24.3.2019 C hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 15:30, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 5, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 auskel Tove MAISKIS BARUNDA Mira Kangas HAU 37,83 4,23 -7,17 0 -7,17 SL LUVA
2 100 lagrom Sampo NAMBERVAN SARNO Sirpa Saari SLAGO 44,45 3,60 -0,55 0 -0,55 SL
3 94 lagrom Irma NAMBERVAN UNDOMIEL Sirpa Saari SLAGO 45,35 3,53 0,35 0 0,35 SL
  95 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL SL
  97 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL SL

24.3.2019 C hyppyrata, maksi 2, kello 15:30, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 12, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT 38,08 4,20 -6,92 10 10 L
2 101 airter Viiru BORDER ROCK'S BETTY BOOP Matti Siltala LÄGI 59,45 2,69 14,45 5 19,45 L
3 115 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA 39,85 4,02 -5,15 20 20 L
4 102 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA 41,20 3,88 -3,80 20 20 L
5 103 lyhcol Poju DALIMATTAS PLAY TIME Johanna Alatalo LÄGI 58,41 2,74 13,41 10 23,41 L
  105 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW         HYL L
  107 novnou Nova SIIPIVEIKON VAHVA VAINU Tiia Hämäläinen AST         HYL L
  108 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD         HYL L
  110 suusna Armi GITEAS KERRIE Birgitta Harju IMPHA         HYL L
  112 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW         HYL L
  113 borcol Danko KETSCHKER MY HARRY Heidi Tolonen LÄGI         HYL L
  114 borcol Vito LITTLE STEP'S VISION Tea Hirvonen HEILU         HYL L

24.3.2019 B agilityrata, pikkumini 2, kello 16:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 2, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 chihul Milo TÄHTITAIAN KATUJEN KINGI Laura Myllylä TSAU 65,00 2,86 8,00 10 18,00 XS
  73 lanhee Kerttu Peikkonevan Loch Arail Heli Roström ATT         HYL XS
  70 chihul Iita Ziraline's Super Survivor Titta Lähdesmäki I-HAH         POIS XS
  71 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH         POIS XS

24.3.2019 B agilityrata, mini 2, kello 16:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 shelam Bella LINNAISTEN GOLDEN GIFT OF LOVE Camilla Ahokas AST 42,19 4,41 -13,81 0 -13,81 S LUVA
2 77 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 58,24 3,19 2,24 0 2,24 S
  74 kääpin Jäck AURRA SING VERSUS Katja Nieminen ATT         HYL S
  78 mittel Nipsu Hulmukan Oili Mira Kalliovaara LÄGI         HYL S
  79 parson Cindy Viininvartijan Cindy ulla ruotanen-harjunpää KIRSUT         HYL S
  80 kääpin Dana Rytmiryhmän Clawdeen Wolf Oona Haikonen LAU         HYL S
  76 parson Biitti Pitmywits Let The Beat Go On Emmi Hautala TSAU         POIS S

24.3.2019 B agilityrata, medi 2, kello 16:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 12, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 shelam Näppärä KARION VALENTINE'S BRIDAL Jenni Ahtola-Robles ATT 48,84 3,81 -7,16 0 -7,16 M LUVA
2 87 schape Emmi LANDEPAUKUN EKSOOTTINEN EMMIINA tarja hämäläinen HAU 59,87 3,11 3,87 0 3,87 M
3 86 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI 43,42 4,28 -12,58 5 5 M
4 92 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI 54,46 3,42 -1,54 5 5 M
5 81 shelam RASMUS Snowpaw Baritone Man Saija Mustonen LAW 49,82 3,73 -6,18 10 10 M
6 82 koohon Vili TARLATAN PARTHENOCISSUS Ilona Koski AST 68,90 2,70 12,90 5 17,90 M
  83 cocspa Iines Frozen Riverdance Kaisa Sinimaa RimA         HYL M
  84 vehter Hulda Wheatstone Udine Sanna-Maari Laine AST         HYL M
  85 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH         HYL M
  90 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         HYL M
  91 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH         HYL M
  93 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Saija Mustonen LAW         HYL M

24.3.2019 B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 17:10, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 7, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 lagrom Irma NAMBERVAN UNDOMIEL Sirpa Saari SLAGO 54,64 3,40 -0,36 0 -0,36 SL OIVA
2 100 lagrom Sampo NAMBERVAN SARNO Sirpa Saari SLAGO 47,66 3,90 -7,34 5 5 SL
3 96 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 40,61 4,58 -14,39 10 10 SL
  95 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL SL
  97 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL SL
  98 auskel Tove MAISKIS BARUNDA Nea Kangas HAU         HYL SL
  99 engspa Penni DINGOLINA'S YOU WAIT I FETCH Johanna Järviniemi LÄGI         HYL SL

24.3.2019 B agilityrata, maksi 2, kello 17:10, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 15, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 103 lyhcol Poju DALIMATTAS PLAY TIME Johanna Alatalo LÄGI 66,13 2,81 11,13 5 16,13 L
  101 airter Viiru BORDER ROCK'S BETTY BOOP Matti Siltala LÄGI         HYL L
  102 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL L
  104 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA         HYL L
  105 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW         HYL L
  106 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL L
  107 novnou Nova SIIPIVEIKON VAHVA VAINU Tiia Hämäläinen AST         HYL L
  108 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD         HYL L
  109 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL L
  110 suusna Armi GITEAS KERRIE Birgitta Harju IMPHA         HYL L
  111 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari VEIKK         HYL L
  112 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW         HYL L
  113 borcol Danko KETSCHKER MY HARRY Heidi Tolonen LÄGI         HYL L
  114 borcol Vito LITTLE STEP'S VISION Tea Hirvonen HEILU         HYL L
  115 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA         HYL L

24.3.2019 A agilityrata, pikkumini 2, kello 18:10, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 2, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  72 chihul Milo TÄHTITAIAN KATUJEN KINGI Laura Myllylä TSAU         HYL XS
  73 lanhee Kerttu Peikkonevan Loch Arail Heli Roström ATT         HYL XS
  70 chihul Iita Ziraline's Super Survivor Titta Lähdesmäki I-HAH         POIS XS

24.3.2019 A agilityrata, mini 2, kello 18:10, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 51,91 3,27 1,91 0 1,91 S
2 80 kääpin Dana Rytmiryhmän Clawdeen Wolf Oona Haikonen LAU 53,99 3,15 3,99 15 18,99 S
3 78 mittel Nipsu Hulmukan Oili Mira Kalliovaara LÄGI 65,67 2,59 15,67 5 20,67 S
  79 parson Cindy Viininvartijan Cindy ulla ruotanen-harjunpää KIRSUT         HYL S
  76 parson Biitti Pitmywits Let The Beat Go On Emmi Hautala TSAU         POIS S

24.3.2019 A agilityrata, medi 2, kello 18:10, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 shelam Näppärä KARION VALENTINE'S BRIDAL Jenni Ahtola-Robles ATT 47,29 3,59 -2,71 0 -2,71 M OIVA
2 91 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH 54,17 3,14 4,17 10 14,17 M
3 87 schape Emmi LANDEPAUKUN EKSOOTTINEN EMMIINA tarja hämäläinen HAU 61,03 2,79 11,03 5 16,03 M
4 82 koohon Vili TARLATAN PARTHENOCISSUS Ilona Koski AST 63,33 2,68 13,33 5 18,33 M
  83 cocspa Iines Frozen Riverdance Kaisa Sinimaa RimA         HYL M
  85 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH         HYL M
  86 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI         HYL M
  92 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI         HYL M

24.3.2019 A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 18:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 7, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 lagrom Sampo NAMBERVAN SARNO Sirpa Saari SLAGO 47,91 3,55 -1,09 0 -1,09 SL OIVA
  94 lagrom Irma NAMBERVAN UNDOMIEL Sirpa Saari SLAGO         HYL SL
  95 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL SL
  96 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL SL
  97 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL SL
  98 auskel Tove MAISKIS BARUNDA Nea Kangas HAU         HYL SL
  99 engspa Penni DINGOLINA'S YOU WAIT I FETCH Johanna Järviniemi LÄGI         HYL SL

24.3.2019 A agilityrata, maksi 2, kello 18:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 11, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 104 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA 38,93 4,37 -10,07 5 5 L
2 108 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD 44,60 3,81 -4,40 5 5 L
3 114 borcol Vito LITTLE STEP'S VISION Tea Hirvonen HEILU 44,38 3,83 -4,62 10 10 L
4 110 suusna Armi GITEAS KERRIE Birgitta Harju IMPHA 55,97 3,04 6,97 10 16,97 L
5 101 airter Viiru BORDER ROCK'S BETTY BOOP Matti Siltala LÄGI 66,32 2,56 17,32 0 17,32 L
6 103 lyhcol Poju DALIMATTAS PLAY TIME Johanna Alatalo LÄGI 73,74 2,31 24,74 5 29,74 L
  105 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW         HYL L
  106 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL L
  109 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL L
  111 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari VEIKK         HYL L
  113 borcol Danko KETSCHKER MY HARRY Heidi Tolonen LÄGI         HYL L
  102 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         POIS L
  112 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW         POIS L
  115 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA         POIS L