Kilpailu 14.11.2020, paikka Pysäkkitie 5, 08680 Lohja , järjestäjä LÄNSI-UUDENMAAN AGILITYHARRASTAJAT

[A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [B Medi 3] [C Medi 3]

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 9:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 38,18 5,24 -11,82 0 -11,82  
2 3 auskel Kiwi YACATIS KAREELA-GEMMA Karoliina Mäkelä LÄGI 41,88 4,78 -8,12 0 -8,12  
3 11 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 40,27 4,97 -9,73 5 5  
4 6 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen NAS 45,50 4,40 -4,50 15 15  
  1 lappor Rane Mikälie Halparauno Sari Saari HyKU Ry         HYL  
  2 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola-Kaila HAU         HYL  
  4 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI         HYL  
  5 borcol Windy Eveetun Syys Lempi Anna-Maija Sundman LAW         HYL  
  8 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  9 borcol Riepu Vinkeän Villivirta Riikka Miettinen LÄGI         HYL  
  12 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  13 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW         HYL  

A agilityrata, maksi 3, kello 9:25, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 25, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 37,25 5,37 -12,75 0 -12,75  
2 37 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH 38,25 5,23 -11,75 0 -11,75 SERT-A
3 42 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS 38,59 5,18 -11,41 0 -11,41  
4 21 borcol Gava Ravlundha Lady Josefina Sipilä HAU 38,73 5,16 -11,27 0 -11,27  
5 30 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH 38,99 5,13 -11,01 0 -11,01  
6 45 borcol Rock PEATDIGGER ROCK Iris Kieme PAGIS 40,04 5,00 -9,96 0 -9,96  
7 26 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI 43,65 4,58 -6,35 0 -6,35  
8 18 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI 37,70 5,31 -12,30 10 10  
9 16 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RimA 39,23 5,10 -10,77 10 10  
10 19 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA 46,82 4,27 -3,18 15 15  
11 39 belpag Mila No-How Fifth Element Daniela Roms CITYB 49,58 4,03 -0,42 15 15  
  15 borcol Ricu LITTLE STEP'S VALDOR Jan Dahl HANKO         HYL  
  17 borcol Jymy SAUNAJAAKON PRANK Veijo Koistinen RimA         HYL  
  20 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  23 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  24 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH         HYL  
  25 pitcol JEKKU MAPLE YARD TRIFOGLIO Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  27 auspai Kerttu HAZELMOOR GLITTERING GOLDIE Laura Kurimo HAU         HYL  
  28 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  31 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  33 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  34 auspai Fido DROVER'S MOST LIKELY Stina Rautomaa ATT         HYL  
  38 whippe Meeko Apache Nation's A Hardnuttocrack Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  40 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  44 borcol Harri EASYPOWER'S BATMAN Elisa Lyyrtö TSAU         HYL  
  22 auskel Puck BELATAR'S PUNCH Riitta Nousiainen ACTIV         POIS  
  29 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU         POIS  
  41 auskel Teuvo DEVONAIRS DAVY JONES Petra Malin ATT         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 10:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 14, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW 36,91 5,96 -18,09 0 -18,09 SERT-A AVA
2 9 borcol Riepu Vinkeän Villivirta Riikka Miettinen LÄGI 39,97 5,50 -15,03 0 -15,03  
3 8 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 41,58 5,29 -13,42 0 -13,42  
4 14 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari HyKU Ry 52,03 4,23 -2,97 0 -2,97  
5 1 lappor Rane Mikälie Halparauno Sari Saari HyKU Ry 55,89 3,94 0,89 0 0,89  
6 5 borcol Windy Eveetun Syys Lempi Anna-Maija Sundman LAW 41,66 5,28 -13,34 5 5  
7 11 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 45,79 4,80 -9,21 5 5  
8 10 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 41,49 5,30 -13,51 10 10  
9 7 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 72,39 3,04 17,39 0 17,39  
  2 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola-Kaila HAU         HYL  
  3 auskel Kiwi YACATIS KAREELA-GEMMA Karoliina Mäkelä LÄGI         HYL  
  4 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI         HYL  
  6 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen NAS         HYL  
  12 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  

B agilityrata, maksi 3, kello 11:10, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 27, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 borcol Hupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander LÄGI 36,61 6,01 -18,39 0 -18,39  
2 30 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH 36,91 5,96 -18,09 0 -18,09  
3 43 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 37,04 5,94 -17,96 0 -17,96  
4 22 auskel Puck BELATAR'S PUNCH Riitta Nousiainen ACTIV 41,45 5,31 -13,55 0 -13,55  
5 39 belpag Mila No-How Fifth Element Daniela Roms CITYB 42,83 5,14 -12,17 0 -12,17  
6 31 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 43,07 5,11 -11,93 0 -11,93  
7 18 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI 42,18 5,22 -12,82 5 5  
8 33 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 42,63 5,16 -12,37 5 5  
9 26 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI 45,41 4,84 -9,59 5 5  
10 16 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RimA 40,27 5,46 -14,73 10 10  
11 24 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH 45,06 4,88 -9,94 10 10  
12 15 borcol Ricu LITTLE STEP'S VALDOR Jan Dahl HANKO 52,16 4,22 -2,84 15 15  
13 19 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA 42,37 5,19 -12,63 20 20  
  17 borcol Jymy SAUNAJAAKON PRANK Veijo Koistinen RimA         HYL  
  20 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  21 borcol Gava Ravlundha Lady Josefina Sipilä HAU         HYL  
  23 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  25 pitcol JEKKU MAPLE YARD TRIFOGLIO Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  27 auspai Kerttu HAZELMOOR GLITTERING GOLDIE Laura Kurimo HAU         HYL  
  28 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  34 auspai Fido DROVER'S MOST LIKELY Stina Rautomaa ATT         HYL  
  37 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  38 whippe Meeko Apache Nation's A Hardnuttocrack Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  40 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  42 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS         HYL  
  44 borcol Harri EASYPOWER'S BATMAN Elisa Lyyrtö TSAU         HYL  
  45 borcol Rock PEATDIGGER ROCK Iris Kieme PAGIS         HYL  
  29 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU         POIS  
  36 borcol Ruffe Hopeaketun River Ruffe Tiia Grönholm LÄGI         POIS  
  41 auskel Teuvo DEVONAIRS DAVY JONES Petra Malin ATT         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 12:10, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 14, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 4,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 33,31 5,67 -10,69 0 -10,69  
2 11 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 36,63 5,16 -7,37 0 -7,37  
3 14 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari HyKU Ry 48,56 3,89 4,56 0 4,56  
4 8 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 36,51 5,18 -7,49 5 5  
5 2 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola-Kaila HAU 36,94 5,12 -7,06 5 5  
6 3 auskel Kiwi YACATIS KAREELA-GEMMA Karoliina Mäkelä LÄGI 41,27 4,58 -2,73 5 5  
7 6 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen NAS 45,66 4,14 1,66 5 6,66  
8 7 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 61,09 3,09 17,09 0 17,09  
  1 lappor Rane Mikälie Halparauno Sari Saari HyKU Ry         HYL  
  4 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI         HYL  
  5 borcol Windy Eveetun Syys Lempi Anna-Maija Sundman LAW         HYL  
  9 borcol Riepu Vinkeän Villivirta Riikka Miettinen LÄGI         HYL  
  12 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  13 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW         HYL  

C hyppyrata, maksi 3, kello 12:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 28, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 4,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 borcol Hupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander LÄGI 33,50 5,64 -10,50 0 -10,50  
2 20 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 33,68 5,61 -10,32 0 -10,32  
3 17 borcol Jymy SAUNAJAAKON PRANK Veijo Koistinen RimA 33,78 5,60 -10,22 0 -10,22  
3 43 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 33,78 5,60 -10,22 0 -10,22  
5 28 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 33,92 5,57 -10,08 0 -10,08  
6 42 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS 34,80 5,43 -9,20 0 -9,20  
7 16 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RimA 35,25 5,36 -8,75 0 -8,75  
8 15 borcol Ricu LITTLE STEP'S VALDOR Jan Dahl HANKO 35,37 5,34 -8,63 0 -8,63  
9 39 belpag Mila No-How Fifth Element Daniela Roms CITYB 36,12 5,23 -7,88 0 -7,88  
10 23 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 36,69 5,15 -7,31 0 -7,31  
11 25 pitcol JEKKU MAPLE YARD TRIFOGLIO Päivi Suomi I-HAH 37,39 5,05 -6,61 0 -6,61  
12 24 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH 37,96 4,98 -6,04 0 -6,04  
12 31 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 37,96 4,98 -6,04 0 -6,04  
14 34 auspai Fido DROVER'S MOST LIKELY Stina Rautomaa ATT 38,97 4,85 -5,03 0 -5,03  
15 18 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI 35,73 5,29 -8,27 5 5  
16 37 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH 35,81 5,28 -8,19 5 5  
17 33 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 36,46 5,18 -7,54 5 5  
18 26 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI 39,95 4,73 -4,05 5 5  
19 40 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 44,56 4,24 0,56 5 5,56  
20 21 borcol Gava Ravlundha Lady Josefina Sipilä HAU 34,66 5,45 -9,34 10 10  
21 30 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH 37,94 4,98 -6,06 15 15  
  19 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  22 auskel Puck BELATAR'S PUNCH Riitta Nousiainen ACTIV         HYL  
  27 auspai Kerttu HAZELMOOR GLITTERING GOLDIE Laura Kurimo HAU         HYL  
  32 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  38 whippe Meeko Apache Nation's A Hardnuttocrack Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  44 borcol Harri EASYPOWER'S BATMAN Elisa Lyyrtö TSAU         HYL  
  45 borcol Rock PEATDIGGER ROCK Iris Kieme PAGIS         HYL  
  29 borcol Bamse BAMSE Marianne Sumela P-HAU         POIS  
  36 borcol Ruffe Hopeaketun River Ruffe Tiia Grönholm LÄGI         POIS  
  41 auskel Teuvo DEVONAIRS DAVY JONES Petra Malin ATT         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 3, kello 13:50, tuomari RAITA-AHO TOMMI, koirakoita 5, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander LÄGI 40,22 4,55 -8,78 0 -8,78  
2 47 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Nikolai Niemi HyKU Ry 40,48 4,52 -8,52 0 -8,52  
3 49 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 41,00 4,46 -8,00 0 -8,00  
4 50 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala VEIKK 58,50 3,13 9,50 5 14,50  
  46 parson Foxy TAMMENKOLON WIXEN Annamaria Ristimäki RAUMA         HYL  

C hyppyrata, mini 3, kello 13:50, tuomari RAITA-AHO TOMMI, koirakoita 18, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU 35,46 5,16 -13,54 0 -13,54  
2 71 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 36,10 5,07 -12,90 0 -12,90  
3 68 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander LÄGI 36,33 5,04 -12,67 0 -12,67  
4 58 shelam Xenon KÄPÄLÄKOPLAN XENON Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS 36,41 5,03 -12,59 0 -12,59  
5 57 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY 37,31 4,90 -11,69 0 -11,69  
6 70 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen HyKU Ry 39,07 4,68 -9,93 0 -9,93  
7 59 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 41,28 4,43 -7,72 0 -7,72  
8 62 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI 48,20 3,80 -0,80 0 -0,80  
9 65 shelam Dave Brainpool's Pure Action Sini-Maria Kuula ARCT 37,46 4,89 -11,54 5 5  
10 63 mittem Meeko AUREAHOF'S DONNIE DARKO Kaarin Kontturi ATD 42,43 4,31 -6,57 5 5  
11 53 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen HyKU Ry 44,11 4,15 -4,89 5 5  
12 55 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 47,40 3,86 -1,60 10 10  
13 51 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI 45,84 3,99 -3,16 15 15  
  52 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  60 shelam Kaaos BUSTLING'S CHAOTIC RISK TAKER Jenna Kantola LAW         HYL  
  61 shelam Köpö PILVIMARJAN HULLUUDEN HIGHWAY Kirsi Rusila KIRSUT         HYL  
  66 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  67 shelam Bella LINNAISTEN GOLDEN GIFT OF LOVE Camilla Ahokas LÄGI         HYL  
  54 tiiter Riia Ajannan Bisaja Anna Väänänen KKK         POIS  

B agilityrata, pikkumini 3, kello 14:30, tuomari RAITA-AHO TOMMI, koirakoita 5, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala VEIKK 64,78 3,24 7,78 0 7,78  
  46 parson Foxy TAMMENKOLON WIXEN Annamaria Ristimäki RAUMA         HYL  
  47 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Nikolai Niemi HyKU Ry         HYL  
  48 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander LÄGI         HYL  
  49 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  

B agilityrata, mini 3, kello 14:30, tuomari RAITA-AHO TOMMI, koirakoita 18, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 71 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 41,94 5,01 -15,06 0 -15,06  
2 57 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY 42,19 4,98 -14,81 0 -14,81  
3 70 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen HyKU Ry 47,20 4,45 -9,80 0 -9,80  
4 59 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 49,40 4,25 -7,60 0 -7,60  
5 66 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH 53,54 3,92 -3,46 0 -3,46  
6 62 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI 55,22 3,80 -1,78 0 -1,78  
7 51 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI 49,95 4,20 -7,05 5 5  
8 61 shelam Köpö PILVIMARJAN HULLUUDEN HIGHWAY Kirsi Rusila KIRSUT 61,45 3,42 4,45 5 9,45  
9 68 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander LÄGI 49,60 4,23 -7,40 10 10  
  52 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  53 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen HyKU Ry         HYL  
  54 tiiter Riia Ajannan Bisaja Anna Väänänen KKK         HYL  
  55 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  58 shelam Xenon KÄPÄLÄKOPLAN XENON Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  60 shelam Kaaos BUSTLING'S CHAOTIC RISK TAKER Jenna Kantola LAW         HYL  
  63 mittem Meeko AUREAHOF'S DONNIE DARKO Kaarin Kontturi ATD         HYL  
  64 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  65 shelam Dave Brainpool's Pure Action Sini-Maria Kuula ARCT         HYL  
  56 borter Häxa EN'BÅÅRDIZ OH DO YOU DO VOODOO Ulla Talvitie AGRY         POIS  
  69 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY         POIS  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 15:30, tuomari RAITA-AHO TOMMI, koirakoita 4, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 parson Foxy TAMMENKOLON WIXEN Annamaria Ristimäki RAUMA 70,65 3,00 14,65 15 29,65  
  47 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Nikolai Niemi HyKU Ry         HYL  
  49 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  50 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala VEIKK         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 15:30, tuomari RAITA-AHO TOMMI, koirakoita 15, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 shelam Kaaos BUSTLING'S CHAOTIC RISK TAKER Jenna Kantola LAW 47,06 4,50 -8,94 0 -8,94  
2 66 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH 57,68 3,68 1,68 0 1,68  
3 54 tiiter Riia Ajannan Bisaja Anna Väänänen KKK 53,48 3,96 -2,52 5 5  
4 63 mittem Meeko AUREAHOF'S DONNIE DARKO Kaarin Kontturi ATD 54,34 3,90 -1,66 5 5  
5 53 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen HyKU Ry 54,43 3,89 -1,57 5 5  
6 59 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 55,42 3,83 -0,58 5 5  
  51 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  52 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  55 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  57 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY         HYL  
  61 shelam Köpö PILVIMARJAN HULLUUDEN HIGHWAY Kirsi Rusila KIRSUT         HYL  
  64 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  65 shelam Dave Brainpool's Pure Action Sini-Maria Kuula ARCT         HYL  
  68 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander LÄGI         HYL  
  70 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen HyKU Ry         HYL  
  58 shelam Xenon KÄPÄLÄKOPLAN XENON Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         POIS  
  69 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 16:15, tuomari RAITA-AHO TOMMI, koirakoita 15, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 42,57 4,98 -13,43 0 -13,43  
2 72 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HI-HA 57,33 3,70 1,33 5 6,33  
3 76 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI 52,05 4,07 -3,95 10 10  
  73 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  75 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH         HYL  
  77 cocspa Lumia LAHJAKAS BRILLIANT Maija Hiekkala LÄGI         HYL  
  78 shelam Cromi KUUNHOHTEEN POUTAPILVI Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  79 tarupi Muisku KOOGARDEN'S SOUND LIKE SINERGY Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  82 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  
  85 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  86 shelam Turo MINITIIMIN KIDNAP MY HEART Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  87 shelam Zlatan Kuunhohteen Houkutus Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  89 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI         HYL  
  90 cocspa Iris LAHJAKAS GLORIA Maija Hiekkala LÄGI         HYL  
  92 koohon Indi Muskettikoiran Öinen Tähtisilmä Katarina Lassheikki NAS         HYL  
  83 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI         POIS  
  84 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund VESIK         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 17:00, tuomari RAITA-AHO TOMMI, koirakoita 16, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 39,12 5,27 -14,88 0 -14,88  
2 86 shelam Turo MINITIIMIN KIDNAP MY HEART Saara Koivumäki KIRSUT 48,99 4,20 -5,01 0 -5,01  
3 77 cocspa Lumia LAHJAKAS BRILLIANT Maija Hiekkala LÄGI 52,10 3,95 -1,90 0 -1,90  
4 73 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI 39,40 5,23 -14,60 5 5  
5 72 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HI-HA 48,50 4,25 -5,50 5 5  
6 92 koohon Indi Muskettikoiran Öinen Tähtisilmä Katarina Lassheikki NAS 53,85 3,83 -0,15 5 5  
7 85 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA 55,20 3,73 1,20 10 11,20  
  74 koohon Jina Tuulikaislan Yin Prisca Tanja Heimonen RimA         HYL  
  75 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH         HYL  
  76 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  78 shelam Cromi KUUNHOHTEEN POUTAPILVI Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  79 tarupi Muisku KOOGARDEN'S SOUND LIKE SINERGY Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  82 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  
  87 shelam Zlatan Kuunhohteen Houkutus Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  88 mudi Kuje TAKE ONE JUST LIKE FIRE Krista Välkkilä BAT         HYL  
  90 cocspa Iris LAHJAKAS GLORIA Maija Hiekkala LÄGI         HYL  
  84 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund VESIK         POIS  
  89 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 17:50, tuomari RAITA-AHO TOMMI, koirakoita 17, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 39,77 4,65 -8,23 0 -8,23  
2 76 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI 42,53 4,35 -5,47 0 -5,47  
3 72 amecoc Power RUBYLOCKS CAUGHT BY SURPRISE Laura Nyström HI-HA 46,35 3,99 -1,65 0 -1,65  
4 73 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI 40,09 4,61 -7,91 5 5  
5 77 cocspa Lumia LAHJAKAS BRILLIANT Maija Hiekkala LÄGI 52,41 3,53 4,41 10 14,41  
6 79 tarupi Muisku KOOGARDEN'S SOUND LIKE SINERGY Hannele Pekurinen I-HAH 57,51 3,22 9,51 5 14,51  
7 85 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA 56,99 3,25 8,99 10 18,99  
  74 koohon Jina Tuulikaislan Yin Prisca Tanja Heimonen RimA         HYL  
  75 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH         HYL  
  78 shelam Cromi KUUNHOHTEEN POUTAPILVI Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  81 mudi Mimmi KUNOK KINCSE SÓHAJ Ritva Mikkonen LÄGI         HYL  
  82 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  
  86 shelam Turo MINITIIMIN KIDNAP MY HEART Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  87 shelam Zlatan Kuunhohteen Houkutus Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  88 mudi Kuje TAKE ONE JUST LIKE FIRE Krista Välkkilä BAT         HYL  
  90 cocspa Iris LAHJAKAS GLORIA Maija Hiekkala LÄGI         HYL  
  92 koohon Indi Muskettikoiran Öinen Tähtisilmä Katarina Lassheikki NAS         HYL  
  84 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund VESIK         POIS  
  89 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI         POIS  
  91 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         POIS