Kilpailu 28.9.2019, paikka Pysäkkitie 5, 08680 Lohja , järjestäjä LÄNSI-UUDENMAAN AGILITYHARRASTAJAT

[A Medi 3] [B Medi 3] [C Medi 3] [C Mini 3] [C Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Pikkumini 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, medi 3, kello 9:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 32, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 43,42 4,38 -6,58 0 -6,58  
2 42 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA 44,25 4,29 -5,75 0 -5,75  
3 26 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 44,56 4,26 -5,44 0 -5,44  
4 14 borcol Bessy Aisknekht Everytime the Best Svetlana Tumanova (RUS) 44,84 4,24 -5,16 0 -5,16  
5 43 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI 46,01 4,13 -3,99 0 -3,99  
6 22 espves Bablo Gotcha Freestyler Mika Kangas HAU 47,21 4,02 -2,79 0 -2,79  
7 8 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry 47,39 4,01 -2,61 5 5  
8 1 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI 52,63 3,61 2,63 5 7,63  
9 9 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU 45,12 4,21 -4,88 10 10  
10 7 pumi Justiina NOISY DOG'S FADETTE Carita Friberg MÄNTS 55,28 3,44 5,28 5 10,28  
11 23 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH 53,44 3,56 3,44 15 18,44  
  2 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  3 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  4 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK         HYL  
  5 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH         HYL  
  12 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Anne Huittinen PIRKU         HYL  
  13 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  17 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU         HYL  
  21 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  25 espves Räyhä Ärjylä Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  28 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  29 kesvil Papu Blackrainbow Jasmin Vesalainen HI-HA         HYL  
  30 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  31 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  32 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  35 shelam RASMUS Snowpaw Baritone Man Katja Taskinen TSAU         HYL  
  36 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  37 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  41 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK         HYL  
  45 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  46 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen I-HAH         HYL  
  48 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Katja Taskinen TSAU         HYL  
  24 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen BAT         POIS  
  33 shelam AMANDA MERRY MOONRAY'S PRIMA PRADA Riitta Salo BAT         POIS  
  38 kesvil Rio Jumparound Are You Ready Annina Aula JAU         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 10:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 44, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI 39,03 5,43 -16,97 0 -16,97  
2 12 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Anne Huittinen PIRKU 40,28 5,26 -15,72 0 -15,72  
3 24 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen BAT 40,62 5,22 -15,38 0 -15,38  
4 14 borcol Bessy Aisknekht Everytime the Best Svetlana Tumanova (RUS) 42,22 5,02 -13,78 0 -13,78  
5 17 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU 43,72 4,85 -12,28 0 -12,28  
6 22 espves Bablo Gotcha Freestyler Mika Kangas HAU 48,17 4,40 -7,83 0 -7,83  
7 46 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen I-HAH 48,44 4,38 -7,56 0 -7,56  
8 15 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 40,01 5,30 -15,99 5 5  
9 29 kesvil Papu Blackrainbow Jasmin Vesalainen HI-HA 41,40 5,12 -14,60 5 5  
10 9 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU 42,60 4,98 -13,40 5 5  
11 8 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry 47,33 4,48 -8,67 5 5  
12 23 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH 47,41 4,47 -8,59 5 5  
13 27 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH 48,09 4,41 -7,91 5 5  
14 7 pumi Justiina NOISY DOG'S FADETTE Carita Friberg MÄNTS 56,19 3,77 0,19 5 5,19  
15 16 mittel Nuka Powwi Röpön Riemun Ritari Tiia Kyyriäinen SAWON 56,25 3,77 0,25 5 5,25  
16 2 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH 42,24 5,02 -13,76 10 10  
17 20 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU 42,51 4,99 -13,49 10 10  
18 42 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA 43,17 4,91 -12,83 10 10  
19 5 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 48,11 4,41 -7,89 10 10  
20 21 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA 49,57 4,28 -6,43 10 10  
21 36 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH 50,55 4,19 -5,45 10 10  
22 3 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 46,80 4,53 -9,20 15 15  
23 39 shelam Aiko CELEBREN CARMONA Anna Laulajainen HAU 57,79 3,67 1,79 15 16,79  
  1 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI         HYL  
  4 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK         HYL  
  6 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola LÄGI         HYL  
  10 shelam Exe PIKKUPAIMENEN ODE TO EXCELLENCE Katri Soinne ATD         HYL  
  11 espves Caja CARAYDAN TROMBA Sonja Paavola ATT         HYL  
  13 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  18 kromfo Cinco Krumme Furche Festina Lente Annariina Kulmala FPUKO         HYL  
  19 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI         HYL  
  25 espves Räyhä Ärjylä Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  26 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  30 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  31 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  32 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  34 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  35 shelam RASMUS Snowpaw Baritone Man Katja Taskinen TSAU         HYL  
  40 kromfo Zooka BEDUAR'S ALEA IACTA EST Annariina Kulmala FPUKO         HYL  
  41 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK         HYL  
  43 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  45 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  47 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST         HYL  
  48 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Katja Taskinen TSAU         HYL  
  28 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         POIS  
  33 shelam AMANDA MERRY MOONRAY'S PRIMA PRADA Riitta Salo BAT         POIS  
  38 kesvil Rio Jumparound Are You Ready Annina Aula JAU         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 11:20, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 41, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 37,92 5,43 -13,08 0 -13,08  
2 15 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 38,75 5,32 -12,25 0 -12,25  
3 12 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Anne Huittinen PIRKU 38,80 5,31 -12,20 0 -12,20  
4 29 kesvil Papu Blackrainbow Jasmin Vesalainen HI-HA 38,99 5,28 -12,01 0 -12,01  
5 20 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU 39,03 5,28 -11,97 0 -11,97  
6 14 borcol Bessy Aisknekht Everytime the Best Svetlana Tumanova (RUS) 39,60 5,20 -11,40 0 -11,40  
7 24 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen BAT 39,67 5,19 -11,33 0 -11,33  
8 5 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 40,35 5,11 -10,65 0 -10,65  
9 42 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA 40,88 5,04 -10,12 0 -10,12  
10 22 espves Bablo Gotcha Freestyler Mika Kangas HAU 44,33 4,65 -6,67 0 -6,67  
11 8 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry 46,02 4,48 -4,98 0 -4,98  
12 10 shelam Exe PIKKUPAIMENEN ODE TO EXCELLENCE Katri Soinne ATD 52,09 3,95 1,09 0 1,09  
13 17 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU 38,79 5,31 -12,21 5 5  
14 45 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 41,29 4,99 -9,71 5 5  
15 32 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen VESIK 41,96 4,91 -9,04 5 5  
16 41 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK 45,23 4,55 -5,77 10 10  
17 23 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH 46,67 4,41 -4,33 15 15  
  2 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  3 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  4 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK         HYL  
  6 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola LÄGI         HYL  
  7 pumi Justiina NOISY DOG'S FADETTE Carita Friberg MÄNTS         HYL  
  9 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU         HYL  
  11 espves Caja CARAYDAN TROMBA Sonja Paavola ATT         HYL  
  13 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  16 mittel Nuka Powwi Röpön Riemun Ritari Tiia Kyyriäinen SAWON         HYL  
  18 kromfo Cinco Krumme Furche Festina Lente Annariina Kulmala FPUKO         HYL  
  19 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI         HYL  
  21 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  25 espves Räyhä Ärjylä Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  26 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  27 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH         HYL  
  30 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  34 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  37 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  39 shelam Aiko CELEBREN CARMONA Anna Laulajainen HAU         HYL  
  40 kromfo Zooka BEDUAR'S ALEA IACTA EST Annariina Kulmala FPUKO         HYL  
  43 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  44 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         HYL  
  46 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen I-HAH         HYL  
  47 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST         HYL  
  1 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI         POIS  
  38 kesvil Rio Jumparound Are You Ready Annina Aula JAU         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 12:10, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 33, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 86 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI 38,43 5,36 -12,57 0 -12,57  
2 53 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW 41,21 5,00 -9,79 0 -9,79  
3 74 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander HyKU Ry 41,61 4,95 -9,39 0 -9,39  
4 87 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi HSKH 42,67 4,83 -8,33 0 -8,33  
5 66 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh LAW 42,82 4,81 -8,18 0 -8,18  
6 72 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT 48,72 4,23 -2,28 0 -2,28  
7 49 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK 49,66 4,15 -1,34 0 -1,34  
8 59 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 50,56 4,07 -0,44 0 -0,44  
9 67 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA 39,34 5,24 -11,66 5 5  
10 81 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 46,35 4,44 -4,65 5 5  
11 77 mittel Edi KUJEEN EDVIN Sara Hagqvist LÄGI 49,30 4,18 -1,70 5 5  
12 61 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 52,21 3,95 1,21 5 6,21  
13 83 shelam Eeni GOLDEN ROSE ALL OF MY HEART Katri Soinne ATD 53,33 3,86 2,33 10 12,33  
14 50 mittel Eetu BLACKBAGHEERA'S MAN OF MY DREAMS Tiia Kyyriäinen SAWON 58,81 3,50 7,81 5 12,81  
  52 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI         HYL  
  54 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         HYL  
  55 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI         HYL  
  56 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI         HYL  
  57 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  
  58 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia KSSK         HYL  
  60 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  62 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  
  63 lägpys Dodii Kompiaisen Doktorin Erikoinen Niina Halonen KOTKA         HYL  
  64 parson Rosa Bravefellow Roselia Annamaria Ristimäki RAUMA         HYL  
  65 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  70 kääsna Lyyli Darya's Lovely Lucy Janette Lindholm BAT         HYL  
  71 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI         HYL  
  75 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  76 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT         HYL  
  78 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  79 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  80 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  85 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  68 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         POIS  
  69 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen VEIKK         POIS  
  82 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 3, kello 13:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 16, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 kääpin Moona TINY DRAGON'S MIDNIGHT MIMOSA Miina Hakala HSKK 42,81 4,81 -8,19 0 -8,19  
2 93 x-rotu Mörkö Mörkö Maria Nystén MÄNTS 42,84 4,81 -8,16 0 -8,16  
3 92 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander HyKU Ry 43,77 4,71 -7,23 0 -7,23  
4 90 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI 48,69 4,23 -2,31 0 -2,31  
5 89 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 49,31 4,18 -1,69 0 -1,69  
6 101 toyvil Stella Executive Marmalade Elena Asikainen I-HAH 51,23 4,02 0,23 0 0,23  
7 96 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala KKK 53,17 3,87 2,17 0 2,17  
8 88 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU 54,47 3,78 3,47 0 3,47  
9 102 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 52,89 3,89 1,89 5 6,89  
10 98 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI 59,04 3,49 8,04 5 13,04  
11 94 bicfri Hilma Yaluky's That's Not My Name Heidi Piiroinen AGRY 62,45 3,30 11,45 5 16,45  
  91 papill Aksu Apollon Niina Nurmi FPUKO         HYL  
  95 phalen Sansa Thingummy's Lovely Hecate Jaana Salonen KAT         HYL  
  99 jackru Aada Pepperinos Mocha Mint Anna Kaipanen HAU         HYL  
  103 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  104 papill Dita Afrodite Niina Nurmi FPUKO         HYL  

B agilityrata, mini 3, kello 13:35, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 35, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 86 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI 42,20 5,00 -13,80 0 -13,80  
2 74 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander HyKU Ry 45,98 4,59 -10,02 0 -10,02  
3 81 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 46,93 4,50 -9,07 0 -9,07  
4 66 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh LAW 47,52 4,44 -8,48 0 -8,48  
5 87 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi HSKH 48,68 4,33 -7,32 0 -7,32  
6 62 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH 49,16 4,29 -6,84 0 -6,84  
7 55 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI 43,22 4,88 -12,78 5 5  
8 63 lägpys Dodii Kompiaisen Doktorin Erikoinen Niina Halonen KOTKA 48,39 4,36 -7,61 5 5  
9 73 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas NAS 49,71 4,24 -6,29 5 5  
10 65 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 53,88 3,92 -2,12 5 5  
11 49 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK 54,21 3,89 -1,79 5 5  
12 51 mittel NALA ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH 57,39 3,68 1,39 5 6,39  
13 60 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Cajsa Nummelin LÄGI 47,96 4,40 -8,04 10 10  
14 84 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH 56,36 3,74 0,36 15 15,36  
15 56 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI 66,79 3,16 10,79 5 15,79  
16 72 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT 62,51 3,38 6,51 10 16,51  
  52 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI         HYL  
  53 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW         HYL  
  54 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         HYL  
  57 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  
  58 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia KSSK         HYL  
  59 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU         HYL  
  61 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH         HYL  
  64 parson Rosa Bravefellow Roselia Annamaria Ristimäki RAUMA         HYL  
  67 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA         HYL  
  70 kääsna Lyyli Darya's Lovely Lucy Janette Lindholm BAT         HYL  
  71 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI         HYL  
  75 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  76 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT         HYL  
  77 mittel Edi KUJEEN EDVIN Sara Hagqvist LÄGI         HYL  
  78 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  79 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  80 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  83 shelam Eeni GOLDEN ROSE ALL OF MY HEART Katri Soinne ATD         HYL  
  85 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  68 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         POIS  
  69 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen VEIKK         POIS  
  82 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         POIS  

B agilityrata, pikkumini 3, kello 14:30, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 14, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 kääpin Moona TINY DRAGON'S MIDNIGHT MIMOSA Miina Hakala HSKK 47,26 4,46 -8,74 0 -8,74  
2 90 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI 52,61 4,01 -3,39 0 -3,39  
3 89 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 57,71 3,66 1,71 0 1,71  
4 101 toyvil Stella Executive Marmalade Elena Asikainen I-HAH 58,28 3,62 2,28 0 2,28  
5 92 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander HyKU Ry 49,72 4,24 -6,28 5 5  
6 100 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Nikolai Niemi VEIKK 52,91 3,99 -3,09 5 5  
7 96 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala KKK 61,24 3,45 5,24 0 5,24  
8 98 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI 62,30 3,39 6,30 10 16,30  
9 104 papill Dita Afrodite Niina Nurmi FPUKO 68,78 3,07 12,78 5 17,78  
10 88 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU 67,53 3,12 11,53 15 26,53  
  93 x-rotu Mörkö Mörkö Maria Nystén MÄNTS         HYL  
  94 bicfri Hilma Yaluky's That's Not My Name Heidi Piiroinen AGRY         HYL  
  95 phalen Sansa Thingummy's Lovely Hecate Jaana Salonen KAT         HYL  
  103 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  99 jackru Aada Pepperinos Mocha Mint Anna Kaipanen HAU         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 15:10, tuomari Mika Kangas, koirakoita 28, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh LAW 44,35 4,44 -9,65 0 -9,65  
2 63 lägpys Dodii Kompiaisen Doktorin Erikoinen Niina Halonen KOTKA 47,20 4,17 -6,80 0 -6,80  
3 57 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI 47,43 4,15 -6,57 0 -6,57  
4 65 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 48,66 4,05 -5,34 0 -5,34  
5 52 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 50,25 3,92 -3,75 0 -3,75  
6 74 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander HyKU Ry 43,52 4,53 -10,48 5 5  
7 73 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas NAS 46,86 4,20 -7,14 5 5  
8 49 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK 53,10 3,71 -0,90 5 5  
9 70 kääsna Lyyli Darya's Lovely Lucy Janette Lindholm BAT 54,69 3,60 0,69 5 5,69  
10 51 mittel NALA ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH 54,87 3,59 0,87 5 5,87  
11 50 mittel Eetu BLACKBAGHEERA'S MAN OF MY DREAMS Tiia Kyyriäinen SAWON 61,25 3,22 7,25 10 17,25  
  53 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW         HYL  
  58 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia KSSK         HYL  
  60 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  61 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH         HYL  
  62 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  
  71 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI         HYL  
  72 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT         HYL  
  75 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  76 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT         HYL  
  78 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  79 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  80 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  83 shelam Eeni GOLDEN ROSE ALL OF MY HEART Katri Soinne ATD         HYL  
  84 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL  
  85 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  86 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI         HYL  
  87 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi HSKH         HYL  
  54 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         POIS  
  67 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA         POIS  
  69 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen VEIKK         POIS  
  82 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         POIS  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 15:55, tuomari Mika Kangas, koirakoita 12, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Nikolai Niemi VEIKK 45,84 4,30 -8,16 0 -8,16  
2 94 bicfri Hilma Yaluky's That's Not My Name Heidi Piiroinen AGRY 51,44 3,83 -2,56 0 -2,56  
3 89 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 53,31 3,70 -0,69 5 5  
4 104 papill Dita Afrodite Niina Nurmi FPUKO 67,08 2,94 13,08 0 13,08  
5 91 papill Aksu Apollon Niina Nurmi FPUKO 79,13 2,49 25,13 10 35,13  
  88 toyvil Skippy Kartanon Kruunu Zicco Iota Kirsi Hytinantti HAU         HYL  
  90 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  93 x-rotu Mörkö Mörkö Maria Nystén MÄNTS         HYL  
  95 phalen Sansa Thingummy's Lovely Hecate Jaana Salonen KAT         HYL  
  96 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala KKK         HYL  
  97 kääpin Moona TINY DRAGON'S MIDNIGHT MIMOSA Miina Hakala HSKK         HYL  
  103 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  99 jackru Aada Pepperinos Mocha Mint Anna Kaipanen HAU         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 16:15, tuomari Mika Kangas, koirakoita 13, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 121 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 39,15 5,03 -11,85 0 -11,85  
2 111 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola ATT 41,94 4,70 -9,06 0 -9,06  
3 122 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 43,29 4,55 -7,71 5 5  
4 113 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen KIRSUT 53,52 3,68 2,52 5 7,52  
  105 schape Kuje PUUPARRAN BEN Sanni Ahanen RFF         HYL  
  106 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki NAS         HYL  
  110 auskel Selma Cefeus Yaselma Ii Jutta Casen KKK         HYL  
  112 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  114 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  115 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU         HYL  
  116 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  119 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  120 novnou Pablo Höpöhännän American Wonder Outi Perkiömäki LÄGI         HYL  
  108 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         POIS  
  109 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika suominen NAS         POIS  
  117 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 16:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 45, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 154 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen PAGIS 37,17 5,30 -13,83 0 -13,83  
2 153 belpam Teri Tämä On Juhlavieras Mari Alajääski KOTKA 45,67 4,31 -5,33 0 -5,33  
3 166 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU 46,54 4,23 -4,46 0 -4,46  
4 148 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 48,71 4,04 -2,29 0 -2,29 SERT-A
5 145 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta RFF 37,50 5,25 -13,50 5 5  
6 126 borcol Loke LIN ON ME Svetlana Tumanova   39,47 4,99 -11,53 5 5  
7 128 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 43,93 4,48 -7,07 5 5  
8 165 borcol Geisha SOMETHING LIKE JEWELRY PRINCESS Maarit Merilä RFF 45,95 4,29 -5,05 5 5  
9 130 borcol JET EVANGELION Marina Sergeeva   42,22 4,67 -8,78 10 10  
10 141 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil LÄGI 57,21 3,44 6,21 15 21,21  
11 163 novnou Nova SIIPIVEIKON VAHVA VAINU Tiia Hämäläinen AST 62,14 3,17 11,14 20 31,14  
  123 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  124 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         HYL  
  127 borcol Di LITTLE STEP'S WENDY Kati Immonen PAGIS         HYL  
  129 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL  
  131 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW         HYL  
  132 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen LÄGI         HYL  
  133 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         HYL  
  134 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  135 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL  
  136 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  137 borcol Gava Ravlundha Lady Tiia Hämäläinen AST         HYL  
  138 borcol Hupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander HyKU Ry         HYL  
  139 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  140 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen BAT         HYL  
  142 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT         HYL  
  143 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  144 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  146 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  147 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL  
  150 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu         HYL  
  151 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  152 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  156 borcol Raika Määtilan Revontuli Mari Grönmark LÄGI         HYL  
  157 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku HAU         HYL  
  159 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  160 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  161 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  162 borcol Vire FIRE INSPIRED EYES ON YOU Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  164 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS         HYL  
  167 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  168 borcol Gwen North Hill Gwen Sanni Husso LÄGI         HYL  
  169 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK         HYL  
  170 borcol Mila SOMETHING LIKE JEOPARDISE IT ALL Teea Mäkelä PIRKU         HYL  
  171 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  149 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola TASSU         POIS  
  155 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 17:55, tuomari Mika Kangas, koirakoita 14, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 111 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola ATT 41,08 4,80 -9,92 0 -9,92  
2 113 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen KIRSUT 49,64 3,97 -1,36 0 -1,36  
3 112 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 42,40 4,65 -8,60 5 5  
4 122 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 42,53 4,63 -8,47 15 15  
5 119 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 45,85 4,30 -5,15 15 15  
6 118 novnou Iisi Nitric Slow 'n' Easy Sarita Saarela BAT 61,01 3,23 10,01 10 20,01  
  105 schape Kuje PUUPARRAN BEN Sanni Ahanen RFF         HYL  
  106 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki NAS         HYL  
  110 auskel Selma Cefeus Yaselma Ii Jutta Casen KKK         HYL  
  114 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  115 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU         HYL  
  116 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  120 novnou Pablo Höpöhännän American Wonder Outi Perkiömäki LÄGI         HYL  
  121 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  108 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         POIS  
  109 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika suominen NAS         POIS  
  117 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 18:20, tuomari Mika Kangas, koirakoita 46, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 134 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU 38,16 5,16 -12,84 0 -12,84  
2 125 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 41,75 4,72 -9,25 0 -9,25  
3 130 borcol JET EVANGELION Marina Sergeeva   42,74 4,61 -8,26 0 -8,26 SERT-A
4 164 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS 43,90 4,49 -7,10 0 -7,10  
5 144 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 44,77 4,40 -6,23 0 -6,23  
6 153 belpam Teri Tämä On Juhlavieras Mari Alajääski KOTKA 44,85 4,39 -6,15 0 -6,15  
7 131 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW 45,52 4,33 -5,48 0 -5,48  
8 157 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku HAU 48,76 4,04 -2,24 0 -2,24  
9 154 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen PAGIS 36,87 5,34 -14,13 5 5  
10 127 borcol Di LITTLE STEP'S WENDY Kati Immonen PAGIS 38,56 5,11 -12,44 5 5  
11 167 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 39,38 5,00 -11,62 5 5  
12 151 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 42,81 4,60 -8,19 5 5  
13 152 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 45,52 4,33 -5,48 5 5  
14 143 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 45,77 4,30 -5,23 5 5  
15 158 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 46,06 4,28 -4,94 5 5  
16 142 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT 52,91 3,72 1,91 5 6,91  
17 145 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta RFF 40,40 4,88 -10,60 10 10  
18 150 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu 40,44 4,87 -10,56 10 10  
19 129 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS 45,68 4,31 -5,32 10 10  
20 148 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 54,78 3,60 3,78 10 13,78  
  123 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  124 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         HYL  
  126 borcol Loke LIN ON ME Svetlana Tumanova           HYL  
  128 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  133 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         HYL  
  135 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL  
  136 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  137 borcol Gava Ravlundha Lady Tiia Hämäläinen AST         HYL  
  138 borcol Hupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander HyKU Ry         HYL  
  139 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  140 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen BAT         HYL  
  141 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil LÄGI         HYL  
  146 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  147 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL  
  156 borcol Raika Määtilan Revontuli Mari Grönmark LÄGI         HYL  
  159 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  160 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  161 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  162 borcol Vire FIRE INSPIRED EYES ON YOU Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  163 novnou Nova SIIPIVEIKON VAHVA VAINU Tiia Hämäläinen AST         HYL  
  165 borcol Geisha SOMETHING LIKE JEWELRY PRINCESS Maarit Merilä RFF         HYL  
  166 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU         HYL  
  168 borcol Gwen North Hill Gwen Sanni Husso LÄGI         HYL  
  169 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK         HYL  
  170 borcol Mila SOMETHING LIKE JEOPARDISE IT ALL Teea Mäkelä PIRKU         HYL  
  171 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  132 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen LÄGI         POIS  
  149 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola TASSU         POIS  
  155 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 19:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 13, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 122 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 35,04 5,08 -9,96 0 -9,96  
2 114 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 41,06 4,34 -3,94 5 5  
3 106 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki NAS 43,43 4,10 -1,57 10 10  
4 107 novnou Mila IKITULEN OIKEE ENKELI Kirsi Lappalainen KKK 43,24 4,12 -1,76 20 20  
  105 schape Kuje PUUPARRAN BEN Sanni Ahanen RFF         HYL  
  110 auskel Selma Cefeus Yaselma Ii Jutta Casen KKK         HYL  
  111 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola ATT         HYL  
  113 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen KIRSUT         HYL  
  116 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  118 novnou Iisi Nitric Slow 'n' Easy Sarita Saarela BAT         HYL  
  119 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  120 novnou Pablo Höpöhännän American Wonder Outi Perkiömäki LÄGI         HYL  
  121 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  108 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         POIS  
  115 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU         POIS  
  117 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 19:50, tuomari Mika Kangas, koirakoita 38, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 131 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW 32,67 5,45 -12,33 0 -12,33  
1 159 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH 32,67 5,45 -12,33 0 -12,33 2. uusinta
3 127 borcol Di LITTLE STEP'S WENDY Kati Immonen PAGIS 34,26 5,20 -10,74 0 -10,74  
4 150 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu 34,66 5,14 -10,34 0 -10,34  
5 169 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK 35,33 5,04 -9,67 0 -9,67  
6 153 belpam Teri Tämä On Juhlavieras Mari Alajääski KOTKA 36,51 4,88 -8,49 0 -8,49  
7 139 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 37,01 4,81 -7,99 0 -7,99  
8 148 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 40,98 4,34 -4,02 0 -4,02  
9 165 borcol Geisha SOMETHING LIKE JEWELRY PRINCESS Maarit Merilä RFF 33,78 5,27 -11,22 5 5  
10 129 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS 35,91 4,96 -9,09 5 5  
11 135 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 36,86 4,83 -8,14 5 5  
12 144 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 37,40 4,76 -7,60 5 5  
13 158 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 37,76 4,71 -7,24 5 5  
14 152 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 37,86 4,70 -7,14 5 5  
15 126 borcol Loke LIN ON ME Svetlana Tumanova   39,91 4,46 -5,09 5 5  
16 141 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil LÄGI 41,97 4,24 -3,03 5 5  
17 161 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 47,05 3,78 2,05 5 7,05  
18 125 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 38,40 4,64 -6,60 10 10  
19 154 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen PAGIS 38,75 4,59 -6,25 10 10  
20 130 borcol JET EVANGELION Marina Sergeeva   40,17 4,43 -4,83 10 10  
21 142 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT 46,09 3,86 1,09 10 11,09  
22 162 borcol Vire FIRE INSPIRED EYES ON YOU Taija Mäkelä MÄNTS 32,80 5,43 -12,20 20 20  
  123 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  128 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  133 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         HYL  
  136 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  137 borcol Gava Ravlundha Lady Tiia Hämäläinen AST         HYL  
  143 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  145 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta RFF         HYL  
  147 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL  
  151 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  156 borcol Raika Määtilan Revontuli Mari Grönmark LÄGI         HYL  
  160 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  163 novnou Nova SIIPIVEIKON VAHVA VAINU Tiia Hämäläinen AST         HYL  
  164 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS         HYL  
  167 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  168 borcol Gwen North Hill Gwen Sanni Husso LÄGI         HYL  
  170 borcol Mila SOMETHING LIKE JEOPARDISE IT ALL Teea Mäkelä PIRKU         HYL  
  132 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen LÄGI         POIS  
  134 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         POIS  
  138 borcol Hupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander HyKU Ry         POIS  
  146 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         POIS  
  149 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola TASSU         POIS  
  155 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI         POIS  
  171 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         POIS