Kilpailu 23.11.2019, paikka Pysäkkitie 5, 08680 Lohja , järjestäjä LÄNSI-UUDENMAAN AGILITYHARRASTAJAT

[A Pikkumini 1] [A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [B Pikkumini 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [C Pikkumini 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Pikkumaksi 1] [C Maksi 1] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3]

A agilityrata, pikkumini 1, kello 10:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 2, ihanneaika 60 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 jackru Elvis WAAHTERAPEPUN TAIGANUIJAKAS Emma Rautakallio LÄGI 49,45 3,64 -10,55 5 5  
2 1 lanhee Mortti BOVENOP XOLTAN HEELER Kirsi Kettunen BAT 48,92 3,68 -11,08 10 10  

A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 5, ihanneaika 60 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 caiter Arttu TERRILOVES ICE AGE Sanna Tötterman LÄGI 51,98 3,46 -8,02 5 5  
  6 cocspa Kielo NIGHTLANE'S DREAM STAR Elina Eskola LÄGI         HYL  
  7 shelam Köpö PILVIMARJAN HULLUUDEN HIGHWAY Kirsi Rusila KIRSUT         HYL  
  8 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI         HYL  
  12 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 8, ihanneaika 60 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 auskel Lina WINSURE REAL SUGAR Heli Nikander HI-HA 47,53 3,79 -12,47 5 5  
2 15 mudi Mimmi KUNOK KINCSE SÓHAJ Ritva Mikkonen LÄGI 51,53 3,49 -8,47 10 10  
  18 kesvil Kimi KIMI FROM GOLDEN REGIA Jasmin Vesalainen HI-HA         HYL  
  19 schape Vimmu KARVARALLIN HERTTUATAR Sanna Ojanen VAU         HYL  
  22 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT         HYL  
  23 shelam Turo MINITIIMIN KIDNAP MY HEART Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  25 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  27 shelam Liia TAIKAPENNIN CECILIA Jari Laajala KKK         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 10:35, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 6, ihanneaika 60 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 auspai Anki CAPRICOLE GOLD'N GLORY Pirjo Wikström LÄGI 47,41 3,80 -12,59 5 5  
2 31 borcol Bonney BONE Seppo Aalto TAMMI 73,60 2,45 13,60 10 23,60  
  33 borcol Marlon BRISKNESS QUANTUM Daniela Lindholm VEIKK         HYL  
  34 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA         HYL  
  35 snauts Safi FERDINAN WANNABE SAFIR Päivi Pöllänen SSNK         HYL  
  36 auskel Kiwi YACATIS KAREELA-GEMMA Karoliina Mäkelä LÄGI         HYL  
  37 borcol Hope PEATDIGGER PINKY Jenni Piirto LÄGI         POIS  

A agilityrata, maksi 1, kello 10:35, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 7, ihanneaika 60 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 borcol Didi Follow the Leader Knave of Diamands Konstantin Dolski (EST) 35,40 5,08 -24,60 0 -24,60 LUVA
2 45 pitcol Milla MILLAKE'S CINDER CECILIA Sirpa Kuisma TAMMI 64,28 2,80 4,28 0 4,28  
3 43 porves Tony HECARON RAIN MAN Sirpa Aakula AGRY 55,47 3,24 -4,53 15 15  
  39 labnou Evinrude GAMEGAINER EVINRUDE Christina Råstedt TAMMI         HYL  
  40 belpag Zeta FINN NOIR O-ZONE Anne-Mari Manninen KKK         HYL  
  48 gorset Juuli Goango Black Joiner Kaisa Urbanus HSKH         HYL  
  49 weimal Uno Mimmtrix Uno Pia Haltiala LÄGI         HYL  
  42 belpag Choco BLACK DESTINY CHOCO Annika Lehtisalo KKK         POIS  

B agilityrata, pikkumini 1, kello 11:25, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 3, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 jackru Elvis WAAHTERAPEPUN TAIGANUIJAKAS Emma Rautakallio LÄGI 46,11 3,77 -11,89 5 5  
2 1 lanhee Mortti BOVENOP XOLTAN HEELER Kirsi Kettunen BAT 47,97 3,63 -10,03 5 5  
  4 skoter Ella BEGBIE EUGENIA JULIENNE Anu Turu IMPHA         HYL  

B agilityrata, mini 1, kello 11:25, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 7, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 kääsna Mauno NOUZER'S ÅLL IN ONE Anu Turu IMPHA 50,08 3,47 -7,92 0 -7,92 OIVA
  5 caiter Arttu TERRILOVES ICE AGE Sanna Tötterman LÄGI         HYL  
  6 cocspa Kielo NIGHTLANE'S DREAM STAR Elina Eskola LÄGI         HYL  
  7 shelam Köpö PILVIMARJAN HULLUUDEN HIGHWAY Kirsi Rusila KIRSUT         HYL  
  8 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI         HYL  
  10 kääsna Pinja JIPSTER'S JEWELSTAR Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  12 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 11:25, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 14, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK 32,43 5,37 -25,57 0 -25,57 OIVA
2 24 käävil Ruu ACTIONVILLA'S VANILLA FUDGE Sanna Helenius HAU 37,65 4,62 -20,35 0 -20,35 LUVA
3 20 bedlin Seela CUENTA'S TAGUHI Suvi Kuivanen HSKH 38,21 4,55 -19,79 0 -19,79 OIVA
4 16 auskel Lina WINSURE REAL SUGAR Heli Nikander HI-HA 43,06 4,04 -14,94 5 5  
5 19 schape Vimmu KARVARALLIN HERTTUATAR Sanna Ojanen VAU 45,93 3,79 -12,07 5 5  
6 27 shelam Liia TAIKAPENNIN CECILIA Jari Laajala KKK 44,77 3,89 -13,23 10 10  
7 23 shelam Turo MINITIIMIN KIDNAP MY HEART Saara Koivumäki KIRSUT 53,31 3,26 -4,69 10 10  
  13 shelam Udo PILVIMARJAN MIKKELSPLASS Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  14 parson Valo TUPLA-TÄPLÄN VALO-ILMIÖ Minna Sjöberg NU-PU         HYL  
  15 mudi Mimmi KUNOK KINCSE SÓHAJ Ritva Mikkonen LÄGI         HYL  
  18 kesvil Kimi KIMI FROM GOLDEN REGIA Jasmin Vesalainen HI-HA         HYL  
  21 shelam Cromi KUUNHOHTEEN POUTAPILVI Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  22 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT         HYL  
  29 stbter Dajm HUPS'STAFF VIIVI Kati Nieminen IMPHA         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 12:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 8, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 38,71 4,49 -19,29 15 15  
  30 pyrpap Maxi DROLE D'OISEAU SCEAU A MON COEUR Tiina Mäkinen RimA         HYL  
  31 borcol Bonney BONE Seppo Aalto TAMMI         HYL  
  32 auspai Anki CAPRICOLE GOLD'N GLORY Pirjo Wikström LÄGI         HYL  
  33 borcol Marlon BRISKNESS QUANTUM Daniela Lindholm VEIKK         HYL  
  35 snauts Safi FERDINAN WANNABE SAFIR Päivi Pöllänen SSNK         HYL  
  36 auskel Kiwi YACATIS KAREELA-GEMMA Karoliina Mäkelä LÄGI         HYL  
  38 tsepai Caaria CAARIA ZEJERISS Anna Särkelä HAU         HYL  
  37 borcol Hope PEATDIGGER PINKY Jenni Piirto LÄGI         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 12:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 7, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 pitcol Milla MILLAKE'S CINDER CECILIA Sirpa Kuisma TAMMI 65,93 2,64 7,93 0 7,93  
2 43 porves Tony HECARON RAIN MAN Sirpa Aakula AGRY 57,61 3,02 -0,39 10 10  
3 44 borcol Didi Follow the Leader Knave of Diamands Konstantin Dolski (EST) 40,37 4,31 -17,63 15 15  
4 48 gorset Juuli Goango Black Joiner Kaisa Urbanus HSKH 50,30 3,46 -7,70 15 15  
  39 labnou Evinrude GAMEGAINER EVINRUDE Christina Råstedt TAMMI         HYL  
  40 belpag Zeta FINN NOIR O-ZONE Anne-Mari Manninen KKK         HYL  
  49 weimal Uno Mimmtrix Uno Pia Haltiala LÄGI         HYL  
  42 belpag Choco BLACK DESTINY CHOCO Annika Lehtisalo KKK         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 1, kello 13:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 2, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 skoter Ella BEGBIE EUGENIA JULIENNE Anu Turu IMPHA 52,63 3,50 -3,37 0 -3,37 LUVA
2 3 jackru Hertta TSARODEJ HEART AND SOUL Tiina Hartikainen AST 59,30 3,10 3,30 15 18,30  

C hyppyrata, mini 1, kello 13:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 9, ihanneaika 56 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 kääsna Mauno NOUZER'S ÅLL IN ONE Anu Turu IMPHA 53,89 3,41 -2,11 0 -2,11 OIVA
2 8 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI 38,13 4,83 -17,87 5 5  
3 5 caiter Arttu TERRILOVES ICE AGE Sanna Tötterman LÄGI 55,89 3,29 -0,11 10 10  
4 9 kääsna Lilli PANOMAKS BRILLI BIMBADIBRAVO Virpi Jokinen VEIKK 81,17 2,27 25,17 10 35,17  
  6 cocspa Kielo NIGHTLANE'S DREAM STAR Elina Eskola LÄGI         HYL  
  7 shelam Köpö PILVIMARJAN HULLUUDEN HIGHWAY Kirsi Rusila KIRSUT         HYL  
  10 kääsna Pinja JIPSTER'S JEWELSTAR Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  12 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  17 cocspa Minttu NIGHTLANE'S ONE LONELY ROSE Elina Eskola LÄGI         HYL  

C hyppyrata, medi 1, kello 13:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 13, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT 33,23 5,54 -22,77 0 -22,77 OIVA
2 20 bedlin Seela CUENTA'S TAGUHI Suvi Kuivanen HSKH 38,60 4,77 -17,40 0 -17,40 OIVA
3 19 schape Vimmu KARVARALLIN HERTTUATAR Sanna Ojanen VAU 39,92 4,61 -16,08 0 -16,08 LUVA
4 18 kesvil Kimi KIMI FROM GOLDEN REGIA Jasmin Vesalainen HI-HA 38,96 4,72 -17,04 5 5  
5 24 käävil Ruu ACTIONVILLA'S VANILLA FUDGE Sanna Helenius HAU 49,99 3,68 -6,01 5 5  
6 23 shelam Turo MINITIIMIN KIDNAP MY HEART Saara Koivumäki KIRSUT 50,01 3,68 -5,99 10 10  
  13 shelam Udo PILVIMARJAN MIKKELSPLASS Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  14 parson Valo TUPLA-TÄPLÄN VALO-ILMIÖ Minna Sjöberg NU-PU         HYL  
  16 auskel Lina WINSURE REAL SUGAR Heli Nikander HI-HA         HYL  
  21 shelam Cromi KUUNHOHTEEN POUTAPILVI Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  26 kääsna Esko ELKOST EDELWEISS Merja Miettinen VEIKK         HYL  
  27 shelam Liia TAIKAPENNIN CECILIA Jari Laajala KKK         HYL  
  29 stbter Dajm HUPS'STAFF VIIVI Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  28 espves Nesi CARAYDAN ROMNEYA Ida Danielsson BAT         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 13:50, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 6, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  38 tsepai Caaria CAARIA ZEJERISS Anna Särkelä HAU 85,66 2,15 29,66 0 HYL  
  30 pyrpap Maxi DROLE D'OISEAU SCEAU A MON COEUR Tiina Mäkinen RimA         HYL  
  32 auspai Anki CAPRICOLE GOLD'N GLORY Pirjo Wikström LÄGI         HYL  
  35 snauts Safi FERDINAN WANNABE SAFIR Päivi Pöllänen SSNK         HYL  
  36 auskel Kiwi YACATIS KAREELA-GEMMA Karoliina Mäkelä LÄGI         HYL  
  37 borcol Hope PEATDIGGER PINKY Jenni Piirto LÄGI         HYL  
  33 borcol Marlon BRISKNESS QUANTUM Daniela Lindholm VEIKK         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 13:50, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 8, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 borcol Jack Dalton RENTOLAN JACK Niina Aho NAS 33,49 5,49 -22,51 5 5  
2 44 borcol Didi Follow the Leader Knave of Diamands Konstantin Dolski (EST) 33,57 5,48 -22,43 5 5  
3 39 labnou Evinrude GAMEGAINER EVINRUDE Christina Råstedt TAMMI 37,39 4,92 -18,61 10 10  
4 45 pitcol Milla MILLAKE'S CINDER CECILIA Sirpa Kuisma TAMMI 66,21 2,78 10,21 0 10,21  
  40 belpag Zeta FINN NOIR O-ZONE Anne-Mari Manninen KKK         HYL  
  43 porves Tony HECARON RAIN MAN Sirpa Aakula AGRY         HYL  
  47 borcol Joe Dalton RENTOLAN JOE Eva Bergman NAS         HYL  
  48 gorset Juuli Goango Black Joiner Kaisa Urbanus HSKH         HYL  

C hyppyrata, pikkumini 3, kello 14:35, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander HyKU Ry 42,42 4,50 -8,58 0 -8,58  
2 55 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Nikolai Niemi VEIKK 42,74 4,47 -8,26 0 -8,26  
3 51 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala KKK 51,84 3,68 0,84 0 0,84  
  52 kleins Madde KLEINTROUBLE STARLIT PREMIERE Vuokko Cumlander KKK         HYL  
  53 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  54 jackru Nelli TSARODEJ LE CHIC Tiina Hartikainen AST         HYL  
  56 kääpin Moona TINY DRAGON'S MIDNIGHT MIMOSA Miina Hakala HSKK         HYL  

C hyppyrata, mini 3, kello 14:35, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 22, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY 40,47 4,72 -10,53 0 -10,53  
2 78 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander HyKU Ry 40,61 4,70 -10,39 5 5  
3 76 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI 56,69 3,37 5,69 0 5,69  
4 72 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA 50,60 3,77 -0,40 10 10  
5 82 lägpys Rauha Cimillan Åsa Satutyttö Mari Karhu HyKU Ry 45,21 4,22 -5,79 15 15  
  60 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  61 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  62 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI         HYL  
  63 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  64 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT         HYL  
  65 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  66 papill Bolt Kauniintuulen Best Power Ever Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  67 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI         HYL  
  68 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  
  69 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu HyKU Ry         HYL  
  70 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI         HYL  
  71 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  73 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  75 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU         HYL  
  77 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  79 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  105 shelam Bella Linnaisten Golden Gift of Love Camilla Ahokas AST         HYL  
  80 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Max Heinonen BAT         POIS  
  81 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 15:15, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 19, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 86 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA 43,73 4,37 -7,27 0 -7,27 SERT-H
2 101 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry 44,52 4,29 -6,48 0 -6,48  
3 85 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI 52,46 3,64 1,46 0 1,46  
4 87 kesvil Papu Blackrainbow Jasmin Vesalainen HI-HA 36,02 5,30 -14,98 5 5  
5 96 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen VESIK 36,40 5,25 -14,60 5 5  
  83 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  84 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  88 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HyKU Ry         HYL  
  89 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  90 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI         HYL  
  91 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  92 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu NAS         HYL  
  93 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK         HYL  
  95 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  97 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  98 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU         HYL  
  99 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  100 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  102 beagle Zara KERTALAAKIN CAUSE I'M PURRFECT Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  94 kesvil Rio Jumparound Are You Ready Annina Aula JAU         POIS  

B agilityrata, pikkumini 3, kello 16:45, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 9, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander HyKU Ry 41,72 4,53 -11,28 0 -11,28  
2 54 jackru Nelli TSARODEJ LE CHIC Tiina Hartikainen AST 52,85 3,58 -0,15 0 -0,15  
3 51 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala KKK 57,00 3,32 4,00 5 9,00  
  50 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  52 kleins Madde KLEINTROUBLE STARLIT PREMIERE Vuokko Cumlander KKK         HYL  
  53 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  55 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Nikolai Niemi VEIKK         HYL  
  56 kääpin Moona TINY DRAGON'S MIDNIGHT MIMOSA Miina Hakala HSKK         HYL  
  58 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  

B agilityrata, mini 3, kello 16:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 21, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU 38,70 4,88 -14,30 0 -14,30  
2 59 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY 39,57 4,78 -13,43 0 -13,43 SERT-A AVA
3 78 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander HyKU Ry 41,40 4,57 -11,60 0 -11,60  
4 77 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 41,71 4,53 -11,29 0 -11,29  
5 73 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Cajsa Nummelin LÄGI 47,63 3,97 -5,37 0 -5,37  
6 62 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI 55,11 3,43 2,11 0 2,11  
7 74 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 50,13 3,77 -2,87 5 5  
8 70 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI 60,54 3,12 7,54 5 12,54  
  60 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  61 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  63 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  64 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT         HYL  
  65 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  66 papill Bolt Kauniintuulen Best Power Ever Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  67 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI         HYL  
  68 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  
  69 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu HyKU Ry         HYL  
  71 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  72 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA         HYL  
  76 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  79 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  80 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Max Heinonen BAT         POIS  
  81 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 17:34, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 17, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI 34,71 5,45 -18,29 0 -18,29  
2 83 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK 38,96 4,85 -14,04 0 -14,04  
3 101 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry 43,04 4,39 -9,96 0 -9,96  
4 98 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU 35,15 5,38 -17,85 5 5  
5 95 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 40,72 4,64 -12,28 5 5  
6 86 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA 53,38 3,54 0,38 10 10,38  
7 90 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI 57,83 3,27 4,83 10 14,83  
8 102 beagle Zara KERTALAAKIN CAUSE I'M PURRFECT Ronda Ahlgren LÄGI 53,82 3,51 0,82 15 15,82  
  84 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  87 kesvil Papu Blackrainbow Jasmin Vesalainen HI-HA         HYL  
  88 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HyKU Ry         HYL  
  89 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  92 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu NAS         HYL  
  93 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK         HYL  
  96 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  97 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  100 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  85 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI         POIS  
  94 kesvil Rio Jumparound Are You Ready Annina Aula JAU         POIS  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 17:35, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 6, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Nikolai Niemi VEIKK 47,91 4,26 -9,09 0 -9,09  
2 58 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI 49,28 4,14 -7,72 0 -7,72  
3 56 kääpin Moona TINY DRAGON'S MIDNIGHT MIMOSA Miina Hakala HSKK 49,35 4,13 -7,65 15 15  
  50 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  51 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala KKK         HYL  
  53 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  52 kleins Madde KLEINTROUBLE STARLIT PREMIERE Vuokko Cumlander KKK         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 17:35, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 14, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi P-HAU 41,27 4,94 -15,73 0 -15,73  
2 64 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT 41,86 4,87 -15,14 0 -15,14  
3 69 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu HyKU Ry 52,64 3,88 -4,36 0 -4,36  
4 74 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 54,64 3,73 -2,36 0 -2,36  
5 59 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY 44,11 4,62 -12,89 5 5  
6 70 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI 54,52 3,74 -2,48 5 5  
  61 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  63 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  66 papill Bolt Kauniintuulen Best Power Ever Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  67 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI         HYL  
  68 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  
  72 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA         HYL  
  73 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  79 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  65 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         POIS  
  77 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         POIS  
  80 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Max Heinonen BAT         POIS  
  81 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 19:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 13, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 kesvil Papu Blackrainbow Jasmin Vesalainen HI-HA 42,31 4,82 -14,69 5 5  
2 83 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK 44,82 4,55 -12,18 5 5  
3 90 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI 50,67 4,03 -6,33 5 5  
4 89 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI 51,62 3,95 -5,38 5 5  
  84 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  86 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  88 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HyKU Ry         HYL  
  91 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  92 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu NAS         HYL  
  93 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK         HYL  
  95 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  96 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  101 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HyKU Ry         HYL  
  94 kesvil Rio Jumparound Are You Ready Annina Aula JAU         POIS