Kilpailu 15.11.2020, paikka Pysäkkitie 5, 08680 Lohja , järjestäjä LÄNSI-UUDENMAAN AGILITYHARRASTAJAT

[A Pikkumini 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2] [B Pikkumini 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2] [C Pikkumini 2] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2] [C Pikkumini 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Pikkumaksi 1] [C Maksi 1] [B Pikkumini 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [A Pikkumini 1] [A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1]

A agilityrata, pikkumini 2, kello 10:00, tuomari RAITA-AHO TOMMI, koirakoita 1, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 toyvil Sievä COLORLINE INSPIRATION TIME Riikka Koistinen LÄGI 57,83 3,42 2,83 5 7,83  

A agilityrata, mini 2, kello 10:00, tuomari RAITA-AHO TOMMI, koirakoita 3, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  3 parson Nano XTREMELY CAPELLA Heidi Katajainen VAU         HYL  
  5 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HSKK         HYL  
  6 mittem Maisa MAHTI VAHDIN MATILDA Elina Kuisma HSKH         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 10:00, tuomari RAITA-AHO TOMMI, koirakoita 9, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH 46,82 4,23 -8,18 10 10  
2 8 käävil Ares DAIDAI ARES Nina Danielsson AGIAX 63,34 3,13 8,34 5 13,34  
3 16 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK 44,78 4,42 -10,22 20 20  
4 12 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH 36,29 5,46 -18,71 25 25  
  7 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL  
  9 parson Valo TUPLA-TÄPLÄN VALO-ILMIÖ Minna Sjöberg NU-PU         HYL  
  11 kesvil CHIP JUMPAROUND COUNT TO NINE Petra Snellman-Niemenpalo HAU         HYL  
  14 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT         HYL  
  17 lagrom Ada FOOGEL DOLCE DIVA Sara Saarenmaa BAT         HYL  
  10 shelam Mila TULIHÄNNÄN ELVINA Julia Ollila TAMMI         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 10:30, tuomari RAITA-AHO TOMMI, koirakoita 3, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 auskel Tove MAISKIS BARUNDA Nea Kangas HAU 43,80 4,52 -11,20 10 10  
2 18 borcol May May Pasi Nordberg HAU 48,73 4,06 -6,27 10 10  
  20 borcol Inxu EASYPOWER'S BAGHEERA Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  21 auspai Sindi Attic Angel's Sydney Fox Anna Kaipanen HAU         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 10:30, tuomari RAITA-AHO TOMMI, koirakoita 12, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU 38,13 5,19 -16,87 0 -16,87 LUVA
2 25 borcol Ebba AMBER DRAKONIT Jenni Väätämöinen LÄGI 35,21 5,62 -19,79 5 5  
3 32 lyhcol Eetu HELMISIMPUKAN KELMI Katja Honkasalo ATT 51,94 3,81 -3,06 5 5  
4 33 lyhcol Poju DALIMATTAS PLAY TIME Johanna Alatalo LÄGI 60,70 3,26 5,70 0 5,70  
5 27   Tessa TESSA Marianna Roine HAU 47,53 4,17 -7,47 15 15  
6 28 porves Tony HECARON RAIN MAN Sirpa Aakula AGRY 74,90 2,64 19,90 15 34,90  
  22 borcol Jack Dalton RENTOLAN JACK Niina Aho NAS         HYL  
  23 borcol Rane LITTLE STEP'S VIKING Sari Sailas HI-HA         HYL  
  26 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  31 belpat Laku KUUNSIRPIN BLUE MOON Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  35 auskel Pokka Maiskis Basirong Mira Kangas SBCAK         HYL  
  36 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  24 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH         POIS  
  29 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         POIS  
  37 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         POIS  

B agilityrata, pikkumini 2, kello 11:20, tuomari Tommi Raita-Aho, koirakoita 1, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 toyvil Sievä COLORLINE INSPIRATION TIME Riikka Koistinen LÄGI 57,17 3,43 2,17 0 2,17  

B agilityrata, mini 2, kello 11:20, tuomari Tommi Raita-Aho, koirakoita 3, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  3 parson Nano XTREMELY CAPELLA Heidi Katajainen VAU         HYL  
  5 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HSKK         HYL  
  6 mittem Maisa MAHTI VAHDIN MATILDA Elina Kuisma HSKH         HYL  
  4 caiter Arttu TERRILOVES ICE AGE Sanna Tötterman LÄGI         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 11:20, tuomari Tommi Raita-Aho, koirakoita 8, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 parson Valo TUPLA-TÄPLÄN VALO-ILMIÖ Minna Sjöberg NU-PU 41,83 4,69 -13,17 0 -13,17 LUVA
2 11 kesvil CHIP JUMPAROUND COUNT TO NINE Petra Snellman-Niemenpalo HAU 42,23 4,64 -12,77 5 5  
3 7 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI 46,81 4,19 -8,19 10 10  
4 8 käävil Ares DAIDAI ARES Nina Danielsson AGIAX 61,73 3,18 6,73 5 11,73  
5 16 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK 39,77 4,93 -15,23 15 15  
  12 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  13 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  14 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT         HYL  
  10 shelam Mila TULIHÄNNÄN ELVINA Julia Ollila TAMMI         POIS  
  15 käävil Ruu ACTIONVILLA'S VANILLA FUDGE Sanna Helenius HAU         POIS  
  17 lagrom Ada FOOGEL DOLCE DIVA Sara Saarenmaa BAT         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 11:50, tuomari Tommi Raita-Aho, koirakoita 3, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 borcol May May Pasi Nordberg HAU 50,80 3,86 -4,20 5 5  
  19 auskel Tove MAISKIS BARUNDA Nea Kangas HAU         HYL  
  20 borcol Inxu EASYPOWER'S BAGHEERA Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  21 auspai Sindi Attic Angel's Sydney Fox Anna Kaipanen HAU         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 11:50, tuomari Tommi Raita-Aho, koirakoita 13, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 borcol Ebba AMBER DRAKONIT Jenni Väätämöinen LÄGI 42,46 4,62 -12,54 10 10  
2 28 porves Tony HECARON RAIN MAN Sirpa Aakula AGRY 60,61 3,23 5,61 5 10,61  
3 22 borcol Jack Dalton RENTOLAN JACK Niina Aho NAS 36,10 5,43 -18,90 15 15  
4 33 lyhcol Poju DALIMATTAS PLAY TIME Johanna Alatalo LÄGI 72,13 2,72 17,13 10 27,13  
  23 borcol Rane LITTLE STEP'S VIKING Sari Sailas HI-HA         HYL  
  26 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  27   Tessa TESSA Marianna Roine HAU         HYL  
  30 borcol Rölli DREADFUL VIXENS SIRIUS BLACK Tytti Reinikainen HSKH         HYL  
  31 belpat Laku KUUNSIRPIN BLUE MOON Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  32 lyhcol Eetu HELMISIMPUKAN KELMI Katja Honkasalo ATT         HYL  
  34 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU         HYL  
  35 auskel Pokka Maiskis Basirong Mira Kangas SBCAK         HYL  
  36 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  24 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH         POIS  
  29 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         POIS  
  37 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 2, kello 12:45, tuomari Tommi Raita-Aho, koirakoita 1, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  1 toyvil Sievä COLORLINE INSPIRATION TIME Riikka Koistinen LÄGI         HYL  

C hyppyrata, mini 2, kello 12:45, tuomari Tommi Raita-Aho, koirakoita 3, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  2 käävil Hikaru Evak's Ultra Violet Merja Nousiainen HyKU Ry         HYL  
  3 parson Nano XTREMELY CAPELLA Heidi Katajainen VAU         HYL  
  5 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HSKK         HYL  
  4 caiter Arttu TERRILOVES ICE AGE Sanna Tötterman LÄGI         POIS  

C hyppyrata, medi 2, kello 12:45, tuomari Tommi Raita-Aho, koirakoita 6, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 käävil Ares DAIDAI ARES Nina Danielsson AGIAX 48,32 4,10 -4,68 0 -4,68 LUVA
2 16 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK 41,47 4,77 -11,53 5 5  
  7 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL  
  9 parson Valo TUPLA-TÄPLÄN VALO-ILMIÖ Minna Sjöberg NU-PU         HYL  
  11 kesvil CHIP JUMPAROUND COUNT TO NINE Petra Snellman-Niemenpalo HAU         HYL  
  14 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT         HYL  
  15 käävil Ruu ACTIONVILLA'S VANILLA FUDGE Sanna Helenius HAU         POIS  

C hyppyrata, maksi 2, kello 13:10, tuomari Tommi Raita-Aho, koirakoita 5, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 lyhcol Eetu HELMISIMPUKAN KELMI Katja Honkasalo ATT 48,29 4,10 -4,71 0 -4,71 LUVA
2 33 lyhcol Poju DALIMATTAS PLAY TIME Johanna Alatalo LÄGI 57,36 3,45 4,36 5 9,36  
3 27   Tessa TESSA Marianna Roine HAU 55,31 3,58 2,31 10 12,31  
  23 borcol Rane LITTLE STEP'S VIKING Sari Sailas HI-HA         HYL  
  30 borcol Rölli DREADFUL VIXENS SIRIUS BLACK Tytti Reinikainen HSKH         HYL  
  22 borcol Jack Dalton RENTOLAN JACK Niina Aho NAS         POIS  
  24 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH         POIS  
  29 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         POIS  
  37 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 1, kello 13:55, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 2, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 popopk Piri Piri-Piri Do Vale Negro Kirsti Helje HSKK 54,94 2,82 7,94 10 17,94  
  38 pitmäy Saskia KÄPÄLÄMÄKI PIKKU-SASU Tuija Lindholm AGRY         HYL  

C hyppyrata, mini 1, kello 13:55, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 käävil Kokoro HAIIRO KOKORO Merja Nousiainen HyKU Ry 35,18 4,41 -11,82 0 -11,82 PAVA
1 47 kääsnm Pinja JIPSTER'S JEWELSTAR Susanna Karlsson IMPHA 35,18 4,41 -11,82 0 -11,82 LUVA
3 43 shelam Zoma MERRY MOONRAY'S MIDNIGHT SUN Hanne Vallinkoski LÄGI 37,93 4,09 -9,07 0 -9,07 LUVA
4 40 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT 47,33 3,27 0,33 5 5,33  
  44 parson Lysti SCOTSTYLES JUST BE HAPPY Emmi Heikkinen I-HAH         HYL  
  45 kääsnp Mauno NOUZER'S ÅLL IN ONE Anu Turu IMPHA         HYL  
  46 caiter Ulla TÄHTITORNIN TYTTÖ SINÄ OLET TÄHTI Sanna Tötterman LÄGI         HYL  
  54 parson Zuma TALLITONTUN MILLE Heta Sairanen VEIKK         HYL  

C hyppyrata, medi 1, kello 13:55, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 11, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 parson Ylivoima TUPLA-TÄPLÄN ARVOKAS Marju Kiri LÄGI 33,25 4,66 -13,75 0 -13,75 LUVA
2 56 espves Manna MARAVILLOSO MARIPOSA Jari Parttimaa EKK 35,85 4,32 -11,15 0 -11,15 LUVA
3 60 kääsnm Noel BIG PAW'S MY MAN Heidi Martikainen BAT 35,86 4,32 -11,14 0 -11,14 LUVA
4 49 kääsnm Esko ELKOST EDELWEISS Merja Miettinen VEIKK 47,35 3,27 0,35 0 0,35  
5 63 koohon Vili TARLATAN PARTHENOCISSUS Lotta Koski HAU 38,37 4,04 -8,63 5 5  
6 48 espves Wiiru NADADOR KIOSQUERA COMO SU MADRE Tiina Nordlund VESIK 38,90 3,98 -8,10 5 5  
7 61 shelam Dion WHITE COASTAL BLUE AMAZON Tiina Korpela LÄGI 44,21 3,51 -2,79 5 5  
8 50 cocspa Isla PRETTY FLOWER'S COUNTING STARS Anni Ala-Outinen VEIKK 42,06 3,69 -4,94 15 15  
  55 shelam Tšäkä ASAP Ilari Heikkinen LÄGI         HYL  
  57 shelam Onni ZETLAND'S HAPPY ON THE MOON Tuija Mannersola I-HAH         HYL  
  59 stbter Dajm HUPS'STAFF VIIVI Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  53 shelam Niki TULIHÄNNÄN KEZIA Julia Ollila TAMMI         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 14:30, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 auskel Sykke KIIPELIN TUHAT TARINAA Reetta Keski-Lahti HI-HA 28,13 5,51 -18,87 5 5  
2 65 borcol Vänkä LITTLE STEP'S VERNARD Saija Mustonen LAW 38,47 4,03 -8,53 5 5  
3 67 borcol Elvi EVERY LITTLE THING OPEN GATE Marika Asikainen HSKH 44,46 3,49 -2,54 15 15  
  66 whippe Jaska JATZARIN HANAT AUKEAA Sanna Kulmala FPUKO         HYL  
  68 auspai Hugo DROVER'S RINGSIDE ROBBERY Stina Rautomaa ATT         HYL  
  69 espves Mida MARAVILLOSO MARGARITA Nora Jokela EKK         HYL  
  71 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen HSKH         HYL  
  73 borcol Naxu FUNWAY HUNG UP Janita Leinonen LAW         HYL  
  72 borcol Robin WALLXERA'S BESTMAN Virpi Vuori KKK         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 14:30, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 borcol Cola AWESOME CRASH WITH BRAIN INSIDE Sanni Husso LÄGI 28,17 5,50 -18,83 5 5  
2 81 labnou Domi HURTTAHALMEEN DOMINOIVA DIPLOMAATTI Anne Hernetkoski HI-HA 42,40 3,66 -4,60 5 5  
3 74 belpag Zeta FINN NOIR O-ZONE Anne-Mari Manninen KKK 28,68 5,40 -18,32 10 10  
4 78 pitcol Milla MILLAKE'S CINDER CECILIA Sirpa Kuisma TAMMI 57,14 2,71 10,14 0 10,14  
  77 isovil Severi Jutajaisen Pan Riikka Koistinen LÄGI         HYL  
  82 borcol Aari HAKUKAAREN AARI Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  84 borcol AMI ROKKITASSUN ARTIC WIND Elina Skogberg SBCAK         HYL  
  79 isovil Alberta ALLEY-OOP'S SHINING LITTLE ALBERTA Alli Arppe I-HAH         POIS  

B agilityrata, pikkumini 1, kello 15:10, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 2, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 popopk Piri Piri-Piri Do Vale Negro Kirsti Helje HSKK 56,97 2,95 1,97 0 1,97  
2 38 pitmäy Saskia KÄPÄLÄMÄKI PIKKU-SASU Tuija Lindholm AGRY 71,02 2,37 16,02 10 26,02  

B agilityrata, mini 1, kello 15:10, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 7, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 parson Lysti SCOTSTYLES JUST BE HAPPY Emmi Heikkinen I-HAH 39,60 4,24 -15,40 0 -15,40 LUVA
2 45 kääsnp Mauno NOUZER'S ÅLL IN ONE Anu Turu IMPHA 50,28 3,34 -4,72 5 5  
3 40 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT 56,94 2,95 1,94 10 11,94  
  41 shelam Megs NUTMEG Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  46 caiter Ulla TÄHTITORNIN TYTTÖ SINÄ OLET TÄHTI Sanna Tötterman LÄGI         HYL  
  47 kääsnm Pinja JIPSTER'S JEWELSTAR Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  54 parson Zuma TALLITONTUN MILLE Heta Sairanen VEIKK         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 15:10, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 10, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 kesvil Vinha ADELYNN ARCHAIMBAUD Laura Virtanen KIRSUT 31,95 5,26 -23,05 0 -23,05 LUVA
2 50 cocspa Isla PRETTY FLOWER'S COUNTING STARS Anni Ala-Outinen VEIKK 41,31 4,07 -13,69 0 -13,69 LUVA
3 60 kääsnm Noel BIG PAW'S MY MAN Heidi Martikainen BAT 41,35 4,06 -13,65 0 -13,65 OIVA
4 62 auskel Lina WINSURE REAL SUGAR Heli Nikander HI-HA 34,81 4,83 -20,19 5 5  
5 51 parson Ed FOXWARREN WALLACE Leena Kontuniemi NU-PU 38,89 4,32 -16,11 5 5  
6 61 shelam Dion WHITE COASTAL BLUE AMAZON Tiina Korpela LÄGI 45,87 3,66 -9,13 5 5  
7 56 espves Manna MARAVILLOSO MARIPOSA Jari Parttimaa EKK 46,22 3,63 -8,78 5 5  
  48 espves Wiiru NADADOR KIOSQUERA COMO SU MADRE Tiina Nordlund VESIK         HYL  
  59 stbter Dajm HUPS'STAFF VIIVI Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  63 koohon Vili TARLATAN PARTHENOCISSUS Lotta Koski HAU         HYL  
  53 shelam Niki TULIHÄNNÄN KEZIA Julia Ollila TAMMI         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 15:50, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 8, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 borcol Elvi EVERY LITTLE THING OPEN GATE Marika Asikainen HSKH 35,56 4,72 -19,44 0 -19,44 LUVA
2 64 auspai Pyry LOVELY LION KNOCK ON WOOD Miranda Oksanen LÄGI 36,62 4,59 -18,38 0 -18,38 LUVA
3 71 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen HSKH 33,24 5,05 -21,76 5 5  
4 66 whippe Jaska JATZARIN HANAT AUKEAA Sanna Kulmala FPUKO 55,70 3,02 0,70 10 10,70  
  65 borcol Vänkä LITTLE STEP'S VERNARD Saija Mustonen LAW         HYL  
  68 auspai Hugo DROVER'S RINGSIDE ROBBERY Stina Rautomaa ATT         HYL  
  69 espves Mida MARAVILLOSO MARGARITA Nora Jokela EKK         HYL  
  73 borcol Naxu FUNWAY HUNG UP Janita Leinonen LAW         HYL  
  72 borcol Robin WALLXERA'S BESTMAN Virpi Vuori KKK         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 15:50, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 9, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 pitcol Milla MILLAKE'S CINDER CECILIA Sirpa Kuisma TAMMI 64,92 2,59 9,92 0 9,92  
2 74 belpag Zeta FINN NOIR O-ZONE Anne-Mari Manninen KKK 38,74 4,34 -16,26 10 10  
3 81 labnou Domi HURTTAHALMEEN DOMINOIVA DIPLOMAATTI Anne Hernetkoski HI-HA 51,95 3,23 -3,05 10 10  
4 76 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer SKN 41,27 4,07 -13,73 15 15  
  75 isovil Hurma AGIDREAM'S WHAT A GENTLEMAN Viia Ranta AGRY         HYL  
  80 borcol Cola AWESOME CRASH WITH BRAIN INSIDE Sanni Husso LÄGI         HYL  
  82 borcol Aari HAKUKAAREN AARI Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  84 borcol AMI ROKKITASSUN ARTIC WIND Elina Skogberg SBCAK         HYL  
  85 borcol Sosuli BLINKY TOBANI Marikki Mettinen KIRSUT         HYL  
  83 borcol Roy Shadow Of Aire Once Upon A Time Miro Mäkelä HI-HA         POIS  

A agilityrata, pikkumini 1, kello 16:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 1, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  39 popopk Piri Piri-Piri Do Vale Negro Kirsti Helje HSKK         HYL  

A agilityrata, mini 1, kello 16:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 kääsnp Mauno NOUZER'S ÅLL IN ONE Anu Turu IMPHA 44,79 3,55 -6,21 0 -6,21 OIVA
2 44 parson Lysti SCOTSTYLES JUST BE HAPPY Emmi Heikkinen I-HAH 52,22 3,04 1,22 10 11,22  
  40 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  41 shelam Megs NUTMEG Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  46 caiter Ulla TÄHTITORNIN TYTTÖ SINÄ OLET TÄHTI Sanna Tötterman LÄGI         HYL  
  47 kääsnm Pinja JIPSTER'S JEWELSTAR Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  54 parson Zuma TALLITONTUN MILLE Heta Sairanen VEIKK         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 16:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 koohon Vili TARLATAN PARTHENOCISSUS Lotta Koski HAU 48,00 3,31 -3,00 0 -3,00 OIVA
2 48 espves Wiiru NADADOR KIOSQUERA COMO SU MADRE Tiina Nordlund VESIK 51,09 3,11 0,09 10 10,09  
3 50 cocspa Isla PRETTY FLOWER'S COUNTING STARS Anni Ala-Outinen VEIKK 41,52 3,83 -9,48 15 15  
4 51 parson Ed FOXWARREN WALLACE Leena Kontuniemi NU-PU 43,95 3,62 -7,05 20 20  
  58 kesvil Vinha ADELYNN ARCHAIMBAUD Laura Virtanen KIRSUT         HYL  
  59 stbter Dajm HUPS'STAFF VIIVI Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  62 auskel Lina WINSURE REAL SUGAR Heli Nikander HI-HA         HYL  
  60 kääsnm Noel BIG PAW'S MY MAN Heidi Martikainen BAT         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 17:10, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 auspai Pyry LOVELY LION KNOCK ON WOOD Miranda Oksanen LÄGI 39,50 4,03 -11,50 0 -11,50 OIVA
2 71 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen HSKH 35,58 4,47 -15,42 10 10  
3 65 borcol Vänkä LITTLE STEP'S VERNARD Saija Mustonen LAW 43,11 3,69 -7,89 10 10  
4 68 auspai Hugo DROVER'S RINGSIDE ROBBERY Stina Rautomaa ATT 40,62 3,91 -10,38 15 15  
  73 borcol Naxu FUNWAY HUNG UP Janita Leinonen LAW         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 17:10, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 borcol AMI ROKKITASSUN ARTIC WIND Elina Skogberg SBCAK 42,15 3,77 -8,85 10 10  
2 80 borcol Cola AWESOME CRASH WITH BRAIN INSIDE Sanni Husso LÄGI 34,98 4,55 -16,02 15 15  
3 82 borcol Aari HAKUKAAREN AARI Satu Pihlajamäki LÄGI 49,60 3,21 -1,40 15 15  
4 78 pitcol Milla MILLAKE'S CINDER CECILIA Sirpa Kuisma TAMMI 67,77 2,35 16,77 5 21,77  
  75 isovil Hurma AGIDREAM'S WHAT A GENTLEMAN Viia Ranta AGRY         HYL  
  76 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer SKN         HYL  
  85 borcol Sosuli BLINKY TOBANI Marikki Mettinen KIRSUT         HYL  
  83 borcol Roy Shadow Of Aire Once Upon A Time Miro Mäkelä HI-HA         POIS