Kilpailu, paikka Pysäkkitie 5, 08680 Lohja , järjestäjä LÄNSI-UUDENMAAN AGILITYHARRASTAJAT

[A Pikkumini 1] [A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [B Pikkumini 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [A Pikkumini 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2] [B Pikkumini 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [B Medi 3] [C Medi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3]

27.7.2020 A agilityrata, pikkumini 1, kello 15:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 jackru Bessica JACKXELLENT ULTIMATE DIVA Sonja Hilvo PAGIS 44,08 3,24 -0,92 0 -0,92 LUVA

27.7.2020 A agilityrata, mini 1, kello 15:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 jackru Lily WAAHTERAPEPUN ROSMARIINI Emma Rautakallio LÄGI 37,42 3,82 -7,58 0 -7,58 LUVA
2 6 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI 29,87 4,79 -15,13 5 5  
3 3 kääsna Vera PEACEMAKER'S BLACK JOLLY Leila Komulainen HSKH 43,70 3,27 -1,30 5 5  
4 7 shelam Watti JEONAN ONE BLACK DIAMOND Paula Ruotsalainen JAU 51,15 2,80 6,15 10 16,15  
  2 cocspa Minttu NIGHTLANE'S ONE LONELY ROSE Elina Eskola LÄGI         HYL  
  4 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  9 cocspa Kielo NIGHTLANE'S DREAM STAR Elina Eskola LÄGI         HYL  

27.7.2020 A agilityrata, medi 1, kello 15:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 13, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 cocspa Caitlyn EBEN'S MY SUPERGIRL Eva Bensky AST 28,21 5,07 -16,79 0 -16,79 LUVA
2 21 shelam Remu CABAROO HOPTIMUS PRIME Laura Leppänen JAU 29,15 4,91 -15,85 0 -15,85 LUVA
3 12 parson Ruuti SCOTSTYLES SANDSTORM Annukka Korpijaakko HAU 31,21 4,58 -13,79 0 -13,79 OIVA
4 16 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI 32,31 4,43 -12,69 0 -12,69 OIVA
5 23 espves Donna TERRAFINA ANGELS DO FLY Pia Meldo VESIK 32,83 4,36 -12,17 0 -12,17 OIVA
6 15 kesvil Kimi KIMI FROM GOLDEN REGIA Jasmin Vesalainen HI-HA 32,97 4,34 -12,03 0 -12,03 LUVA
7 17 mudi Nano TAKE ONE GRAZY DIAMOND Säde Tuoreniemi HI-HA 33,34 4,29 -11,66 0 -11,66 LUVA
8 14 shelam Usva NEW SPICES HAPPY SPICY SURPRISE Emmiina Abrahamsson LÄGI 29,16 4,90 -15,84 5 5  
9 13 auskel Hulda AUSSIE ACTION'S RED TILLY VICTORY Anne Kunnas HSKH 34,48 4,15 -10,52 5 5  
  18 pyrpap Pyrre SALOKANNEL DAREDEVIL Marja Huovila VEIKK         HYL  
  20 parson Valo TUPLA-TÄPLÄN VALO-ILMIÖ Minna Sjöberg NU-PU         HYL  
  22 mudi Unå FURFANG Taru Parviainen RimA         HYL  
  24 kesvil Vinha ARCHAIMBAUD Laura Virtanen KIRSUT         HYL  
  10 cocspa Taju LAHJAKAS GOOFY Tuulia Soininen LÄGI         POIS  

27.7.2020 A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 15:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 auskel Manki TYYRIS HURRIKAANI Susanna Korhonen LÄGI 27,30 5,24 -17,70 0 -17,70 OIVA
2 25 borcol Bonney BONE Seppo Aalto TAMMI 47,66 3,00 2,66 0 2,66  
3 28 novnou Alli DRAGONFLAME'S STADIN VINDE KIMULI Johanna Myllylä NOVA 31,46 4,55 -13,54 5 5  
4 26 keesho Kassu WAATAN DAUCUS Jenni Lahtonen ForPK 31,91 4,48 -13,09 5 5  

27.7.2020 A agilityrata, maksi 1, kello 15:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 20, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 borcol Meno VINDICATE'S GOLDFEVER Sanna Paasivirta RFF 25,48 5,61 -19,52 0 -19,52 LUVA
2 36 borcol Ledi LITTLE STEP'S VEGAS Jarkko Jormanainen LÄGI 27,47 5,21 -17,53 0 -17,53 LUVA
3 48 borcol Joe Dalton RENTOLAN JOE Eva Bergman NAS 29,27 4,89 -15,73 0 -15,73 OIVA
4 44 borcol Jack Dalton RENTOLAN JACK Niina Aho NAS 26,83 5,33 -18,17 5 5  
5 39 borcol AMI ROKKITASSUN ARTIC WIND Elina Skogberg SBCAK 32,75 4,37 -12,25 5 5  
6 33 borcol Sosuli BLINKY TOBANI Marikki Mettinen KIRSUT 34,23 4,18 -10,77 5 5  
7 35 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH 35,99 3,97 -9,01 5 5  
8 29 borcol Aari HAKUKAAREN AARI Satu Pihlajamäki LÄGI 39,36 3,63 -5,64 5 5  
9 49 lyhcol Sulo SANDCASTLE'S CHOSEN ONE Eveliina Mykrä VAU 45,73 3,13 0,73 5 5,73  
10 41 pitcol Milla MILLAKE'S CINDER CECILIA Sirpa Kuisma TAMMI 55,98 2,55 10,98 0 10,98  
11 47 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti MÄNTS 31,88 4,49 -13,12 20 20  
12 37 auspai Pekka Cryptonite Quickmatch Elina Hynninen KKK 39,22 3,65 -5,78 20 20  
  30 belpam Zen RUUTIPUSSI ZIRKKA Minna Forsell KIRSUT         HYL  
  34 borcol Jedi PEATDIGGER KNOT Petriina Konttinen HAU         HYL  
  38 borcol Prim TAINT Jemina Sakomaa VAU         HYL  
  40 borcol Cola AWESOME CRASH WITH BRAIN INSIDE Sanni Husso LÄGI         HYL  
  42 belpag Nola NOLA DE BRUINE BUCK Eija Grof LÄGI         HYL  
  43 isovil Severi Jutajaisen Pan Riikka Koistinen LÄGI         HYL  
  45 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer SKN         HYL  
  46 borcol Ashli Ashling Petri Mannonen TSAU         HYL  

27.7.2020 B agilityrata, pikkumini 1, kello 17:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 jackru Bessica JACKXELLENT ULTIMATE DIVA Sonja Hilvo PAGIS 48,23 3,30 -0,77 5 5  

27.7.2020 B agilityrata, mini 1, kello 17:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 jackru Lily WAAHTERAPEPUN ROSMARIINI Emma Rautakallio LÄGI 38,90 4,09 -10,10 0 -10,10 OIVA
2 3 kääsna Vera PEACEMAKER'S BLACK JOLLY Leila Komulainen HSKH 42,06 3,78 -6,94 0 -6,94 LUVA
3 4 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT 50,06 3,18 1,06 5 6,06  
  2 cocspa Minttu NIGHTLANE'S ONE LONELY ROSE Elina Eskola LÄGI         HYL  
  6 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI         HYL  
  7 shelam Watti JEONAN ONE BLACK DIAMOND Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  9 cocspa Kielo NIGHTLANE'S DREAM STAR Elina Eskola LÄGI         HYL  

27.7.2020 B agilityrata, medi 1, kello 17:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 mudi Unå FURFANG Taru Parviainen RimA 28,75 5,53 -20,25 0 -20,25 LUVA
2 17 mudi Nano TAKE ONE GRAZY DIAMOND Säde Tuoreniemi HI-HA 34,38 4,62 -14,62 0 -14,62 LUVA
3 21 shelam Remu CABAROO HOPTIMUS PRIME Laura Leppänen JAU 36,75 4,33 -12,25 10 10  
  13 auskel Hulda AUSSIE ACTION'S RED TILLY VICTORY Anne Kunnas HSKH         HYL  
  14 shelam Usva NEW SPICES HAPPY SPICY SURPRISE Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  15 kesvil Kimi KIMI FROM GOLDEN REGIA Jasmin Vesalainen HI-HA         HYL  
  18 pyrpap Pyrre SALOKANNEL DAREDEVIL Marja Huovila VEIKK         HYL  
  19 cocspa Caitlyn EBEN'S MY SUPERGIRL Eva Bensky AST         HYL  
  20 parson Valo TUPLA-TÄPLÄN VALO-ILMIÖ Minna Sjöberg NU-PU         HYL  
  24 kesvil Vinha ARCHAIMBAUD Laura Virtanen KIRSUT         HYL  
  10 cocspa Taju LAHJAKAS GOOFY Tuulia Soininen LÄGI         POIS  
  23 espves Donna TERRAFINA ANGELS DO FLY Pia Meldo VESIK         POIS  

27.7.2020 B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 17:05, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 novnou Alli DRAGONFLAME'S STADIN VINDE KIMULI Johanna Myllylä NOVA 41,35 3,85 -7,65 5 5  
2 25 borcol Bonney BONE Seppo Aalto TAMMI 52,23 3,04 3,23 5 8,23  
  26 keesho Kassu WAATAN DAUCUS Jenni Lahtonen ForPK         HYL  

27.7.2020 B agilityrata, maksi 1, kello 17:05, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 21, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 borcol Sosuli BLINKY TOBANI Marikki Mettinen KIRSUT 37,84 4,20 -11,16 5 5  
2 43 isovil Severi Jutajaisen Pan Riikka Koistinen LÄGI 42,26 3,76 -6,74 5 5  
3 41 pitcol Milla MILLAKE'S CINDER CECILIA Sirpa Kuisma TAMMI 51,83 3,07 2,83 5 7,83  
4 42 belpag Nola NOLA DE BRUINE BUCK Eija Grof LÄGI 52,74 3,01 3,74 5 8,74  
5 36 borcol Ledi LITTLE STEP'S VEGAS Jarkko Jormanainen LÄGI 34,82 4,57 -14,18 10 10  
6 37 auspai Pekka Cryptonite Quickmatch Elina Hynninen KKK 43,54 3,65 -5,46 10 10  
7 49 lyhcol Sulo SANDCASTLE'S CHOSEN ONE Eveliina Mykrä VAU 45,37 3,50 -3,63 10 10  
  29 borcol Aari HAKUKAAREN AARI Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  30 belpam Zen RUUTIPUSSI ZIRKKA Minna Forsell KIRSUT         HYL  
  31 borcol Meno VINDICATE'S GOLDFEVER Sanna Paasivirta RFF         HYL  
  32 lappor Tiiva Savge Revonsara Katja Virtanen KIRSUT         HYL  
  34 borcol Jedi PEATDIGGER KNOT Petriina Konttinen HAU         HYL  
  35 belpat Väpä HUKKARULLAN KIIKUN KAAKUN Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  38 borcol Prim TAINT Jemina Sakomaa VAU         HYL  
  39 borcol AMI ROKKITASSUN ARTIC WIND Elina Skogberg SBCAK         HYL  
  40 borcol Cola AWESOME CRASH WITH BRAIN INSIDE Sanni Husso LÄGI         HYL  
  44 borcol Jack Dalton RENTOLAN JACK Niina Aho NAS         HYL  
  45 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer SKN         HYL  
  46 borcol Ashli Ashling Petri Mannonen TSAU         HYL  
  47 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti MÄNTS         HYL  
  48 borcol Joe Dalton RENTOLAN JOE Eva Bergman NAS         HYL  

27.7.2020 A agilityrata, pikkumini 2, kello 18:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 lanhee Mortti BOVENOP XOLTAN HEELER Kirsi Kettunen BAT 46,18 4,42 -11,82 0 -11,82 LUVA
2 53 jackru Elvis WAAHTERAPEPUN TAIGANUIJAKAS Emma Rautakallio LÄGI 59,69 3,42 1,69 10 11,69  
3 50 yorter Urho Atlas Miia Kallio I-HAH 67,87 3,01 9,87 5 14,87  
  52 toyvil Sievä COLORLINE INSPIRATION TIME Riikka Koistinen LÄGI         HYL  
  54 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU         HYL  

27.7.2020 A agilityrata, mini 2, kello 18:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 käävil Vero USKOMATTOMAN SOMA SILOPOSKI Laura Miettinen SVK 50,80 4,02 -7,20 0 -7,20 LUVA
2 59 kääsna Zola Darya's Peppery Orithyia Minna Forsell KIRSUT 52,52 3,88 -5,48 5 5  
3 5 parson Tiiti SILFVERSTEN'S LOVEGAME Vera Nissin HAU 41,77 4,88 -16,23 15 15  
  55 toyvil Vicky SERENA Isa Ypyä SVK         HYL  
  56 parson Nano XTREMELY CAPELLA Heidi Katajainen VAU         HYL  
  57 caiter Arttu TERRILOVES ICE AGE Sanna Tötterman LÄGI         HYL  
  60 shelam Helka CIMILLAN JESTASSENTÄÄN Iida Vakkuri HAU         HYL  
  61 borter Dura JUNIPERMOOR'S WILLIE WAGTAIL Maija Summa AST         HYL  

27.7.2020 A agilityrata, medi 2, kello 18:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 13, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 shelam Mila TULIHÄNNÄN ELVINA Julia Ollila TAMMI 41,50 4,92 -16,50 0 -16,50 LUVA
2 66 mudi Mimmi KUNOK KINCSE SÓHAJ Ritva Mikkonen LÄGI 49,93 4,09 -8,07 0 -8,07 OIVA
3 71 käävil Ruu ACTIONVILLA'S VANILLA FUDGE Sanna Helenius HAU 53,07 3,84 -4,93 0 -4,93 OIVA
4 76 kesvil Sylvi BREAKTHRU Johanna Korhonen JANKK 55,25 3,69 -2,75 0 -2,75  
5 70 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT 46,22 4,41 -11,78 5 5  
  11 cocspa Iris LAHJAKAS GLORIA Maija Hiekkala LÄGI         HYL  
  63 kesvil Alma WOOLLY BOHEMIA'S LADY SALMAKIA Johanna Korhonen JANKK         HYL  
  64 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK         HYL  
  67 koohon Sunny DOXETTE'S SUNFLOWER Merja Rajala PORSK         HYL  
  68 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK         HYL  
  72 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         HYL  
  73 parson Riemu Green Perry's Deejay Dante Hanna Downton JAU         HYL  
  75 shelam Cromi KUUNHOHTEEN POUTAPILVI Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  69 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU         POIS  

27.7.2020 A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 18:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 borcol May May Pasi Nordberg HAU 44,46 4,59 -13,54 5 5  
2 83 borcol Viiru TOIVOTAAN TOIVOTAAN VIPOTIINA Minna Viitanen KKK 39,25 5,20 -18,75 10 10  
3 79 borcol Kona Toberoi Bounty Hunter Hanna Silander BAT 38,99 5,23 -19,01 15 15  
4 78 auspai Anki CAPRICOLE GOLD'N GLORY Pirjo Wikström LÄGI 51,26 3,98 -6,74 15 15  
  80 auskel Hitti NALLIKALLION ELÄMÄNJANO Riikka Juuska HKS         HYL  
  81 borcol Ruuti PÄÄTTYMÄTÖN TARU Asko Jokinen TSAU         HYL  
  82 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  84 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI         HYL  

27.7.2020 A agilityrata, maksi 2, kello 18:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 10, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 85 borcol Sweet BREEZING SWEET Pirjo Yli-Juuti HAU 45,94 4,44 -12,06 5 5  
2 90 borcol Ebba AMBER DRAKONIT Jenni Väätämöinen LÄGI 36,17 5,64 -21,83 10 10  
3 89 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 66,37 3,07 8,37 10 18,37  
  86 belpam Tempo IRIDINE CLEVER FOX Tiina Karvonen LÄGI         HYL  
  88 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  91   Tessa TESSA Marianna Roine HAU         HYL  
  93 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  94 auspai Kerttu HAZELMOOR GLITTERING GOLDIE Laura Kurimo HAU         HYL  
  95 lyhcol Eetu HELMISIMPUKAN KELMI Katja Honkasalo ATT         HYL  
  96 borcol Asus BREEZING FLARE Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  87 borcol Miissen MYROCK'S KISS OF LUCK Iina Blomqvist I-HAH         POIS  
  92 belpat Laku KUUNSIRPIN BLUE MOON Taina Pennanen LÄGI         POIS  

27.7.2020 B agilityrata, pikkumini 2, kello 20:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 lanhee Mortti BOVENOP XOLTAN HEELER Kirsi Kettunen BAT 45,51 4,11 -7,49 5 5  
2 52 toyvil Sievä COLORLINE INSPIRATION TIME Riikka Koistinen LÄGI 62,50 2,99 9,50 5 14,50  
3 50 yorter Urho Atlas Miia Kallio I-HAH 65,31 2,86 12,31 5 17,31  
  53 jackru Elvis WAAHTERAPEPUN TAIGANUIJAKAS Emma Rautakallio LÄGI         HYL  
  54 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU         HYL  

27.7.2020 B agilityrata, mini 2, kello 20:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 parson Tiiti SILFVERSTEN'S LOVEGAME Vera Nissin HAU 33,69 5,55 -19,31 0 -19,31 LUVA
2 59 kääsna Zola Darya's Peppery Orithyia Minna Forsell KIRSUT 45,11 4,15 -7,89 0 -7,89 OIVA
3 55 toyvil Vicky SERENA Isa Ypyä SVK 46,58 4,01 -6,42 0 -6,42  
4 60 shelam Helka CIMILLAN JESTASSENTÄÄN Iida Vakkuri HAU 35,47 5,27 -17,53 5 5  
5 61 borter Dura JUNIPERMOOR'S WILLIE WAGTAIL Maija Summa AST 37,84 4,94 -15,16 5 5  
6 62 käävil Vero USKOMATTOMAN SOMA SILOPOSKI Laura Miettinen SVK 51,12 3,66 -1,88 5 5  
7 57 caiter Arttu TERRILOVES ICE AGE Sanna Tötterman LÄGI 51,35 3,64 -1,65 5 5  
8 56 parson Nano XTREMELY CAPELLA Heidi Katajainen VAU 60,01 3,12 7,01 15 22,01  
  58 mittel Nipsu Hulmukan Oili Mira Kalliovaara LÄGI         HYL  

27.7.2020 B agilityrata, medi 2, kello 20:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 15, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 shelam Cromi KUUNHOHTEEN POUTAPILVI Emmiina Abrahamsson LÄGI 32,44 5,76 -20,56 0 -20,56 LUVA
2 71 käävil Ruu ACTIONVILLA'S VANILLA FUDGE Sanna Helenius HAU 42,16 4,44 -10,84 0 -10,84 LUVA
3 66 mudi Mimmi KUNOK KINCSE SÓHAJ Ritva Mikkonen LÄGI 47,23 3,96 -5,77 0 -5,77 LUVA
4 76 kesvil Sylvi BREAKTHRU Johanna Korhonen JANKK 48,72 3,84 -4,28 0 -4,28  
5 63 kesvil Alma WOOLLY BOHEMIA'S LADY SALMAKIA Johanna Korhonen JANKK 55,06 3,40 2,06 0 2,06  
6 11 cocspa Iris LAHJAKAS GLORIA Maija Hiekkala LÄGI 48,09 3,89 -4,91 5 5  
7 72 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI 49,88 3,75 -3,12 5 5  
8 74 shelam Mila TULIHÄNNÄN ELVINA Julia Ollila TAMMI 43,04 4,34 -9,96 10 10  
  12 parson Ruuti SCOTSTYLES SANDSTORM Annukka Korpijaakko HAU         HYL  
  16 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL  
  64 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK         HYL  
  67 koohon Sunny DOXETTE'S SUNFLOWER Merja Rajala PORSK         HYL  
  68 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK         HYL  
  70 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT         HYL  
  73 parson Riemu Green Perry's Deejay Dante Hanna Downton JAU         HYL  
  69 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU         POIS  

27.7.2020 B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 20:05, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI 38,02 4,92 -14,98 10 10  
  27 auskel Manki TYYRIS HURRIKAANI Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  77 borcol May May Pasi Nordberg HAU         HYL  
  78 auspai Anki CAPRICOLE GOLD'N GLORY Pirjo Wikström LÄGI         HYL  
  79 borcol Kona Toberoi Bounty Hunter Hanna Silander BAT         HYL  
  80 auskel Hitti NALLIKALLION ELÄMÄNJANO Riikka Juuska HKS         HYL  
  81 borcol Ruuti PÄÄTTYMÄTÖN TARU Asko Jokinen TSAU         HYL  
  82 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  83 borcol Viiru TOIVOTAAN TOIVOTAAN VIPOTIINA Minna Viitanen KKK         HYL  

27.7.2020 B agilityrata, maksi 2, kello 20:05, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 10, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 96 borcol Asus BREEZING FLARE Pirjo Yli-Juuti HAU 44,58 4,19 -8,42 10 10  
2 89 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 63,98 2,92 10,98 15 25,98  
  85 borcol Sweet BREEZING SWEET Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  86 belpam Tempo IRIDINE CLEVER FOX Tiina Karvonen LÄGI         HYL  
  88 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  90 borcol Ebba AMBER DRAKONIT Jenni Väätämöinen LÄGI         HYL  
  91   Tessa TESSA Marianna Roine HAU         HYL  
  93 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  94 auspai Kerttu HAZELMOOR GLITTERING GOLDIE Laura Kurimo HAU         HYL  
  95 lyhcol Eetu HELMISIMPUKAN KELMI Katja Honkasalo ATT         HYL  
  87 borcol Miissen MYROCK'S KISS OF LUCK Iina Blomqvist I-HAH         POIS  
  92 belpat Laku KUUNSIRPIN BLUE MOON Taina Pennanen LÄGI         POIS  

28.7.2020 C hyppyrata, pikkumini 3, kello 17:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 4,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 48,44 4,34 -1,56 0 -1,56 SERT-H
2 2 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 49,32 4,26 -0,68 0 -0,68  
  1 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala VEIKK         HYL  
  5 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  6 papill Pontus Mohairs Pontiac Connection Nina Rajala TAMSK         HYL  
  17 vlyter Noppa ALDERHILL'S IN YOUR DREAMS Sanna Lyytinen JAU         POIS  

28.7.2020 C hyppyrata, mini 3, kello 17:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 22, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 4,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander LÄGI 43,39 4,84 -6,61 0 -6,61  
2 24 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW 44,17 4,75 -5,83 0 -5,83  
3 7 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU 44,82 4,69 -5,18 0 -5,18  
4 28 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY 48,43 4,34 -1,57 0 -1,57  
5 8 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Tero Liljeblom LÄGI 40,91 5,13 -9,09 5 5  
6 23 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI 46,06 4,56 -3,94 5 5  
7 27 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 50,13 4,19 0,13 5 5,13  
8 29 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 59,10 3,55 9,10 5 14,10  
9 20 lägpys Rauha Cimillan Åsa Satutyttö Mari Karhu HyKU Ry 57,56 3,65 7,56 10 17,56  
  9 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY         HYL  
  10 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI         HYL  
  11 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  12 käävil Kari VILLA FANTASIAN JARDIN Titta Lähdesmäki I-HAH         HYL  
  14 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  15 borter Häxa EN'BÅÅRDIZ OH DO YOU DO VOODOO Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  19 shelam Xenon KÄPÄLÄKOPLAN XENON Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  21 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  22 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI         HYL  
  25 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK         HYL  
  30 beagle Nasu Ninni Liisa Huppunen TAKUT         HYL  
  31 borter Nano HEATHBERRY'S TURN ON A DIME Jaana Lindfors NAS         HYL  
  33 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu HyKU Ry         HYL  
  32 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         POIS  

28.7.2020 B agilityrata, pikkumini 3, kello 18:10, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 6, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander LÄGI 47,71 4,42 -7,29 0 -7,29  
2 3 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 53,44 3,95 -1,56 5 5  
3 2 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 57,41 3,68 2,41 10 12,41  
4 1 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala VEIKK 64,66 3,26 9,66 5 14,66  
  6 papill Pontus Mohairs Pontiac Connection Nina Rajala TAMSK         HYL  
  17 vlyter Noppa ALDERHILL'S IN YOUR DREAMS Sanna Lyytinen JAU         HYL  
  5 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         POIS  

28.7.2020 B agilityrata, mini 3, kello 18:10, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 25, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY 45,76 4,61 -9,24 0 -9,24  
2 21 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 47,29 4,46 -7,71 0 -7,71  
3 23 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI 45,57 4,63 -9,43 5 5  
4 31 borter Nano HEATHBERRY'S TURN ON A DIME Jaana Lindfors NAS 46,53 4,53 -8,47 5 5  
5 28 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY 51,34 4,11 -3,66 5 5  
6 7 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU 53,13 3,97 -1,87 5 5  
7 29 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 59,40 3,55 4,40 10 14,40  
8 15 borter Häxa EN'BÅÅRDIZ OH DO YOU DO VOODOO Ulla Talvitie AGRY 64,48 3,27 9,48 15 24,48  
  8 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Tero Liljeblom LÄGI         HYL  
  10 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI         HYL  
  11 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  12 käävil Kari VILLA FANTASIAN JARDIN Titta Lähdesmäki I-HAH         HYL  
  14 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  16 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  18 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander LÄGI         HYL  
  19 shelam Xenon KÄPÄLÄKOPLAN XENON Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  20 lägpys Rauha Cimillan Åsa Satutyttö Mari Karhu HyKU Ry         HYL  
  22 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI         HYL  
  24 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW         HYL  
  25 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK         HYL  
  26 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         HYL  
  27 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  30 beagle Nasu Ninni Liisa Huppunen TAKUT         HYL  
  33 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu HyKU Ry         HYL  
  13 papill Tara Piikachu's Best Start At Zanimo's Nina Rajala TAMSK         HYL  
  32 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         POIS  

28.7.2020 A agilityrata, pikkumini 3, kello 19:20, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 4, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander LÄGI 48,01 4,48 -8,99 0 -8,99  
2 3 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 55,58 3,87 -1,42 0 -1,42  
3 1 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala VEIKK 64,33 3,34 7,33 5 12,33  
4 17 vlyter Noppa ALDERHILL'S IN YOUR DREAMS Sanna Lyytinen JAU 59,91 3,59 2,91 10 12,91  

28.7.2020 A agilityrata, mini 3, kello 19:20, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 18, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW 46,00 4,67 -11,00 0 -11,00  
2 7 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU 46,49 4,62 -10,51 0 -10,51  
3 18 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander LÄGI 46,40 4,63 -10,60 5 5  
4 25 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK 46,99 4,58 -10,01 5 5  
5 9 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY 51,27 4,19 -5,73 5 5  
6 22 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 64,32 3,34 7,32 10 17,32  
  8 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Tero Liljeblom LÄGI         HYL  
  10 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI         HYL  
  11 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  12 käävil Kari VILLA FANTASIAN JARDIN Titta Lähdesmäki I-HAH         HYL  
  14 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  16 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  19 shelam Xenon KÄPÄLÄKOPLAN XENON Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  23 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI         HYL  
  26 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         HYL  
  29 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  33 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu HyKU Ry         HYL  
  13 papill Tara Piikachu's Best Start At Zanimo's Nina Rajala TAMSK         HYL  
  32 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         POIS  

29.7.2020 A agilityrata, medi 3, kello 17:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 21, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 37,98 4,87 -12,02 0 -12,02  
2 21 shelam Riima Celebren Moodie Inka Räsänen PoKS 40,91 4,52 -9,09 0 -9,09 SERT-A
3 26 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 41,97 4,41 -8,03 0 -8,03  
4 65 shelam Turo MINITIIMIN KIDNAP MY HEART Saara Koivumäki KIRSUT 44,01 4,20 -5,99 0 -5,99  
5 25 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 46,58 3,97 -3,42 0 -3,42  
6 28 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH 41,24 4,49 -8,76 5 5  
7 11 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 47,03 3,93 -2,97 5 5  
8 23 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI 53,70 3,45 3,70 5 8,70  
9 17 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK 41,26 4,48 -8,74 10 10  
10 29 shelam Ossi Personlighetens Blue Ice H Anu Järvinen ForPK 59,96 3,09 9,96 10 19,96  
11 16 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK 69,92 2,65 19,92 5 24,92  
  2 schape Hippu Soulshine Aika Pakkaus Sari Koivisto NAS         HYL  
  5 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen LÄGI         HYL  
  6 cocspa Lumia LAHJAKAS BRILLIANT Maija Hiekkala LÄGI         HYL  
  7 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  9 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT         HYL  
  10 espves Lilo Bella Del Mar Leena Jalonen JAU         HYL  
  13 kromfo Dopi FLAME PET'S ATHOS Martti Takala Skromfo         HYL  
  20 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka HyKU Ry         HYL  
  27 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen KLUBI         HYL  
  30 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  1 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH         POIS  
  14 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         POIS  
  19 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI         POIS  

29.7.2020 B agilityrata, medi 3, kello 18:05, tuomari Anne Savioja, koirakoita 26, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 34,41 5,41 -15,59 0 -15,59  
2 4 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka KLUBI 35,25 5,28 -14,75 0 -14,75  
3 27 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen KLUBI 36,44 5,10 -13,56 0 -13,56  
4 30 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 37,18 5,00 -12,82 0 -12,82  
5 26 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 37,80 4,92 -12,20 0 -12,20  
6 28 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH 38,11 4,88 -11,89 0 -11,89  
7 10 espves Lilo Bella Del Mar Leena Jalonen JAU 39,42 4,72 -10,58 0 -10,58  
8 25 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 40,59 4,58 -9,41 0 -9,41  
9 31 beagle Zara KERTALAAKIN CAUSE I'M PURRFECT Ronda Ahlgren LÄGI 43,04 4,32 -6,96 0 -6,96  
10 6 cocspa Lumia LAHJAKAS BRILLIANT Maija Hiekkala LÄGI 47,21 3,94 -2,79 0 -2,79  
11 5 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen LÄGI 36,79 5,06 -13,21 5 5  
12 22 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Emilia Välttilä SHELT 39,98 4,65 -10,02 5 5  
13 23 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI 41,62 4,47 -8,38 5 5  
14 7 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 34,90 5,33 -15,10 10 10  
15 24 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu 38,14 4,88 -11,86 10 10  
16 8 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HI-HA 53,09 3,50 3,09 10 13,09  
  65 shelam Turo MINITIIMIN KIDNAP MY HEART Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  2 schape Hippu Soulshine Aika Pakkaus Sari Koivisto NAS         HYL  
  3 shelam RASMUS Snowpaw Baritone Man Emilia Välttilä SHELT         HYL  
  11 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  13 kromfo Dopi FLAME PET'S ATHOS Martti Takala Skromfo         HYL  
  16 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL  
  17 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  20 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka HyKU Ry         HYL  
  21 shelam Riima Celebren Moodie Inka Räsänen PoKS         HYL  
  29 shelam Ossi Personlighetens Blue Ice H Anu Järvinen ForPK         HYL  
  1 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH         POIS  
  14 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         POIS  

29.7.2020 C hyppyrata, medi 3, kello 19:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 29, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 29,92 5,18 -9,08 0 -9,08 SERT-H
2 24 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu 30,12 5,15 -8,88 0 -8,88  
3 30 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 32,19 4,82 -6,81 0 -6,81  
4 27 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen KLUBI 32,47 4,77 -6,53 0 -6,53  
5 26 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 32,91 4,71 -6,09 0 -6,09  
6 15 koohon Indi MUSKETTIKOIRAN ÖINEN TÄHTISILMÄ Katarina Lassheikki NAS 34,61 4,48 -4,39 0 -4,39  
7 18 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI 35,91 4,32 -3,09 0 -3,09  
8 2 schape Hippu Soulshine Aika Pakkaus Sari Koivisto NAS 36,25 4,28 -2,75 0 -2,75  
9 23 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI 37,19 4,17 -1,81 0 -1,81  
10 8 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HI-HA 37,47 4,14 -1,53 0 -1,53  
11 21 shelam Riima Celebren Moodie Inka Räsänen PoKS 32,25 4,81 -6,75 5 5  
12 13 kromfo Dopi FLAME PET'S ATHOS Martti Takala Skromfo 34,46 4,50 -4,54 10 10  
  65 shelam Turo MINITIIMIN KIDNAP MY HEART Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  3 shelam RASMUS Snowpaw Baritone Man Emilia Välttilä SHELT         HYL  
  4 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka KLUBI         HYL  
  5 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen LÄGI         HYL  
  6 cocspa Lumia LAHJAKAS BRILLIANT Maija Hiekkala LÄGI         HYL  
  7 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  9 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT         HYL  
  10 espves Lilo Bella Del Mar Leena Jalonen JAU         HYL  
  11 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  12 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  16 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL  
  17 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  20 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka HyKU Ry         HYL  
  22 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Emilia Välttilä SHELT         HYL  
  28 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  29 shelam Ossi Personlighetens Blue Ice H Anu Järvinen ForPK         HYL  
  31 beagle Zara KERTALAAKIN CAUSE I'M PURRFECT Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  1 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH         POIS  
  14 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         POIS  

30.7.2020 C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 17:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 10, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 29,81 5,70 -14,19 0 -14,19  
2 1 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU 36,65 4,64 -7,35 0 -7,35  
3 7 borcol Pepper Baja Matape Thiwahe Janniliisa Tolsa A-KOT 40,37 4,21 -3,63 5 5  
  3 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki NAS         HYL  
  4 espves Bono NADADOR HERMANO BIEN HECHO Eva Kajander TSAU         HYL  
  5 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen NAS         HYL  
  9 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  10 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  11 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  12 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU         HYL  

30.7.2020 C hyppyrata, maksi 3, kello 17:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 16, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 borcol Nano Daere Ballarat Heli Lilja LÄGI 28,79 5,90 -15,21 0 -15,21  
2 16 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 34,54 4,92 -9,46 0 -9,46  
3 17 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH 36,10 4,71 -7,90 5 5  
4 28 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW 29,27 5,81 -14,73 10 10  
5 13 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RimA 35,67 4,77 -8,33 10 10  
  15 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  18 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  20 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL  
  23 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI         HYL  
  24 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  25 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  26 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT         HYL  
  27 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  29 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  30 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  31 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  14 lyhcol Signe Tender Wind's Invisible Touch Petronella Jansson PORSK         POIS  

30.7.2020 B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 18:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 34,76 5,47 -15,24 5 5  
2 9 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA 35,27 5,39 -14,73 5 5  
3 11 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 45,44 4,18 -4,56 5 5  
4 4 espves Bono NADADOR HERMANO BIEN HECHO Eva Kajander TSAU 45,71 4,16 -4,29 5 5  
5 5 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen NAS 50,34 3,77 0,34 5 5,34  
6 1 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU 54,78 3,47 4,78 10 14,78  
  2 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen KIRSUT         HYL  
  3 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki NAS         HYL  
  6 borcol Riepu Vinkeän Villivirta Riikka Miettinen LÄGI         HYL  
  7 borcol Pepper Baja Matape Thiwahe Janniliisa Tolsa A-KOT         HYL  
  10 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  12 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU         HYL  

30.7.2020 B agilityrata, maksi 3, kello 18:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 17, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW 33,06 5,75 -16,94 0 -16,94  
2 25 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 33,35 5,70 -16,65 0 -16,65  
3 31 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH 36,14 5,26 -13,86 0 -13,86  
4 27 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH 36,23 5,24 -13,77 0 -13,77  
5 19 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU 41,24 4,61 -8,76 0 -8,76  
6 16 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 46,13 4,12 -3,87 0 -3,87  
7 30 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH 36,66 5,18 -13,34 5 5  
8 13 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RimA 38,23 4,97 -11,77 5 5  
9 23 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI 39,72 4,78 -10,28 10 10  
10 17 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH 41,19 4,61 -8,81 10 10  
  15 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  18 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  20 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL  
  22 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  24 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  26 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT         HYL  
  29 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  14 lyhcol Signe Tender Wind's Invisible Touch Petronella Jansson PORSK         POIS  
  32 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         POIS  

30.7.2020 A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 19:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 10, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 39,60 4,80 -10,40 0 -10,40  
2 10 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 48,41 3,92 -1,59 0 -1,59  
3 2 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen KIRSUT 51,84 3,67 1,84 0 1,84  
4 1 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU 54,46 3,49 4,46 5 9,46  
5 6 borcol Riepu Vinkeän Villivirta Riikka Miettinen LÄGI 43,73 4,34 -6,27 10 10  
6 3 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki NAS 54,26 3,50 4,26 10 14,26  
  4 espves Bono NADADOR HERMANO BIEN HECHO Eva Kajander TSAU         HYL  
  7 borcol Pepper Baja Matape Thiwahe Janniliisa Tolsa A-KOT         HYL  
  11 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  12 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU         HYL  

30.7.2020 A agilityrata, maksi 3, kello 19:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA 38,88 4,89 -11,12 0 -11,12 SERT-A
2 31 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH 39,96 4,75 -10,04 0 -10,04  
3 19 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU 44,25 4,29 -5,75 0 -5,75  
4 24 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 44,50 4,27 -5,50 0 -5,50  
5 25 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 36,67 5,18 -13,33 5 5  
6 28 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW 37,03 5,13 -12,97 5 5  
7 13 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RimA 41,96 4,53 -8,04 5 5  
8 29 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 47,23 4,02 -2,77 5 5  
  20 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL  
  22 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  23 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI         HYL  
  26 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT         HYL  
  27 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  30 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  14 lyhcol Signe Tender Wind's Invisible Touch Petronella Jansson PORSK         POIS  
  17 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH         POIS  
  32 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         POIS