Kilpailu 24.11.2019, paikka Pysäkkitie 5, 08680 Lohja , järjestäjä LÄNSI-UUDENMAAN AGILITYHARRASTAJAT

[A Mini 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2] [C Medi 2] [C Pikkumaksi 2] [C Maksi 2] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3]

A agilityrata, mini 2, kello 10:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 2, ihanneaika 58 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 parson Cindy Viininvartijan Cindy ulla ruotanen-harjunpää KIRSUT 50,83 3,70 -7,17 5 5  
2 1 shelam Yoda IHMETASSUN GRANDE DESTINO Emilia Paavilainen P-HAU 56,65 3,32 -1,35 15 15  

A agilityrata, medi 2, kello 10:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 7, ihanneaika 58 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK 51,20 3,67 -6,80 10 10  
2 6 cocspa Lumia LAHJAKAS BRILLIANT Maija Hiekkala LÄGI 56,25 3,34 -1,75 10 10  
3 7 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI 62,57 3,00 4,57 10 14,57  
4 4 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK 38,04 4,94 -19,96 15 15  
  3 lagrom Ada FOOGEL DOLCE DIVA Sara Saarenmaa BAT         HYL  
  5 walter Sohvi UPOS OUTSHINE Anna Huupponen I-HAH         HYL  
  11 koohon Sunny DOXETTE'S SUNFLOWER Merja Rajala PORSK         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 10:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 4, ihanneaika 58 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT 50,27 3,74 -7,73 5 5  
2 16 lappor Rane Mikälie Halparauno Sari Saari HyKU Ry 54,84 3,43 -3,16 5 5  
  15 auspai Sindi Attic Angel's Sydney Fox Erja Takala HAU         HYL  
  17 espves Alpo ALPENWASSER CESAR Nina Koskinen VEIKK         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 10:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 9, ihanneaika 58 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 46,04 4,08 -11,96 0 -11,96 OIVA
2 21 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA 38,14 4,93 -19,86 5 5  
3 23 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS 32,64 5,76 -25,36 10 10  
4 28 sakpai Aava WARTSUN AMELIE Anne Juntunen LÄGI 41,11 4,57 -16,89 15 15  
5 19 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI 59,70 3,15 1,70 15 16,70  
  20 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Mari Rissanen HI-HA         HYL  
  22 borcol JJ JALLAJALLA Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  25 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD         HYL  
  80 belpat Sotku NORTHLANDS ATOM Jonna Judin KKK         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 11:05, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 2, ihanneaika 54 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  1 shelam Yoda IHMETASSUN GRANDE DESTINO Emilia Paavilainen P-HAU         HYL  
  2 parson Cindy Viininvartijan Cindy ulla ruotanen-harjunpää KIRSUT         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 11:05, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 9, ihanneaika 54 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 cocspa Lumia LAHJAKAS BRILLIANT Maija Hiekkala LÄGI 44,76 3,98 -9,24 0 -9,24 LUVA
2 7 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI 51,93 3,43 -2,07 0 -2,07 LUVA
3 3 lagrom Ada FOOGEL DOLCE DIVA Sara Saarenmaa BAT 33,49 5,32 -20,51 5 5  
4 10 shelam Mila TULIHÄNNÄN ELVINA Julia Ollila TAMMI 39,19 4,54 -14,81 10 10  
5 9 espves Ronda BONACHÓN SWEET LADY Tiina Sundholm LÄGI 44,63 3,99 -9,37 10 10  
6 5 walter Sohvi UPOS OUTSHINE Anna Huupponen I-HAH 50,25 3,54 -3,75 10 10  
7 4 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK 36,90 4,82 -17,10 15 15  
8 8 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK 39,85 4,47 -14,15 15 15  
  11 koohon Sunny DOXETTE'S SUNFLOWER Merja Rajala PORSK         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 11:05, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 borcol Kata ARWEN Hilkka Kallinen LÄGI 39,87 4,46 -14,13 0 -14,13 LUVA
2 13 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 49,80 3,57 -4,20 0 -4,20 OIVA
3 12 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT 53,87 3,30 -0,13 0 -0,13  
4 16 lappor Rane Mikälie Halparauno Sari Saari HyKU Ry 49,94 3,56 -4,06 5 5  
5 17 espves Alpo ALPENWASSER CESAR Nina Koskinen VEIKK 50,35 3,54 -3,65 5 5  
  15 auspai Sindi Attic Angel's Sydney Fox Erja Takala HAU         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 11:05, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 11, ihanneaika 54 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 borcol Asus BREEZING FLARE Pirjo Yli-Juuti HAU 35,69 4,99 -18,31 0 -18,31 LUVA
2 20 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Mari Rissanen HI-HA 36,64 4,86 -17,36 5 5  
3 19 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI 40,90 4,35 -13,10 5 5  
4 23 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS 38,84 4,58 -15,16 10 10  
5 25 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD 41,10 4,33 -12,90 10 10  
6 26 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 45,28 3,93 -8,72 10 10  
7 22 borcol JJ JALLAJALLA Raisa Vähätalo JAU 31,65 5,62 -22,35 20 20  
  18 borcol Sweet BREEZING SWEET Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  21 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA         HYL  
  28 sakpai Aava WARTSUN AMELIE Anne Juntunen LÄGI         HYL  
  80 belpat Sotku NORTHLANDS ATOM Jonna Judin KKK         HYL  
  24 belpat Laku KUUNSIRPIN BLUE MOON Taina Pennanen LÄGI         POIS  

C hyppyrata, medi 2, kello 12:20, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK 40,67 4,67 -12,33 0 -12,33 LUVA
2 10 shelam Mila TULIHÄNNÄN ELVINA Julia Ollila TAMMI 39,32 4,83 -13,68 5 5  
3 7 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI 54,35 3,50 1,35 10 11,35  
4 4 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK 46,12 4,12 -6,88 15 15  
  3 lagrom Ada FOOGEL DOLCE DIVA Sara Saarenmaa BAT         HYL  
  9 espves Ronda BONACHÓN SWEET LADY Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  11 koohon Sunny DOXETTE'S SUNFLOWER Merja Rajala PORSK         HYL  

C hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 12:20, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 5, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 auspai Sindi Attic Angel's Sydney Fox Erja Takala HAU 41,46 4,58 -11,54 0 -11,54 LUVA
2 13 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 53,84 3,53 0,84 0 0,84  
  12 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT         HYL  
  14 borcol Kata ARWEN Hilkka Kallinen LÄGI         HYL  
  16 lappor Rane Mikälie Halparauno Sari Saari HyKU Ry         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 12:20, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 11, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA 38,56 4,93 -14,44 5 5  
2 23 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS 33,09 5,74 -19,91 10 10  
  18 borcol Sweet BREEZING SWEET Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  19 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI         HYL  
  20 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Mari Rissanen HI-HA         HYL  
  22 borcol JJ JALLAJALLA Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  25 belpam Kira AIKA PAHA ANNOS Janina Wallgren ATD         HYL  
  26 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  27 borcol Asus BREEZING FLARE Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  28 sakpai Aava WARTSUN AMELIE Anne Juntunen LÄGI         HYL  
  80 belpat Sotku NORTHLANDS ATOM Jonna Judin KKK         HYL  
  24 belpat Laku KUUNSIRPIN BLUE MOON Taina Pennanen LÄGI         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 13:20, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 15, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 34,28 5,22 -12,72 0 -12,72  
2 41 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 35,90 4,99 -11,10 0 -11,10  
3 31 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari HyKU Ry 47,72 3,75 0,72 0 0,72  
4 47 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 34,55 5,18 -12,45 5 5  
5 42 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 36,69 4,88 -10,31 5 5  
6 36 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 38,01 4,71 -8,99 5 5  
7 34 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 56,57 3,16 9,57 0 9,57  
  29 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI         HYL  
  30 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU         HYL  
  32 borcol Fix SPOTTING FORZA FIX Juuso Kuparinen JAU         HYL  
  33 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika suominen NAS         HYL  
  38 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  40 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  43 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW         HYL  
  44 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki PAGIS         HYL  
  35 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         POIS  
  37 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  46 auskel Rasti Aussie Action's Red Spinning Around Sanna Nummelin JAU         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 13:45, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 27, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU 32,16 5,41 -14,84 0 -14,84  
2 51 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS 32,22 5,40 -14,78 0 -14,78  
3 74 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS 34,31 5,07 -12,69 0 -12,69  
4 48 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU 34,75 5,01 -12,25 0 -12,25  
5 71 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 36,87 4,72 -10,13 0 -10,13  
6 65 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto E-HKK 41,09 4,23 -5,91 0 -5,91  
7 49 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen HAU 34,47 5,05 -12,53 5 5  
8 78 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta RFF 34,83 5,00 -12,17 5 5  
9 77 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS 35,37 4,92 -11,63 5 5  
10 68 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 35,81 4,86 -11,19 5 5  
11 72 borcol Hupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander HyKU Ry 37,64 4,62 -9,36 5 5  
12 70 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 38,15 4,56 -8,85 5 5  
13 66 parcol Noomi Oldbear Diva Las Vegas Minttu Koiranen AST 40,67 4,28 -6,33 5 5  
14 63 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 38,14 4,56 -8,86 10 10  
  50 borcol Raimo SAUNAJAAKON FIREPROOF Josefina Sipilä HAU         HYL  
  52 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Vieltojärvi I-HAH         HYL  
  55 borcol Niki Skogsvallarens Unika Liisa Männistö JAU         HYL  
  56 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  57 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW         HYL  
  58 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari AGRY         HYL  
  59 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  60 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  62 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  67 belpam Masa Pysäkin Mosse Eeva-Liisa Jetsonen IMPHA         HYL  
  69 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  75 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  76 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  53 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS         POIS  
  61 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU         POIS  
  64 borcol Becca Overdo Wind Niina-Liina Linna NAS         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 14:40, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 16, ihanneaika 61 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 42,55 5,17 -18,45 0 -18,45  
2 44 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki PAGIS 45,00 4,89 -16,00 0 -16,00  
3 33 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika suominen NAS 47,57 4,62 -13,43 0 -13,43  
4 39 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 48,38 4,55 -12,62 0 -12,62  
5 31 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari HyKU Ry 62,16 3,54 1,16 0 1,16  
6 41 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 43,41 5,07 -17,59 5 5  
7 42 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 41,64 5,28 -19,36 10 10  
  29 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI         HYL  
  30 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU         HYL  
  32 borcol Fix SPOTTING FORZA FIX Juuso Kuparinen JAU         HYL  
  34 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  36 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  38 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  43 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW         HYL  
  45 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  47 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  35 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         POIS  
  46 auskel Rasti Aussie Action's Red Spinning Around Sanna Nummelin JAU         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 15:05, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 28, ihanneaika 61 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS 38,94 5,65 -22,06 0 -22,06  
2 57 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW 39,52 5,57 -21,48 0 -21,48  
3 68 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 42,95 5,12 -18,05 0 -18,05  
4 65 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto E-HKK 47,70 4,61 -13,30 0 -13,30  
5 72 borcol Hupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander HyKU Ry 40,42 5,44 -20,58 5 5  
6 74 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS 41,24 5,33 -19,76 5 5  
7 76 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI 42,35 5,19 -18,65 5 5  
8 62 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT 50,34 4,37 -10,66 10 10  
9 69 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 36,70 5,99 -24,30 15 15  
  48 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         HYL  
  49 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen HAU         HYL  
  50 borcol Raimo SAUNAJAAKON FIREPROOF Josefina Sipilä HAU         HYL  
  52 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Vieltojärvi I-HAH         HYL  
  54 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  55 borcol Niki Skogsvallarens Unika Liisa Männistö JAU         HYL  
  56 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  58 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari AGRY         HYL  
  59 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  60 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  63 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  66 parcol Noomi Oldbear Diva Las Vegas Minttu Koiranen AST         HYL  
  67 belpam Masa Pysäkin Mosse Eeva-Liisa Jetsonen IMPHA         HYL  
  70 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  71 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  73 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  75 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  77 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  78 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta RFF         HYL  
  53 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS         POIS  
  61 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU         POIS  
  64 borcol Becca Overdo Wind Niina-Liina Linna NAS         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 16:20, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 11, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 38,73 5,45 -19,27 0 -19,27  
2 36 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 44,23 4,77 -13,77 0 -13,77  
3 44 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki PAGIS 44,59 4,73 -13,41 0 -13,41  
4 39 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 46,88 4,50 -11,12 0 -11,12  
5 32 borcol Fix SPOTTING FORZA FIX Juuso Kuparinen JAU 44,11 4,78 -13,89 5 5  
  29 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI         HYL  
  30 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck HAU         HYL  
  38 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  42 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  
  43 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW         HYL  
  45 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  35 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         POIS  
  46 auskel Rasti Aussie Action's Red Spinning Around Sanna Nummelin JAU         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 17:05, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 23, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 36,78 5,74 -21,22 0 -21,22  
2 73 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU 37,44 5,64 -20,56 0 -20,56  
3 78 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta RFF 37,64 5,61 -20,36 0 -20,36  
4 54 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SiSu 39,09 5,40 -18,91 0 -18,91  
5 68 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 42,75 4,94 -15,25 0 -15,25  
6 70 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 43,21 4,88 -14,79 0 -14,79  
7 76 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI 44,33 4,76 -13,67 0 -13,67  
8 63 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 44,71 4,72 -13,29 0 -13,29  
9 50 borcol Raimo SAUNAJAAKON FIREPROOF Josefina Sipilä HAU 37,11 5,69 -20,89 5 5  
10 69 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 35,91 5,88 -22,09 10 10  
  51 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  52 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Vieltojärvi I-HAH         HYL  
  56 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  57 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW         HYL  
  58 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari AGRY         HYL  
  59 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  62 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  66 parcol Noomi Oldbear Diva Las Vegas Minttu Koiranen AST         HYL  
  67 belpam Masa Pysäkin Mosse Eeva-Liisa Jetsonen IMPHA         HYL  
  72 borcol Hupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander HyKU Ry         HYL  
  74 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL  
  75 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  77 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  64 borcol Becca Overdo Wind Niina-Liina Linna NAS         POIS